Ime za Tech info za sigurniji Net

Evo kratkog pojašnjenja. Moje ime sugerišem LibreTech ili Librify(ova se meni najvise svidja) ili Bez Tehnoprisa(BTP) bukvalno izgrađeno od reči Bez Tehnologijskog Kompromisa ili Technopromis(TNP)

Ovi postovi će se obazirati na to da se svi obrazuju tj da malo po malo pametnije koristimo net i da počnemo da ako se pruži prilika da menjamo Aplikacije i ostalo za malo sigurniji net koje ne vrše uopšte veliki, minimalan ili čak uopšte ne remete tok nasih funkcija i servisa.

Primjer

umesto Google Chrome Browsera da zamenimo Kiwi Browserom(koji je Baziran na Chromium projektu koji je Chrome isto baziran ali Chrome i Chromium su totalno druge stvari) koji ja koristim što je jedini Browser koji je prilično FOSS(Free and Open Source) (Beplatno i otvoren izvor) isto kao što je Mozilla ali samo što je Mozilla korporacija a ovo je mali tim ljudi, naravno ima veoma mali procenat toga što nije u potpunosti FOSS ali to su stvari koje niko ne daje na otvoreno. On je za razliku od svih jedini koji podržava Browser ekstenzije koje mogu dodatno da poboljšavaju našu privatnost na Netu.

Ili recimo Instagram imamo ga svi, ja koristim. verziju koju izrađuje The Dise koja je jedan developer sa nekoliko testera koliko toliko daje funkcije osnovne pa cak i one napredne(treba se konsultovati sa tutorijalom koji pruza Info Kanal developera) koje nam Instagram zvanicna aplikacija ne daje . Jedna od funkcija je totalno uklanjanje reklama sa naseg Feeda(ono gde se postavljaju slike i videi od nasih pratilaca) , uklanjanje reklama sa Storya itd. Pisacu o tome

Ovim bih hteo da se svi podrzavamo programere i Developere timova koji se bore za privantost i anonimnost na internetu za internet koji nam pripada kakav je bio bez toga da smo konstano pod okom velikog brata a samim tim i da podelim svoje znanje sa vise ljudi da bi mogli koristiti socijalne mreze za sta su namenjene bez odricanja nase privatnosti i stvari koji su nama dzaba za koriscenje a velikim korporacijama sluze kao finansijski izvor time sto smo mi proizvod koji se prodaje.

NARAVNO HTEO BI NESTO NAGLASITI. Nikada 100% ne mozemo biti Anonimni i Privatni jer jedini nacin da 100% budemo privatni i Anonimni je da uopste ne koristimo internet i tehnologiju ili bilo sta sto se moze povezati sa celularnom mrezom/internetom. Ovo je vise kao vracanje dosta velikog dela nase privatnosti i protest protiv stvari koji su nametnute nama od strane velikih korporacija a koje nismo hteli ali smo ga dobili svakako.

Recimo sta bi prvo uradio jeste na nadjemo neke druge stvari da odrade posao na forumu kao Google Tag Managera ili Google Analitike itd.

Sta vi kazete?

Zar ne misliš da je SandžakMail, na primjer, jedan od takvih projekata gdje se pruža maksimalna bezbjednost u komunikacijama? Ili misliš da ima nešto iole bolje na internetu i zašto?

3 Likes

Ne mislio sam nesto poput recimo Play prodavnice ja je nemam vise i ni jedan Gugl servis na šta se dosta aplikacija oslanja da šalje notifikacije ili neke obavesti(ali recimo ja tebi pošaljem poruku preko Instagrama tebi ce stici obaveštenje da sam ti poslao poruku ali neće npr ono (Xx) Korisnik je postavio prvu sliku posle dugog vremena itd) ja sam Play prodavnicu sam zamenio Aurora Store koja je otvorenog izvora i radi na njoj nekoliko ljudi koji stavljaju u proveravaju Aplikacije sa Play prodavnice pre nego što stave na Aurora Store što je bukvalno imaš Play prodavnicu bez toga da im daješ svaku moguću dozvolu(kao primjer Kamera, Mikrofon, Senzor kretanja, kontakti itd.) ova zahteva samo Fajl i Medija tj ona najonsonvija da bi Aplikacija mogla da čita mesto gde se nalazi i to.

A SandžakMail je dobar ne kažem da nije.