Da li nam djeca postaju manje inteligentna

U jednu ruku i slatkišima… xD Što ne bi pravio nikakav problem. Kao i nagrada, jer to djeca i vole.

3 Likes

Ma samo kad bi počeo da pričam ko u prošlom postu napisao bi ovaj put roman gori od Romea i Julije :joy:. Ali to jeste ne kažem i mi smo to radili ali opet smo super ispali.

1 Like

Nije problem sto su djeca na telefonima, nego sto su roditelji na svojim smartphoneima vise nego s djecom. Gledam mame kako se bave instagramom i biranjem filtera za story a ne zele djeci da pomognu sa domacom zadacom, a o ocevima da ne pričam. Svaka iduca generacija bi trebala biti inteligentnija, bar trunku, ali inteligencija ne znaci nista ako se ne usmjeri. Ja recimo, nit inteligentan nit usmjeren, pa evo ovako zavrsim na sandzak forumu umjesto kakvom biznis forumu, al za djecu jos ima nade… :grin:

3 Likes

Zadnja rečenica sigurno ne mislim da ti je namera kao što ja mislim ali najverovatnije nije namera ništa loše nemoj sta zamjerit, vjeruješ mi Evo ja npr na forumu želim dodati neko svoje mišljenje bez to da otkrivam ko sam zaista (pravo ime prezime gde tačno živim itd.) jer eto tako nesto mi se cini da bolje rade moja dela i mišljenja nego moje ime i slično. EnForce sam znat na dosta mjesta, pa eto. A ovo sto kažeš jeste tačno ima takvih ljudi ali nisu bas svi ljudi takvi.

Usmjeren si ti @Sarajlija odlično, baš zato što si došao na ovaj forum :slightly_smiling_face: Inteligentan, bar iz ovoga što se može pročitati. Al lijepo je i što si skroman, to je nešto što je sve rjeđe danas. Nas su roditelji vaspitavali da budemo ljudi, nisu mogli ni da predvide koliko će se svijet promijeniti dok mi odrastemo da bi nas sad nešto posebno u obrazovnom smislu usmjeravali. I slažem se da nisu problem gedžeti koliko je problem promijenjen način i vaspitanja kod kuće i obrazovanja u školama.

Ti si pametan otkako si se rodio :smiley: heheh… Ništa ti pogrešio nisi što si i na ovaj biznis forum došao, a taj drugi biznis one ćeš nać - ne mislim da nećeš :stuck_out_tongue:

A kako je došlo do toga da u ovo doba djeca vuku za nos svoje roditelje? Kol’ko vidim postaje nepoštovanje prema roditeljima, je li to zbog toga što se i roditelji tako ponašaju? Je li to zbog nove tehnike? Mnogi kad završe školu - naravno u ovo doba će završiti - ni najmanje nisu spremni za život? Ako nam postaju inteligenta, onda bi bila sposobna i za život kad odrastu, a ne sve 4 u vazduh :sweat_smile:

1 Like