Connect - Novi servis Sandžak Grupe

Izvorno objavljeno na: https://www.sandzak.com/blog/2020/11/09/connect-novi-servis-sandzak-grupe/

Predstavljamo vam Sandžak Connect – platformu za saradnju timova. Zamislite Slack, Discord, ili čak Microsoft Teams na steroidima koja pruža sljedeće mogućnosti:

  • Android i iOS aplikacije za neprekidnu povezanost sa timom gdje god se nalazili.
  • Push i email notifikacije
  • Javni chat – pravljenje timova i privatnih i javnih kanala unutar timova
  • Privatni chat
  • Istovremeni rad na Office dokumentima kao što su Word, Excel, Powerpoint i drugi.
  • Razmjena fajlova.
  • Upravljanje zadacima – zadavanje zadataka i vođenje evidencije unutar tima.
  • Napredna enkripcija u komunikaciji
  • 2FA autentikacija
  • Igrajte šah sa članovima svog tima 🙂

Plus integracija sa Divan Web Konferencijskim sistemom: Održavanje vizuelnih sastanaka i dijeljenje prezentacija ili dokumenata. Dijeljenje ekrana pomoću visokokvalitetnog videa i zvuka. Muti-korisnička tabla – crtajte i pišite zajedno. Grupisanje korisnika u prostorije za timsku saradnju. Anketiranje svojih saradnika bilo kada.

5 Likes

Allaha mi jedinog @sila ti čovjece ka da mi čitaš misli bas sam sad ušao da vidim da predložim ovu ideju jer bi voleo imati neki Community da delimo stvari i dešavanja iz svijeta i svega. Ujedno da imamo svoje mesto za razgovor sa naravno dobrim pravilima koji imaju smisla isto kao sto je i ovaj nas prelijepi Sandžak forum. Ovaj forum i posebno ovaj Connect moramo raširit da čuju ljudi. Edit ću uradit i dodati sada kad budem koristio servis.

1 Like

Connect je malo više orijentisan ka okupljanju i saradnji timova. Znači grupa ljudi se okupi na jednom mjestu i razmjenjuje informacije o nečemu, pogotovo pogodno za grupe ljudi koja se okuplja oko NVO, neka firma koja želi da ima sistem za kolaboraciju, edukacija itd.

Onaj koji napravi svoj “tim” postaje “team leader”, i određuje pravila. Da li je to kroz pravljenje javnih/privatnih kanala, pozivnice za ulazak u tim, ili nekih pisanih pravila, na tebi je da odlučiš :slight_smile:

Za stvari koje se tiču javnog dobra ja bih uvijek prvo izabrao forum da drugi ljudi mogu da se okoriste. A kad su u pitanju stvari organizacionog tipa, uvijek je bolji chat ili video/audio.

2 Likes

Svaka cast,hairli i vjerujem da je super.Da budem iskren kontam donekle o cemu se radi.
Pretpostavljam da je to nesto na cemu moze da radi veci broj zaposlenih npr. u nekoj firmi,radi bolje uvezanosti,saradnje i sl.
Al nisam bas siguran,tj.ne kontam,imaju li ikakve veze tu clanovi foruma,koja je ciljna grupa,koja su ocekivanja?

Odlična pretpostavka! Ali nije sve radi uvezanosti. To ima i WhatsApp i Viber. Ovdje se radi o dobroj organizaciji. Connect pruža davanje zadataka na primjer: Može se dati (samom sebi ili drugome) preko klika:

A može i brže preko komandne linije:

/todo send @sila uradi sljedece: to to i to

Na ovaj način se stvari koje se trebaju uraditi “ne zaboravljaju”.

Drugo, može se odmah pokrenuti sastanak sa sve tablom, audio i kamerama koristeći integrisani Divan sistem.

35%20PM

Ujedno možeš da uploaduješ Word fajl (može i Excel, Powerpoint itd.) i da ga uređuješ kao u Microsoft Word. S tim da neko iz tima može da uređuje isti fajl u istom vremenu što može biti jako zgodno!

Ja ga koristim na primjer u komunikaciji i saradnji sa našim dizajnerom i imamo jedan tim za dizajn. Isto ga koristim sa jednim našim forumašem za saradnju na projektu koji smo započeli, odnosno priveli kraju implementaciju - Sandžak Edu - to je isto poseban tim. I tako dalje.

Connect kao i Discord i Slack i slične platforme liče na IRC. Zamisliš da imaš svoj IRC server i u njemu praviš kanale, dijeliš fajlove, chatuješ privatno itd. S tim da je ovo daleko modernije nego IRC nekada.

E sad da povežem ovo tvoje pitanje sa IRC-om. Nekada su IRC i Forumi bili odvojeni, kao i sada što je Cafe Sandžak i Sandžak Connect. Dvije srodne platforme za različite stvari. Na primjer, Forum ćemo koristiti za tehničku pomoć i podršku svim korisnicima.

Ciljna grupa mogu biti svi koji se mogu okoristiti. NVO, firme, biroi, razne organizacije, razni tipovi firmi, itd. Ne trebaju svima sve mogućnosti Connect-a, ali ako ti valja jedna, super, drago mi je da možeš da se okoristiš.

U konačnom, cilj svih naših sadašnjih i budućih projekata je uvezivanje i digitalna transformacija i inovacija Sandžaka.

Na primjer, sa Sandžak Blogs su već neki potencijalno našli (očekivano) biznis. Ako uložiš malo truda i volonterskog vremena, kao ovaj primjer, možeš drugima praviti sajtove pod domenom sandzak.com. Jedan od posljednjih projekata je išao ovim redom po priči jednog od naših forumaša privatno:

  • A: treba li ti sajt?
  • B: treba.
  • A: Hoćeš da ti ga napravim za džabe?
  • B: Može.
    …(Sajt napravljen)
  • A: Evo kako da ubacuješ članke.
  • B: Mogu ja da ti plaćam mjesečno ti to meni da kačiš na sajt?
  • A: Može.

Mislim da sam malo skrenuo sa teme, ali vjerujem da sam dočarao u kom pravcu želimo da se krećemo. Forum svakako će da bude integralni dio svakog projekta :slight_smile:

5 Likes