Google priprema sopstveni čip za telefone i računare

Po svemu sudeći, Google planira da dublje zagazi u hardverske vode tako što će proizvoditi sopstvene procesore za buduće modele telefona i računara. Dosadašnji napori Google-a na ovom polju bili su sporadični. Neki modeli Pixel telefona dobro su se pokazali kada se radi integraciji kamera i pratećeg softvera, ali su svi ti telefoni do sada upotrebljavali Qualcomm procesore.

2 Likes

Videcemo i ovo cudo. Da Google ima ideju da pravi svoje chipove za Pixel A seriju telefona koja se izuzetno dobro pokazala za razliku od Pixel flagship serije. Mada Pixel 5 ce izgleda biti dobar slucaj u Googleovu korist. Nebitno ako bude imao 765G koji je sigurno i vise nego izuzetan procesor za Pixel 5 , samo je meni bitno da ima ulaz za sluske (3.5mm) I barem 128GB /256GB verziju i ja ga kupujem. Naravno samo da Google ne stavi isto eMMC memoriju unutar Pixel 5 mada to ne bi trebalo posto bi to trebalo da se takmici sa drugim telefonima, tako da ili ce biti UFS 2.1 ali idealno bi i blo UFS 3.0. Eh sada ima i Ryzen C serije chipset koji je procureo i najverovatnije ce biti koriscen za Chromebookove.

2 Likes

Mislim da je ovo prvi korak ka odvajanju Android OS isključivo ekskluzivno za njihove uređaje… Tako to ja vidim.