Dobri ili diskutabilni zakoni u Afganistanu

Što je najjače poslao je snimak druge grupe koja je odgovorna za napad a nisam siguran smijem li joj spomenuti ime zbog pravila foruma. Nisu ni Talibani od juče što bi se reklo, eto njima baš odgovara bombaški napad na svom aerodromu nakon što čekaju priznanje iz svijeta. Ovaj cmae ili ne poznaje politiku talibana a i generalno geopolitiku ili se vješto pravi glup.

1 Like

Ne znam stvarno zasto trosite svoju energiju na potpuno istog lika samo pod drugim pseudonimom.
Ako nije isti,slican je a misija mu je potpuno ista kao prethodnom clanu.
Siguran sam da znate o kome je rjec.
:dove:

2 Likes

Nije tačno, ako godinama pomažeš okupaciju ne bježiš jer dolazi promjena u vlasti već jer se bojiš da ti se ne sudi za ono što si radio, a bilo kako bilo Talibani su donijeli opštu amnestiju tako da i oni koji bježe uglsvnom bježe da bi se domogli zapada. Prilikom gostovanja na iranskoj televiziji glasnogovornik Talibana djesavanja je komentarisao rekavši “Ako bi Amerika najavila besplatne letove i azil u Americi, većini država svijeta bi vidjeli iste, i gore gužve od onih u Kabulu”, na šta mu voditelj odgovara “Građani Irama ne bi”, a ovaj nastavlja “Prilično sam siguran da bi”

Građanski rat u Afganstanu je stao prije 20 godina, od tad smo imali Američku okupaciju, a da umjesto pričanja po svom nahođenju istražiš malo temu video bi da je Afganistan država sa najpopularnijom podrškom za Šerijat, čak 99% Afganistanaca želi implementaciju šerijata kao državnog zakona.

1 Like

To se sa tobom slažem u potpunosti. Totalno je bezvezno trošiti reči na nekompetentnu osobu koja ne zna ni najosnovnije stvari razgraniciti a kamo li imati neku pametnu diskusiju sa tom istom “osobom”.

1 Like