Amazon radi na pronalasku lijeka za 🤧

Kompanija Amazon je osvojila tržište kada su u pitanju knjige, namirnice, brodogradnja, a sada želi da proširi svoje poslovanje i na druge sfere. Kako u njihovom saopštenju stoji, u pitanju je medicina, i njihov tim istraživača želi da otkrije lek za običnu prehladu.

3 Likes

Ja sta lično mislim o ovome. Da bi oni trebali da se drže onoga što su najbolji. A to je trgovina. Bas ću večeras napisati o tome kako je Amazon izgubio 170 Milliona $ pokušavajući napraviti svoj telefon. Tako da ne bih bas njima vjerovao da se bave medicinom. Neka to ostave drugima koji su bolji u tome.

Đe nađe ovu informaciju da su pravili svoj telefon ili pokušali da naprave?

Da se ispravim trazimo sam ali ne mogu ga sastavljati jer je informacija dosta starija al evo ovde ga je ovaj sumirao sto jeste tacno i provereno mozes naci tu informaciju na netu. Amazonov promasaj od telefona gledaj od 9:27 do 11:00 . Ovaj kog stavljam link je reputabilan i prica istinite stavke koje mogu svi proveriti. Mada ponekad ume biti neizblansiran al dobro.

Hoces da kazes da tehenologija ne moze da doprinese medicini? Ili da jedna tehnoloska kompanija, ili covek koji stoji iza nje, ne moze da napravi nesto drugo? Najbolji primer je Elon Musk. Covek napravio PayPal, danas salje rakete u svemir i pravi automobile na elektricni pogon, a vec uveliko pravi i vozila bez vozaca.

A koliko mocna tehnologija i znanje iz tehnologije (koju Amazon itekako ima i u ljudstvu i u masinama) moze da doprinese medicini, procitaj samo ovo:

Drugo, mislim da potcenjujes Amazon. Amazon je danas jedan od najvecih ponudjaca Cloud infrastrukture, daleko ispred Microsoft-a i Google-a. Samo zaguglaj npr Lambda od Amazona da vidis cudo od tehnologije, ako se naravno razumes u Cloud.

Tako da… ne da nisi u pravu, nego sa takvim razmisljanjem samo ogranicavas sebe dok drugi napreduju i bave se sasvim necim drugim. A Amazon je tehnoloski dinosaurus koji ce tek da naraste. U ovom veku, medicina napreduje eksponencijalno sa tehnologijom. Sta mislis, kad odes kod doktora u laboratoriju, sta proverava tvoju krv? Pa kompjuter naravno, uz asistenciju doktora. Komplikovane i rizicne operacije? Pa roboti covece…

1 Like

Ma ne covece nisi ti mene razumeo. Ja kažem da oni imaju dosta korisnih stvari i samo napred i znam sta se sve dešava, ako doprinose dobar uticaj čovječanstvu zašto da ne? Nego Kažem Amazon nema bas najbolje ideje ponekada da napravi nesto sto ih košta novca ali oni to ni ne osjete. A znam sta je Cloud i da je Cloud u poslednje vreme veoma postao tema svih radnji poput npr Amazonov AWS Lambada kao što ti kaza , Nvidia GeForce Now njihova Cloud gaming solucija koja radi i na PCu od 50€, mada sada u kakvoj je stanju i nije bas najbolje al haj eto bolji su daleko od Microsoftove Xcloud i Googlove Stadija. Tako da me lose ne skontas. Verujem da mogu velike Tech kompanije pomoći 7 tome samo po kojoj ceni ne znamo jer Google npr ima mnogo slučajeva za šta je okrivljen npr neki skoriji je Google Assistent koji je izuzetno dobar i vrh ali izgleda sluša sve razgovore i pokušava nekako da upravlja sa time u njihovu korist i ako je napravljen sada da bude lokalna na telefonu a ne na serveru. Sada videćemo kako i sta bude. Elon Musk je dobar ali isto je i danas i već jedno vreme Lisa Su, CEO od AMDa jedna od najuticajnijih ljudi. A za Elon Muskov samo vozeci ili (autonomni) automobil nije bas sve najbolje poslo jer su skoro kažnjeni za smrt jednog vozača zbog Autopilota al dbr još uffek nema novosti pa ćemo videt sta ce bit. Svaka njima čast ko god doprinosi dobro covecanstvu.

Mnoge velike firme su bile pred bankrotom zbog raznoraznih stvari. Nekada zbog glupog i nepristupacnog dizajna, nekada samo zbog cinjenice da nisu uspeli da lansiraju proizvod u pravo vreme.

Sve je i u njihovu korist kako god da okrenes. Nece biti nista u tome 100% lokalno, mozda poneke jednostavne stvari. Jednostavno to niko nece prihvatiti prosto iz razloga sto se to moze reverse engineering-om ukrasti i replicirati. Drugo, nema sansi da ce tvoj uredjaj moci da procesira sve to i da bude pametan kao sto to moze biti farma kompjutera.