Hoće li maske zauvijek ostati trendy?

Iako su brojni naučnici napominjali da maske ne pomažu kad se virus prenosi, osim u slučaju da ste bolesni, skoro u svim državama bile su obavezne za nošenje. Negdje čak i kažnjivo obavezne.
U nedostatku hiruških maski, pokrenuli su se brojni samostalni krojači ali i kompanije, kako bi narodu omogućili da imaju maske.
Kako vrijeme prolazi, čini se da već postaju trend.


Mene, iskreno, iznenađuje činjenica da su mnoge osmišljene i dizajnirane čak i 10 godina unazad.

Kao i u svemu, marketing gurui znaju kako da najbolje prodru do srca publike.

Neki dezenom, neki zanimljivom porukom na maski, neki kretivnim dizajnom i materijalom, ali definitivno svi dobijaju pažnju. Čak i ako ste ljubitelj najluksuznije kože i monograma.

Da li će maske zauvijek osatati obavezan aksesoar u našim torbama? Da li ćemo se ikad osloboditi straha od nekog novog neobičnog virusa?

Pa ne bas. Ovo je trenutna situacija. Ljudi će biti obazriviji. Sve ima svoje trendove koji kratko traju i brzo se zaborave. Samo zaista dobri ostaju u svakoj industriji.

Ja mislim da će ostati. U Kini je to trend još godinama unazad, što zbog SARS-a a što zbog zagadjenja vazduha. Trend razvoja virusa će se nastaviti, i vjerujem da će ljudi koristiti maske, možda ne baš u ovoj mjeri ali kad procijene da je potrebno kao na primjer aerodromi, metroi i tako to.

1 Like

Pa to je moguće isto sto kažeš nikad se ne zna tačno.

1 Like

Ja cu fino jednu burku, i da ne razmisljam. :eyes:

1 Like

I sama sam razmisljala o toj ideji :raised_hands:t2:.

1 Like