Kojim rijecima vas ljudi skinu s dnevnog reda?

… glupo se osjecam kad me neko kulturno skine s dnevnog reda a isto tako ja pokusavam da i to moje “necu” zvuci jako pristojno da se niko ne uvrijedi …

2 Likes

Mislim da ti ne trebaju rijeci uopce, ponasanjem i gestikulacijama mozes pokazati da nisi za nesto, ako imalo ima sagovornik socijalne inteligencije, to bi trebalo biti dovoljno. Ako osoba ne konta da ih pokusavas ‘odbiti’, meni je direktnost najdraza - izvini, ali ne mogu/ne zelim/nemam kad. Tvoje vrijeme i zivci ti trebaju biti najpreci, ako se ta druga osoba uvrijedi sto je tako nije onda ni vrijedna tvoje paznje :grin:

1 Like

Najjača je meni “imam posla”… što se i redovno koristi. :joy:

4 Likes

Najkulturnije je reci izvini, ne mogu. Nego smo mi navikli da nam se svi pravdaju i objasnjavaju, pa smo i mi sami takvi postali da nam je lakse slagat da bi se izvukli, nego reci onako kako jeste.

Najcesce kazu :Ma lako cemo,sredicemo,zvacu te,nista se ne sekiraj,zovem te za 10 minuta… Jer nemaju hrabrosti da kazu ne mogu te nazvat,ne mogu ti pomoc,nemam vremena sad itd. Ljudi vecinom rade nesto i kad im je tesko samo da bi se njima vratilo,najcesce uticajnim ljudima od sebe,za sve ostale ide tesenje tipa vazi,videcemo se,moze itd. :grin:

2 Likes

Mene je juce mehanicar na telefonu otkacio sa “Imam musteriju zvacu te za 10 minuta”. Kao da mu ja nisam musterija. :roll_eyes: Naravno nije me vise zvao. Moracu do njega licno, kasne mi delovi 4 dana :rage:

Haj jadan makse, viđećemo.

To ono, ako Bog da :smile:

1 Like

To “ako Bog da” ili kako mi cesce kazemo “insala” se toliko olako shvata, bukvalno se zezaju ljudi sa tim. Kao, ako ti kaze insala, onda nista od toga nema

1 Like

Videcemo,zavrsicemo nesto. I tako u nedogled…

3 Likes

Da vidim sa zenom. :sweat_smile:

6 Likes

Ova ti bi dobra. :laughing: Bolju nisam čuo.

3 Likes

Ne mogu imam trening :*