Da li smo bili spremni za online nastavu?

Dragi ljudi, nisam se dugo javljala jer smo svi preokupirani koronom, izolacijom, vestima, online nastavom. Naime, ja nisam iz nastave, ali dosta mog društva jeste, pa sam pokušavala da pomognem mnogima koliko je to bilo moguće. Svima je novo, svi se jedva snalaze… Taman su se navikli na elektronske dnevnike, sad sve Jovo nanovo. Mislim da je teže nego inače. Kakva su iskustva? Imate li bilo kakav predlog koji bi mogao da pomogne?

Ako se “onlajn” nastava kod vecine svodi na WhatsApp i Viber… Onda najverovatnije smo bili spremni…

Vala samo pogledaj video na YT sta rade po Online časovima. Dobro Amerikanci/Britanci su drugo od nas ali to najednostavnije pošalje profesor materijal na Mail, da ti rok za izradu ako ne uradiš do određenog roka losa ocena i kraj. Nema nikakve rasprave ni ničega.

4 Likes

Hahahah… epic! Made ma day!

Kako vreme prolazi, izgleda da će ova onlajn nastava da postane “must” u mnogim školama. Čak i kad prođe ova ludnica (ako ikad prođe).

Mislim da će se manje iznajmljivat hoteli za konferencije i webinari će postati IN. što se škola tiče ništa ne može zamijeniti pravu učionicu ali čvrsto vjerujem da će ljudi spoznati malo tehnologiju van fejsbuka i instagrama i istraživat Internet za drugim korisnim stvarima koje im olakšava život.

Nastavnici su se već navikli na online nastavu, koja je mnogo dobro prošla ovdje kod nas. Svi su prezadovoljni, a i ja se nadam da će se ovako u budućnosti i nastaviti, naravno pored regularnih časova.

Nista ne moze zamijeniti skolu kao objekat.

PROGRAM treba mijenjati.

Licno sam bila mentorka na par webinara a i ucesnica na nekoliko. Jos jedan me ceka, a trebao je biti odrzan u Beogradu. Trajace 5 dana.

Nije mi zao besplatnog smjestaja, prevoza, hrane. Zao mi je toga sto se ne osjecam bezbjedno.

Svjedocila sam vandalizmu na “svom” webinaru. Kolega (50+) je drzao prezentaciju i predavanje, dok je neko skrabao po njoj. A ucesnici su bila djeca osnovne skole.

Ono sto je najbitnije jeste da je “zvrljotina” oznacavala simbol vjecnosti i nesto nalik svastici.

1 Like

Ma to je ono kad pokusavas svakog da postavis u kulturne da se nauce kulturi i to al svaka divljacina dodje tu i glupira se.

2 Likes

Definitivno se ispostavilo da nismo bili spremni, posebno zbog neozbiljnosti o kojoj @EnForce priča.
Ja ne znam do čega je, ali naš narod očigledno ne umije da se ponaša dok ne dobije po nosu ili po džepu. Svi smo bili svjedoci koliko se neozbiljno shvatila pandemija, izolacija i policijski čas. Iz čiste neke bahatosti ili ne znam ni čega, ljudi kao da prosto uživaju da narušavaju red. Niti je islamski, niti je kulturno, a vala više ni smiješno.
@Skorpija neke osobe koriste svaku priliku da pokažu svoju mržnju. Posebno ako je taj profesor neki dobrica.

2 Likes

Da li će dosta nas izgubiti posao sledeće školske godine ? :joy:

Haj što volim ovaj režim, plata ide a ja ležim. Reče je’an čovek.

2 Likes

Meni se čini da će tek trebat kadra, treba pokrit sve nastavne jedinice, sva odeljenja… Možda bude i za hair :slight_smile:

Ti zivis snove pravog crnogorca koji lezi a sedaju mu pare na racun. Boli te briga :laughing:

1 Like

Stariji profesori obavezno 30% plate svojoj djeci :slight_smile:

1 Like

I roditeljima koji su preuzeli dobar dio posla nastavnika.

1 Like

Šta će djeci plata? :joy:

Uglavnom kako je počelo i dalje će se nastaviti online, već se sednice odlažu, mature. Dobro kad je mala matura se fino završila, ali opet se mere poštovale nisu.

3 Likes

Super je sto su se uvele vanredne mere meni hvala Allahu dragom ništa nije bilo čak i ako idem stalno sa drugovima i kolegama i koleginicama u restorane ali bi trebalo sad svi da omanjimo to i ako ima mera.

Nazalost ovi sto drze webinare hoce sve sami. Svaki webinar treba da ima moderatora koji ce da sprijeci takvo ponasanje. Sve moderne platforme omogucavaju da ucesnici ne smiju da “saraju po tabli”. Ovakvih incidenata ima mnogo, ali vremenom se ljudi snadju da predusrete takve oblike vandalizma. Isto se desava i na seminarima uzivo. Uvijek ima neko ko jede kokice, podriguje i slicno :smile:

1 Like

Za Bajram banku :slight_smile: hehehe