Kako doživljavate prazan harem Kabe u Mekki

Internet je preplavljen fotografijama i snimcima praznog harema Kabe. Naslovi poput “sablasan prizor” i tome slični, i to od portala kojima svetinja poput Kabe nema ama baš nikakvo značenje. U komentarima svi jadikuju, kukaju, smatraju to nekom kaznom od Boga. S druge strane, svi pune kuće brašnom, šećerom, uljem, higijenskim proizvodima, strahuju od korone na svakom koraku, pozivaju državu da zatvori sve… Nije li licemjerno?! Da se desi da se korona proširi na jednom takvom mjestu, pitam se šta bi dežurni dušebrižnici pričali tad?
slika

Mjera predostrožnosti kao i svugdje, ne vidim zasto pridavati ovome neki veci znacaj od toga. Vole ljudi prizivati i najavljivati Sudnji dan, uvijek je ta pomisao opceg haosa i nestanka bila zanimljiva ljudskoj rasi, a zaboravljaju da samo Bog zna kad ce nastupiti. Muslimani bi se trebali pozabavit svojim nedostatkom obraza i obrazovanja, i vise razmislit zasto je Ikre prva objavljena sura i u skladu s tim djelovati, nego se baviti misticizmom i raznim nagadjanjima.

1 Like

Ja imam veliki problem sama sa sobom, pa kad vidim i čujem neke teorije zavjere od strane osoba koje bi trebale ustvari biti uzor ostalima da ne nasjedaju na gluposti, imam neodoljivu potrebu da ih osvijestim. Na kraju shvatim da nije važno koliko je ko škole završio, nego koliko razmišlja svojom glavom. Kur’an je prepun podsticanja na razmišljanje i uzimanje pouke. I iskreno se nadam da će nakon ovog iskušenja ljudi naučiti da vode više računa o svemu što rade, pričaju, a pogotovo pišu, jer ostavljaju trajan trag.

Žabokondo Zbori : Šta imate reći na ovo “Ima li većeg nasilnika od o­noga koji brani da se u Allahovim hramovima ime Njegovo spominje …”

Ragip Zbori: Kur’anski imperativ - “ko spasi jedan nevin život kao da je spasio cijelo čovječanstvo”.

1 Like

Žabokondo Zbori : Primecujem Pamet , racionalnost i zdrav razum. Sada srecan mogu da spavam u svojoj pecini .