Dobar = budala?

Sta mislite o ovome? Evo moje lično mišljenje i iskustvo. Da kao kazano radi radi i budi dobar i na kraj ispadnes budala. Evo jedan primjer. Moja majka takodje radi u pomenutoj bolnici već 50+ dana i sta je bilo ima preko 30+ godina iskustva u svojoj profesiji i na predhodnom radnom mestu 18 god i na svom sadašnjem odeljenju oko 12-13 god i biva bude premeštena sa svojeg odeljenja na pomenuto odeljenje Covida i jedno veliko vreme je po papiru rasporedjeno nekoliko njih na to mesto ali u teoriji od upisanih 10 radi 3 od čega su 3 sa njenog odeljenja , ostalih 7 su medicinske sestre, nekoliko njih nadju vezu i premešte se na najsigurniju Covid bolnicu ostali slihtaju se u sobe da ne bi radili itd. Tako da moja majka koja je tu dobro ucinela dobije apsolutno istu nadoknadu za rad tamo kao i one što su se zavlacile i koji apsolutno ništa nisu radili.

Sada sta dobar insan na kraju uvijek ispadne budala koji pomaže bilo šta da li je to bolest, fizički rad itd. kao primjer ovih dobrih ljudi i moje majke, i ljudi u Pazaru pa i u Srbiji se zaista pitaju zašto im mladi talenti i ljudi idu u Nemacku, Švajcarsku, Luksemburg itd. , zato što oni shvataju da će kad tad biti iskorišćeni i neće apsolutno za to ništa dobiti osim jednog velikog razočarenja

Mislim da ne možeš biti budala ako obavljaš svoj posao profesionalno, savesno i pošteno.

Pogotovo psiholozi ovo znaju oko toga da će uvek biti onih koji će obavljati većinu posla. Molim te odgledaj ovaj klip, engleski znaš dovoljno.

Znaci ako imaš 10 zaposlenih, dvoje će uvek obavljati 50% posla. Ako imaš 100 zaposlenih desetoro će uvek obavljati 50% posla. To je zakon i uvek će tako biti. E sad, problem je dokazati to u praksi i najveći je izazov iskoristiti dokaz za povećanje plate, ili šta ti već treba.

3 Likes

Interesantan video, i interesantni podaci. Čak malo i strašni, ali kad se realno sagledaju stvari, tako je uvijek bilo.

@EnForce shvatam da nije jednostavno posmatrat i živjet tako, ali ti svoju majku ne bi mogao promijenit sve i da opet ode da radi znajući šta će na kraju da bude, ona bi opet radila isto. Dok oni koji samo gledaju kako da sa što manje rada prođu dobro, nikad neće prestat da se izvlače ma koliko prilika da im se pruži, čak i da znaju da će bolje proć ako rade odgovorno.

2 Likes