Godišnjica akcije ‘Lim’

Izvorno objavljeno na: https://magazin.sandzak.com/2022/01/27/godisnjica-akcije-lim/

Nemam namjeru da ovom prilikom pišem o detaljima i doista strahovitim patnjama i mučenjima sedamnaest i po hiljada ljudi.

Upozno sam mnogo ljudi dosada u zivotu. Ovakva desavanja i slicne teme uvijek su me rasturale.Rijetko sam nalazio sagovornike na slicne teme. Rijetko ko ima bilo sta da kaze. Kao da su nasi Bosnjaci spremni samo( nedo Uzviseni Allah) da sacekaju nesto slicno.Obraduje i ohrabri me magazin i forum sto postoje pa me sve nekako malo utjesi sto saznam da ima onih sto znaju,sto na neki nacin reaguju,sto upozoravaju,opominju,transparentno podsjecaju.Vjeruju i nadaju se u bolje ko i ja.

Nadam se da je kod vas drugacija situacija al meni u svim nasim gradovima djeluje isto.
Podguzne muhe,nesvjesni matori koji su prozivljeli sva crna vremena a ne tiktok,instagram asimilirana omladina sa poremecenim vrjednostima spremna na svaki vid dokazivanja ili izdaje zarad opstanka u drustvu a malo stariji i radi egzistencije.
Zao mi sto ovo moram pomenuti al me nemojte pogrjesno shvatiti jer znam tezinu toga.Cesto konverzacijsko razocarenje dozivim od mojih prijatelja, poznanika vjernika, koji su spremni uvijek razgovorati o finesama Islama ,koje su bitne slazem se al i krupne stvari prolaze pored nas.Mozda je ova zadnja recenica za neku drugu kategoriju i temu al jednostavno to mi je iskustvo.

Vjerujem da ima preduzimljivih Bosnjaka.Cesto pomislim da nasi intelektualci mozda treba da pocnu da djelaju samo prostije jer defintivno oni naspram nisu za drugog,nit ce kad biti.

Ovo je samo nesto na sta me ascorirala ova prica.Jer imalo je masa akcija i projekata dolinom Lima,svjedoci smo da jos uvijek sve traje.

1 Like

This topic was automatically closed after 6 hours. New replies are no longer allowed.