Nove funkcionalnosti na magazinu

Uspjeli smo danas da završimo jedan planirani dio funkcionalnosti magazina koji mi je lično nužno trebao.

Od prije neki dan, a danas konačno utegnuto, suptilno su implementirane dvije stvari:

  • čuvanje članaka za kasnije čitanje i
  • podvlačenje teksta (desktop)

Da bi se članak sačuvao, potrebno je ulogovati se na forum, odnosno uvezati nalog sa forumom. Klikne se na ikonicu bookmark (obilježeno crvenim krugom na slici ispod), i na ponuđeni popup se poveže nalog sa forumom (kao što bi povezali svoj nalog sa bilo kojom drugom platformom tipa gmail, fb, itd). Sačuvani članci se mogu naći u meniju magazina pod stavkom Sačuvano :bookmark:.

Kao što se vidi na slici, na selektovanje se pojavi mali crni popup i tekst se može ili podvući, ili se može direktno podijeliti na fejsbuku, tviteru, ili linkedin-u.

Tako da je Cafe Sandžak postao svojevrsni SSO (single sign on) provajder za druge sajtove, pa za početak to će biti naš Sandžaklija magazin :slight_smile: Odmah da kažem da je Cafe Sandžak spreman da ponudi SSO i drugim sajtovima ukoliko to oni žele :slight_smile:

Kako vam se čini ova novina?

5 Likes

Interesantno. Lijepo pa je ima ta funkcija. :+1:

2 Likes

Hoćemo da budemo najbolji magazin na Balkanu i tačka! :wink:

Ako imaš kakvu ideju ili predlog šta još da se ubaci, hajde da razmotrimo i da budemo kilometrima ispred drugih! :slight_smile:

3 Likes

Ono lako je govoriti o svim stvarima koje možete uraditi, ali ti što naumiš to i radiš što i postaje na kraju sasvim druga priča x). Sve pohvale za organizaciju, rad, realizovanje zamišljenog… ako Bog da očekujem app. Ovo je mnogo olakšalo svim korisnicima kada se dosete nečega mogu odmah da pronađu.

I naravno zbog toga ćemo biti najbolji! Wee

4 Likes

Ubacio sam info za (skoro) sve gradove Sandžaka u vidu:

  • tačnog vremena za sljedeći namaz
  • trenutna meteo informacija

Na desktopu se informacije nalaze u gornjem lijevom uglu, a na tabletu i mobilnom u dnu, na samom početku footer-a.

Poboljšali smo i bilten, tako da svi sabskrajberi dobijaju bilten jednom heftično sa izdvojenim člancima od prethodne hefte.

2 Likes

Imam u planu malo razraditi vaktiju, a možda i app.

Nego ova ideja mi je pala na pamet pa mi recite šta mislite. Mislio sam da napravim poludnevni pregled naslovnica svih poznatijih portala u Sandžaku. Dakle, dva puta dnevno bi se odradio screenshot svakog portala i postavljao u galeriju. Kada korisnik dodje na taj link na magazinu, otvori se slideshow galerija i prelistavaš sve naslovnice. Jer, 99% ljudi ovo samo i interesuje, pa da im olakšamo? :smile:

1 Like

Mislim da bi u obzir baš došla app. Većina ljudi na androidu koliko sam primetio koristi edinb vaktiju. Za iPhone koristim Vaktija.ba ili Muslim pro, što ponekad nije accurate.
Ideja za pregled mi se svidja. Barem bi meni olakšo xD

4 Likes

P.S 17.2.2022 : Zaboravio sam objasniti da Muslim Pro prodaje podatke X Files organizaciji zato sam kazao protiv.

Preporučio bih ti da je de-instaliras jer je pronađena davno da sarađuje sa ljudima koji ukratko rečeno su zaista protiv Muslimana i svih drugih a ne samo to nego i prodaju bilo kakvu informaciju za maliciozne stvari. Vaktija.ba ja gledam uvek na sajt tako da nema potrebe za App mada kako kome.

2 Likes

Koja nije tačna? Ja sam klonirao repo za api vaktija.ba jer je objavljena pod MIT licencom i modifikovao za naše potrebe, te koristimo njihove proračune. Čini mi se da su njihovi podaci prilično tačni?

App je u planu. Do tada, https://magazin.sandzak.com/vaktija će da posluži. Malo se mučim oko kešovanja ove stranice, ali mislim da će od sjutra lijepo da se smjenjuje slika za svaki vakat u malo drugačijem tonu da prikaže koji je dio dana :blush: Na dnu imamo i jedan horizontalni meni odakle može da se pristupi, kao i klikom na namasko vrijeme u gornjem lijevom uglu na desktopu.

Evo i to smo napravili :blush: Može se takođe pristupiti iz menija u futeru https://magazin.sandzak.com/mahala

Znam da se ovo @GlasSaTromedje ne dopada, ali morao sam :smiley: Znam još jednu osobu kojoj se nije dopala ideja, ali kako je ispalo, dobro se uklopilo.

2 Likes

Muslim pro uopšte tačna nije, Vaktija.ba je uglavnom… ali nema to veze.

Nisam znao to EnFroce. Ali kolju što se tiče plaćanja x)

1 Like

Već sam reko da ja zaista ne čitam nikakve sandžačke portale sem našeg magazina. Jednostavno magazin zadovoljava moju dnevnu potrebu za informacijama i djelim istu misiju i viziju. Za ostale portale nisam siguran da imaju sličnu pa samim tim nemam potrebu a i zelju da preispitujem.
Iz tog razloga sam smatro da ne bi taj prostor trebo biti na magazinu jer može a i ne mora da se stvoriti osjećaj saradnje sa ostalim portalima.
Takođe sam reko da vjerujem u to što radiš i u ispravnost toga. :slight_smile:
Sve u svemu,nije na udarnom mjestu i lijepo je ispalo.

Istu informaciju sam čuo/pročito

3 Likes

Sve pohvale! @sila si!

5 Likes

Dobrodošo @Sedad. :slight_smile:

Budi slobodan u kreiranju tema,pokretanju i učestvovanju u konverzacijama.

3 Likes

Selam :slight_smile:

Zanima me postoji li kakva kategorija za offtopic, da ne moram nove teme da otvaram npr. u “Islam” :nerd_face:.

Dizajn foruma odličan, ideje odlične, realizacija tip-top :see_no_evil: ostala pitanja kasnije :grin:

3 Likes

Alejkumu Selam :slight_smile:

Za “nekategorizovane” teme smo namjenili kategoriju “svaštara”. Tako da možeš “svaštaru” iskoristiti za nešto što ne pripada ostalim kategorijama.

3 Likes

Prelistao sam, ne bih baš da zavlačim postove i da obnavljam teme koje su stare par mjeseci a i nemam neku konkretnu temu za sad :smiley:

Teže je sa telefona nego što sam mislio :grin:

2 Likes

Dobro nam došao na forum Sedad,

Budi opušten da bilo koju temu pokreneš iako su iz neolita x)

Nije teško, samo malo da se navikneš.

3 Likes

Zasluge pripadaju svima ovdje :relaxed: I velika hvala na komplimentima. InšaAllah da nas bude više :wink:

Teme se znaju probuditi i poslije godinu dana. Osim ako tema kao tema nije bajata.

Sve je teže sa telefona. Zato su i izmislili instagram. Listaš, lajkuješ i to je to. Ovdje ipak, za razliku od socijalnih mreža, postoji konstruktivan dijalog. Za to malo teže ide telefon, barem za nas koji smo na internetu iz vremena ciglastih telefona :slight_smile:

Kategorije nisu statična stvar, otvaramo nove kategorije kad za to postoji potreba. Ne želimo kategorije u kojima ima promahe :slight_smile: Ako imaš ideju kako organizovati forum bolje, tu smo da saslušamo. Najviše fali učesnika u diskusijama, ali eto, jedno po jedno.

2 Likes