CG: Otkrivanje identiteta osoba u samoizolaciji

Šta mislite o ovome?

https://fosmedia.me/infos/drustvo/od-veceras-objavljivanje-identiteta-osoba-u-samoizolaciji?fbclid=IwAR0HYWEXxMZDSA9ODKdE4Vja8SE2t1izVu1MQi8P-iUb9hZyOWWAlJR-3NI

2 Likes

Od samog početka sam zagovornik otkrivanja identiteta, i ne vidim nikakvo ugrožavanje prava, osim ugrožavanja života drugih ako se ne otkrije identitet na vrijeme.
U Kini su svi o svakom mogli da znaju, i gdje se kretao, i gdje se svakog momenta nalazio.
Treba preduzeti sve mjere.
Dosta je jedna Italija za čitav svijet.

3 Likes

Otkrivanje identiteta je krsenje ljudskih prava. Ono sto ja mogu da zakljucim je da drzava nije sposobna da obuzda narod i onda ce sve nevine (potencijalno nezarazene!) da obiljezi.

Mislim da drzava treba da obezbijedi karantin za sve, ili za one za koje se pretpostavi (procjeniti rizik) da bi krsili pravila samoizolacije. Drzava bi da uzvrati krsenjem pravila krsenje pravila. To nikako nije u redu. Mada kod nas to nije nista cudno. Kod nas drzava otvoreno krsi zakon svakodnevno pa se ne treba ni cuditi ovakvoj glupoj inicijativi. To samo pokazuje slabost drzave.

Ja se slažem što to rade, jer ljudi neće da poštuju pravila koja se odrede. Kina je prebrodila koronavirus, jer su svi bili složni i slušali Vladu šta im kaže. Zato ta Italija jadna nastrada, jer su mislili da je šala - i nastavilo sa na Španiju. Crnogorci su uveli odmah mere, zato imaju mali broj zaraženih.

“Šjedi dje si, ni za dje si nijesi”

Kako reče jedan, Crnogorcima se ispunila želja da ne rade ništa xD

1 Like

hahahhah profesore e zivota mi si kralj ko sto bi Crnogorci rijekli. Ma oni su za ovo bili spremni od kad su se rodili. Crna Gora Sampion svjestki u neradu (šala znam da su veoma radni ljudi nego eto malo pozitive :smile:) . Ucite ljudi od Crne Gore i nemojte nista raditi.

1 Like

Javno obeležavanje nedužnih ljudi su činili samo FAŠISTI. Privatnost i dostojanstvo su svetinja. To što se pojedini ponašaju neodgovorno u ovakvom vremenu treba poslati u karantin i toliko. Postoji toliko mera koje se mogu sprovesti ali crnogorskoj vladi je ovako očigledno najlakše. Čak se i teškim i odbeglim kriminalcima krije identitet, a nevinim građanima čak i (doduše greškom) u prvi mah sa sve matičnim brojevima. Klasični fašizam.

Apsolutno se slazem. Evo u Bosni su pokusali isto ali su se na srecu profesionalci iz Agencije za zastitu licnih podataka oglasili da je takav potez nezakonit, isto kao i u Crnoj Gori sto je nezakonit! Samo u Crnoj Gori sve moze pa i da krsi zakon.

Na društvenim mrežama je veliki broj osuđujućih poruka, a dijele se i poruke gdje se poziva na batinjanje onih koji ne poštuju zabranu. Postoje, doduše, i šaljive poruke, i poruke podrške i ohrabrivanja za sve koji su u izolaciji.