Da li posle izbora moze da se udruze bosnjaci u skupstinu i naprave poslanicki klub?

Svestan u kakvom losem stanju se nalazimo mi u Sandzaku,dobijanjem poziva od jednog vodecih politicara bošnjacke stranke da se bošnjaci udruze i naprave jedinstvenu bosnjacku listu i svedoci smo da se na tome do sad nista nije uradilo.
Zanima me ako se sad nisu udruzili nego vec spremaju popise za samostale liste.
Dali postoji nada da se napravi poslanicki klub u skupstinu ijako su odvojeno ozasli na izbore?
Ako mogu da zamolim da ostavimo po strani kakav je ko. Nismo ni svesni koliko bi nam se stanje popravilo kad bi se udeuzili i da budemo jedinstveni. Hvalla unapred

2 Likes

Prava tema.
Moje mišljenje je da jedinstvo Bošnjaka,prvenstveno nije u interesu Beograda.
I da je sve ove podele,upravo Beograd preko svojih sistema,napravio i izdelio nas.
Tako da,od udruživanja nema apsolutno ništa. Dve opcije i da postignu dogovor,treća neće (ma ko od tri opcije da je u pitanju).

3 Likes

Nama ostaje samo da to gledamo šta će biti. Bilo bi dobro, ali je neočekivano… politika je čudo, tako da možemo da se nadamo i pravljenju Bošnjačkog kluba u Beogradu.

2 Likes

Nema to veze sa politikom nego sa statistikom posle izbora. Gde bude tesno, tu će pregovori. Gde bude apsolutne većine nema šansi za bilo kakvo pružanje ruku.

Evo da pojasnim. Znači Suljo neće ići ni sa kim i ide sam do smrti. Rasimu ne odgovara Suljova loša reputacija i zbog toga nema šansi da će udruženo ići. Rasim igra na si-gu-rno. Jednostavno Suljo omatufio ne zna gde udara sa ovim poslednjim potezima. Sad problem za Sulja je još jedan, u Tutinu imaš i grupu gradjana predvodjenu Bajrom Gegićem a pridružio mu se i Džudžo. Takoreći zdravo tkivo SDA. Po paroli bi se reklo da igraju na kartu Tutina i dalje neće, dakle samo da izbace SDA. Sa Suljom izgleda više niko neće.

U Sjenici se možda udruže Rasim i Muftija eto da izbace Sulja iz igre jer tu Rasim i Muftija imaju veće šanse zajedno nego pojedinačno jer ako Suljo izgubi onda neće biti ubedljive većine. Zato bi morali zajedno. U NP nema šansi da će se iko združiti jer tu imaš dve struje pa ko pobedi. Mada ovo sa berbernicom… Ko zna. Možda je Muftija time (ne kažem da je on ali…) samo učvrstio svoje sedlo pokazujući gvozdenu pesnicu?

Na parlamentarnim izborima bilo bi interesantno videti bilo kakvu koaliciju. Mada sumnjam da će je biti. Koliko god se trudio da verujem, čini mi se da Muftija namerno pruža ruku pomirenja i Sulju i Rasimu znajući svesno da ovi neće uzvratiti. Da je stvarno tako, bi li je pružio uopšte…?

NKako reče jedan lik nedavno, trebali bismo da se ugledamo na Albance i Jevreje. Oni sve ostave po strani kad je njihov opstanak u pitanju. Nije jedinstvo nemoguće, samo ima previše inata po kojem smo mi Sandžoslavci poznati - nećemo kako nam se rekne.
Slažem se u ovome sa @haris111, nije u interesu jak Bošnjački narod. Ali nije to problem od sad, da se ne lažemo. To je oduvijek na ovim prostorima problem. Mnogo je bošnjačke elite odvedeno u Beograd u vrijeme komunizma, date im visoke pozicije, oženili ih nemuslimankama, djeca im se uglavnom zvala pravoslavnim imenima. Na taj način se, preko emocija, njihova svijest o Bošnjaštvu sve više umanjivala.
Helem, da se vratim na temu - jedinstvo će se desiti jednog dana ako Bog da. Ali će se uvijek javljati neki novi razjedinjivači. A mi kao narod moramo da naučimo da u svemu biramo najmanje zlo, i da progledamo nekad stvari koje nam se ne sviđaju za rad većeg hajra.

Da i ja nesto kazem na temu koju sam i sam postavio.
Meni licno nije bitno kako i ko ce biti na lokalu nemogu na lokalu drasticne neke promene da naprave zato sto budzet sve ovih opstina u Sandzaku jako mali i mali je tu obrt nekih srestava da bi sad nesto sama lokalna samouprava pokrenula. Moje misljenje je mnogo bitnije u Beograd da smo ujedinjeni deugacije je kada jedan ili dva poslanika traze da se resi ubistvo nasih mladica Fahrudina Skarepa ili Ernada Bakana ili kada to trazi cela poslanicka grupa.
Isto tako i nekoj investiciji svako upozna neke nove kontakte svako neko zamoli za neku stvar ijakonje sitna stvar nema veze.
A ovako samo nam prolazi vreme svadjajuci se izmedju sebe i takmičenje ko ce koga vise da oljaga i nagrdi na nacionalnoj televiziji kako bi se udobrio vlastima u Beogtadu.

Samo još nešto da dodam :slightly_smiling_face:
Zamislite samo kakva bi pometnja izbila u Srbiji da ceo Bošnjački narod stane iza jednog jedinog čoveka?
Da celo glasačko telo,jedinstveno,podrži,i u beograd pošalje samo jednog čoveka,nebitno je koga,ali JEDNOGA… i on gore da traži na osnovu glasova koji su ga tu doveli???
Šta bi bilo,kad bi bilo? :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

Na temu: Mašta može svašta.

3 Likes

Realno to je jedini izlaz kada bi se mi culi i kada bi se racunalo na nas i da nas negledaju na nas kao na gradjane drugog reda.

Svi bošnjaci su željni toga, ali teško, kad se bude stavilo opšte dobro iznad ličnog onda ovom kraju će biti bolje, za sad nema nikakvih naznaka.

1 Like

Pogresan zakljucak. Mislim da je daleko teze uraditi bilo sta na lokalnom nivou iz Beograda, nego iz Opstine. Svakako sav novac od poreza se sliva u Beograd, a iz Beograda curi. Imamo isti problem kao i Vojvodina. Vise se odliva nego sto se uliva. To se treba rijesiti u Beogradu, ali tesko. Cime da opravdamo novac nazad? Gdje nam je industrija?

Onda imamo problem sa investicijama. Mi ocigledno nismo pokazali da imamo integritet da bi ljudi poslovali sa nama. Cak ni turci vise nece da posluju sa nama. Vidite otvaraju fabrike svuda samo ne kod nas. Nije nama Erdogan kriv za to, zaboravite, sami smo krivi sto smo iznevjerili povjerenje od nase brace Turaka. Lazemo ih, daju nam na veresiju, ne vracamo dugove. I onda katanac.

E sad nazad na politiku. Ne vjerujem da ce biti bilo kakve koalicije u Beogradu. Nasi lideri imaju razlicite motive, i vidite i sami da ne mogu da se sloze oko bilo cega. A kamoli zajednicki nastup u Beogradu. Pa ne mogu zajedno ni oko teme Genocida u Srebrenici da izadju zajedno u parlament. Sta da pricamo vise?

Rjesenje za to bi bilo sljedece. Jedna struja u lokalu, druga struja u Beogradu. Pa poslije 4 godine da se mijenjaju. Ako cemo pravo druge opcije nam nema.

Sveze meso!

Jesam li ja ovo lose procitao ili u Tutinu koalicija SPP/SDP? Znaci ono sto sam rekao za Sjenicu izgleda vazi prvo za Tutin.

Sto znaci da sam bio u pravu kada sam rekao

:grin:

1 Like

Od nekog sam cuo pre neki dan da ce ovo da se obistini uz ucesce albanske stranke iz Preseva samo se jos ne zna hoce li SDP da ucestvuje. Ako je ovo tacno, to znaci da smo zapoceli novu istoriju!

1 Like

Pokušavam da pronađem gdje sam pročitala istu stvar. Daako ove žene što su ušle u parlament postignu neke dogovore pošto ovi muški ne bi da im krune popadaju sa glave.

Hm,… mrzi me da kopam po vestima. Vreme ce pokazati jesmo li slozni makar u Beogradu.

Kako je narodu vise dozlogrdilo politicarenja u svom ovom haosu, sta mislite, je li ovo samo mazanje ociju da se ljudi malo smire ILI ce stvarno da se smire strasti na politickoj sceni konacno i naprave korak napred za ovaj napaceni narod?

Kakva god da je situacija, da bombe padaju po Sandžaku, stvari će iste bit’ svi će raditi na cilju a to je : fotelja. Da li će nama biti bolje? Ne. Gleda se i gledao samo lični interes, a mi smo na to navikli i oguglali… tako da sve jedno x) Ne možda svi, ali većina

Ja vjerujem da su shvatili da će SDP aka Rasim Ljajić sve da nas ukopa ako li nešto ne preduzmu. Rasim, Meho, Mirsad and co. su hanibali. Najveća sramota Bošnjaka ikad.

Udobna fotelja :slight_smile:

Obrati pažnju ona je bila VD - Vršilac dužnosti. Znači da je tu bila privremeno. Zato je bilo lako smeniti je.

Ili kako da kažem, mesto bez fotelje a plata neka ide :joy: i ništa da se ne radi…