Kalendar, imenik i još ponešto u Sandzakmail

Pošto već duže vreme (otkad ste otvorili sandžak service) koristim vaš e-mail - razmišljao sam o predlogu da se u e-mail sandzak.com ubaci kalendar. Da bismo lakśe organizovali dogadjaje, tasks (zadatke) lakše da invajtujemo ljude, na zoom, ili divan… i tako…

Nadam se da će se admini a i ostali složiti sa ovim predlogom, jer je stvarno neophodno!

Selam,

Vaš Profa :partying_face:

Ako misliš Zoom za konferencije ja bih preskocio zbog sigurnosnih razloga sto imaju dosta bugova I leakova kod aplikacije.

Prvo moram da te ispravim - Sandžak Mail je SVIJA NAS :slight_smile:

Hvala na sugestiji, definitivno ću se potruditi da implementiram i kalendar, a i adresar. Biće malo čupavo namjestiti i IMAP i ActiveSync pored Webmail-a koji imamo da to podrži a da se može preko svih ponuđenih protokola sinhronizirati.

U posljednje vrijeme sam poprilično zauzet, ali vidjeću već za vikend da napravim barem dio toga.

Zoom se popravio u posljednje vrijeme. @Prof se malo izlanuo za prvi sandžački web konferencijski sistem koji je u eksperimentalnoj fazi (“DIVAN”), ali o tome sam mislio da pišem nekad kasnije. Ako te interesuje mogu da ti napravim nalog da probaš?

1 Like

Hajde moze a i nesto nisam bas optimistican nisam jos uvek cuo nekih bas lijepih vesti za Zoom skoro sada.

Pošalji mi tvoj sandzak email u PP da ti pošaljem invite.

Sad ne mogu da kažem naš service. Vaš, a jeste naš. :smiley:

1 Like

Implementiran je kalendar i adresar. Svaki kalendar/adresar app bi trebalo da pronadje oba automatski sa kredencijalima za SandžakMail. Ako to nije slučaj domeni su:

Za sada bi trebalo da radi sinhronizovano i preko Microsoft activesync.

Na webmail-u sam ubacio sinhronizovani adresar, kalendar ću pokušati u toku dana da ubacim ako stignem.

U medjuvremenu sam postavio i novi domen webmail.sandzak.com da se automatski loguje na webmail, pošto trenutno preko mail.sandzak.com prvo ulaziš na self-service portal (izmjena lozinke, slanje pozivnica, iphone config itd) pa onda u webmail.

Ako stigneš javi da li kalendar radi sinhronizaciju kako treba.

1 Like

Ovo je neśto od najmoćnijih alata koje si uveo u sandzakmail, i naravno dostupan je potpuno besplatno, zajedno sa mailom. Śto se poslovne komunikacije tiče biće veoma korisne, i jedna od najkorisnijih, to će biti kreiranje poslovnih sastanaka i invajtovanja za konferencijske pozive, dogadjaje uživo itd…

Proverit’ ću sve, i piśem :grin:

1 Like

Iznenadjen sam tvojim hype-om :thinking:. Nisam znao da je kalendar toliko bitna stvar, a nisam ni znao da profesori nemaju “poslovni” email da moraju koristiti privatni…

Objasnite mi opet ukratko kako i sta . Znam za Zoom i konferencijske pozive i to ali za ovo Kalendar nesto ne znam. Kratko objasnjenje je samo dovoljno nemoras ga duzit.

Malo me zeza ovaj server. Tako da promijeni za sada podešavanja kalendara na ručno dok ne napravim da može automatski, ovako:

12%20PM

A ovako izgleda trenutno na webmailu:

Sad sam uzeo da napravim još par stvari na webmailu, pa kad to završim ću da se vratim na kalendar.

Dakle, kalendar sinhronizuje lijepo, treba malo testova.

@EnForce šta ti konkretno nije jasno…? Ovo je prosti kalendar za email :slight_smile: Jesi probao Divan?

Namintirano, radi ka’ sat! Što se tiče mail apple applikacije, radi. Ovu drugu Spark i Edision kad sam probao ne radi automatic, ali manualno ne može sa se doda …

probacu Divan sutra bas.

Evo noviteta.

Gotove su još nekoliko stvari u međuvremenu (vidi sidebar sa desne strane) poređane odozgo na dolje:

  • Današnji dnevni red - izvučeno iz kalendara
  • Prikazivanje posljednje IP adrese odakle se korisnik prijavio na Webmail, zbog sigurnosti.
  • Vrijeme, odnosno meteo. By default je za Novi Pazar, ali se može promijeniti kao na trećoj slici ispod.
  • Posljednje teme sa foruma Cafe Sandžak :wink:

Za automatsko sinhronizovanje kalendara ću sljedeće da se pozabavim.

  • Evo kako izgleda sada:

  • Kako izgleda kada se pređe mišem preko neke od posljednjih tema:

  • Kako podesiti vrijeme za vaš grad:

3 Likes

Došao i dan da se ovim pozabavim. Kao što sam i prije naveo, kalendar je u potpunosti funkcionalan na Webmail-u, ali smo se pozabavili i sa sinhronizacijom sa ostalim uređajima.

Da bi se kalendar sinhronizovao, potrebno je otići u Kalendar, edit kalendar (mala ikonica do "My Calendar), i onda postavite “Ime za prikaz” i šifru. Onda će vam sistem će izbaciti nasumično generisani username kao na primjernu ispod.

Sljedeći korak je pravljenje detaljnog uputstva.

Hvala još jednom @Prof na sugestijama i na inspiraciji. Mislim da je sada Sandzak mail sa ovim novinama daleko ispred bilo kojeg regionalnog e-mail provajdera i ponos Sandzaka :blush:

3 Likes
1 Like