Da li novac kupuje ljubav?

Da počnemo…

Redak je izbor partnera vezan za finansijsku situaciju, planove i izbore.

Kada se pogleda malo dalje, mnogo je bitno da li ljudi koje biramo imaju volje i želje da napreduju?

Kako će izgledati njihov zajednički život?

Da li je pronalženje partnera, uspešnog partnera - ambicioznog može značiti različite stvari? Možda ostavite partnera jer je izgubio posao?

Ovo je više nesvesna stvar o kojoj se ne priča mnogo, ali prisutna u muško-ženskim odnosima.

slika

Ljubav pobedjuje sve, ali i novac pobedjuje ljubav - kako rekoše stari Latini.

Kada nekoga sretnemo, prvo što primetimo je izgled i lepota, ali ako slika nema nema preklapanja i zvuk, radije bismo zamenili film. Šta bi ovo trebalo da znači? Ukoliko devojku dečko ne oduševi pojavom i harizmom, lepota ode u vodu. Ali, opet ali uveden je novi trik koji je postao normalna današnja stvar.

Ako isti taj neprivlačni dečko/muškarac ima novac i vodi vas na skupa mesta, kupuje skupocene poklone, javlja se velika šansa da dodje do razmišljanja o njemu kao potencijalnom. Možda nema ideju kako da se šali, i uopšte se ne trudi… a ima nešto podjednako primamljivo - a to je LOVA :smile:

Tužno je što ljudi koji imaju para, mnogo manje se trude i malo posvećuju paženju partneru, jer misle da se novcem može kupiti SVE!

Naravno da može, ali ne prava ljubav, kako mi drug reče…

Sebičnost ne traži ljubav, već šansu za iskupljenjem…

No odoh ja malo u krajnost, a ono što je važno jeste da ustanovimo misao koju su nam roditelji ponavljali od malena: Uči školu, obrazuj se da nadješ nekog poštenog i pametnog. Što i jeste tako… u neku ruku.

Danas se retko sprazumevaju ljudi visokoobrazovani i oni koji nisu odlučili da nastave dalje - nemaju zajedničkih tema, a ako neko od partnera zastane - veza teško uspe.

Usput, je li neko gleda tursku seriju Ljubav i Novac? :smiley:

3 Likes

Nisam siguran koliko je moguće sve to unaprijed iskalkulisati i izbalansirati i na kraju izabrati kompatabilnog partnera. Ne zna se sta nosi dan a šta nosi noć.
Mislim da su partnerski odnosi nešto na čemu se radi konstantno jer svi su različiti i za sve treba vrijeme. Tolerancija, razumjevanje i razgovor su stvari koje mogu uticati na poboljšanje svakog segmenta koje si naveo.
Nažalost zastupljene su vrijednosti koje si spomenuo ali nisu nepromenljive.

Zaista ne praktikujem turske serije jer za moje standarde imaju previše drame za koje čak intuicija može otkriti situacije koje će se desiti za 30 epizoda.:grin:

Dozvolio bih sebi da pogledam jedino ako se ne nalazi u svakodnevnoj televizijskoj ponudi. Nadam se da govoriš o nekoj takvoj :slight_smile:

3 Likes