Kombinovanje RAM memorija? (Latencija)

Obavezno da nam javiš utiske kako cepa mašina posle apgrejda :smiley:

2 Likes

Stigla je i odmah sam je zamjenio :grinning:


Pokusao sam da pronadjem ovaj xmp mod ali ga nema odmah u ponudjenom
pa rekoh da nema u DRAM conf.al ne mogu u opste da je selektujem

A verovatno moze na neki nacin.Trenutno mi rade na 1200MHz

Prvo ne znam sto ti pise Single-channel mode, evo ti video kako to uradit.

Skini ovaj softver i nakači nam screenshotove. Nešto je čudno tu…

2 Likes

2 Likes

Nisi upalio XMP. Ja sam ti postavio kako da ga upalis da bi dobio benifit tvog kupljenog RAMa

Na 2400 dual (jeste dual, vidi se na Channel #), to mu dodje 1200x2 (kod tebe 1197,6x2) sto je sasvim ocekivano (2400). Ne znam ako ga overklokujes mozes dobiti 1600x2 odnosno 3200, koliko ti ploca podrzava. Sve mi se cini da ti je to ok.

Jesi ti zadovoljan performansama, to je najbitnije?

Sada stvarno ne znam kako radi na ovim najnižim pločama kao A320. Možda se tako duplira ali ugl piše ukupna memorija na RAMu.

Pokusao sam da pronadjem ovaj xmp mod ali ga nema odmah u ponudjenom
pa rekoh da nema u DRAM conf.al ne mogu u opste da je selektujem
[/quote] @EnForce
Ja bih volio da znam da ukljucim,gledo sam onaj tutorijal al nidje nisam uspio u biosu da pronadjem xmp :grinning:

Trenutno ga koristim samo za poso i sljaka okej.
Znam da sam limitiran sa integrisanom al posle ovog malog abgrejda nisam jos testiro nijednu igru koju sam igro prije al vjerujem da cu moci uzivati u boljoj grafici jer ce moci ovog puta vega da ne smetano uzima 2gb @plus_minus

Evo da proverimo. @GlasSaTromedje otvori cmd.exe kao administrator (run as Administrator) i ukucaj:

wmic memorychip get devicelocator, speed

Trebalo bi da ti pise 1200 za svaki slot i to je OK.

E sad, u BIOS-u XMP moze da se zove i overclock ili “gaming speed”, samo nadji gde se podesava brzina memorije. Trebalo bi da je podeseno na 2400. Trazi tu brojku :slight_smile: Tu ga nategni koliko moze. Nije svaki BIOS isti i svaki proizvodjac nazove tu stavku razlicito. Verovatno je ili u Overclock ili Advanced meniju.

1 Like


Morace te malo da zumirate :grinning:

Komanda ide sve zajedno kao sto sam napisao. Drugi deo komande ti je otišao u drugi red :slight_smile: nema veze. Bitnije je da nadjes da je overklokujes ako ti je bas do toga :slight_smile:

2 Likes

Imam jednostavno pitanje , trenutno posedujem ram memoriju u prvom slotu 2gb u drugom 4gb u trecem 2gb sve su kingstonove dd3 , dobio sam isto kingstonovu ali od 8gb i imam 4 prazan slot za nju. Pitanje je , da li treba nekim drugim redosledom da ih ubacim ili ostavim tako kako jeste i samo je ubacim u cetvrti slot? Inace savrseno mi radi komp sa one 3 i u potpunosti memoriju koriste.

1 Like

Pozdrav i dobrodošo na forumu.

Trebalo bi slagati od većeg kapaciteta ka manjem.Spomenuo si kapacitet al ne i MHz i latenciju?
Je li to na svakom ramu isto?

Poz. Dobrodošao/Hajirli na forum. Ako su RAM memorije iste latencije recimo npr. 8GB CL24, I tvoja 2GB I 4GB ako su iste latencije onda lagano samo ubaciš uključiš A-XMP ili XMP i podesis ih na max koliko mogu da rade MHz. Ukoliko su ti 2 i 4GB iste latencije a 8GB druge sporije ili brže onda moses da koristiš Ali latencije i brzine će biti zaista nestabilne i nećeš znati dal ce radit na najmanju latencije i frekvenciju RAMa sa najmanjom latencijom. Ugl glavno pravilo je da ti svi RAM stickovi budu iste latencije i frekvencije. Mada ako ti je jedan recimo 1200MHz a drugi 2000MHz radiće lijepo al sad dal ce radit na 1200 ili 2000 to ne znam kako ce se ponasat to je do kako je proizvođač stavio u BIOS.

2 Likes