Konačno novi iPhone 12 5G! 📱

Jeste videli novi iPhone? Kako vam se dopada i kakvi su vam utisci? Znam da @EnForce ne voli Apple, ali pliiz budi objektivan ovaj put :slight_smile:

I šta mislite o Apple mini-ju? Nije loša džidža samo ne znam za šta će mi? :slight_smile:

2 Likes

Mislim da je još rano za 5G, ali Apple je konačno shvatio da mora da ide u korak sa vremenom i ovo sa 5G je moralo očigledno da se desi. Kupicu najnoviji kad mi jedanaestica crkne :grin:

Ovaj Apple Mini mi se čini nije loša stvar. Ne moram da vičem iz sobe u sobu nego fino interfon instaliram ukućanima u svaku sobu i svako svoju muziku :wink:

Iskreno ću sad bit objektivan. Ovo je najdosadniji IPhone koji je ikad al ikad izbačen u prodaju.

NAPOMENA: MOŽDA SAM NESTO PONOVIO IZ PRETHODNE TEME iz #tech a tema je Singapur će kupovati svojim gradjanima Apple Watch

Evo šta mislim o IPhone 12 specifično

Sto se tiče iPhone 12 to je najdosadniji telefon koji su oni dosta te izbacili na prodaju kao sto sam kazao zato što nema ništa ono što su oni planirali mislim Što je uopšte treba da bude činjenica je da oni uvek čekaju da se sve perfektno uradi i da oni posle to stave i da nazovu inovacijom tipično za Apple. Jeste dobro što je mali ali 5G je za bilo koga ne za Apple samo jedna "modna riječ " ili “buzzword” kako bi ga oni nazvali, jednostavno nema te infrastrukture još uvek i zaista ima nekog zdravstvenog velikog znaka pitanja na to kako će zraci veće UV zračenja utiču na ljude. Znaci ovaj IPhone nema sledeće funkcije koje su trebale biti :

-120Hz
-Bolji kvalitet OLED ekrana LTPS u odnosu na LTPO koji je bolji.
-Periskop Kamera
-Nema redukcije notcha i ako je IPhone 12 mini u dužini kraći al veći u sirini.
-Nema punjača u kutiju
-Nema slušalica u kutiju
-Nema veliko rezolucionu kamera ko npr Note 10/20 Ultra 108MP i sl.
-Baterije su im ostale iste ili se nesto veoma malo i marginalno povećale ali naravno 5G mora da se ubaci koji troši mnogo više baterije. Uglavnom totalno dosadan i ne zanimljiv. Bukvalno samo je glavna funkcija što je promenjen chipset više ništa drugo. I jos ti oduzeli funkcije van telefona i u telefon.

Ovaj Homepod Mini je ove godine bar koristan za nešto ona funkcija kažeš Homepod mini pošalji poruku svima on pošalje svima koji su u tome sistemu ono je zaista lijepa funkcija.

Evo šta mislim o Iphoneu i u poređenju sa drugima.

Kako se oni tvrdili da se ne može napraviti iPhone koji je dovoljno dobar Pa barem bio on Mid range za manje od €600-€700. Ovo je moje objektivno mišljenje znači Tako su ga napravili Tako su ljudima udubili u glavu i taj pojam da ne može iPhone da košta ispod neke određene cene zato što je to premium telefon on treba da drži neki svoj brend on treba da drži neku svoju vrednost on je takav i takav.

I šta se desilo nekoliko godina kasnije napravili su iPHONE koji košta 400 dolara sad ili ti 400 EUR nebitno je i šta se sad radi prošle godine je bio onaj XR on je bio Koliko 450€ najmanje i uopšte imaš sad ovaj 400 EUR telefon i to sad je odjednom aha možda se napravi IPhone za 400€ neki bilo koji XR mini, macro pro itd. nebitno, i da to bude telefon koji može da dostupan većini kupaca a ne da se kupuju skuplji ako hoćeš iPhone da moraš da kupiš ili prošlu generaciju, a ako hoćeš noviju generaciju telefona Moraš da kupiš ili 11 ili 11 Pro ili 11 Pro Max koji koštaju svi minimum po €800-€ 900 ako ne i više zavisi od interne memorije. To je meni uvek bilo odvratno kod bilo kojeg proizvođača mobilnih da ti uskrati tu proširivu memoriju. Ono kod Apple Hoćeš 64GB dobro ali nestaće ti ako snimaš dosta ili slikaš i ako koristiš aplikacije koje zaista uzimaju interne memorije mnogo. Ono ako hoćeš da si siguran za internu memoriju kupuješ 256GB koji je sigurno €100 više kao uvijek što je bilo.

Evo ovako ti ako je taj iPhone XR 400 EUR nebitno šta ima LCD to hajde da to sad zanemarimo nego što je telefon napred isti ka iPhone 6 iPhone 7 iPhone 8 i onaj prethodni svi što su imali ogromne bezzele ne kažem da su bezeli loši kada se dobro iskoriste na primer evo ti dajem ti primer. Sony Xperia 5 II i Xperia 1 II imaju prednje bezzele koji nisu uopšte mnogo veliki minimalni ali su iskorišćeno max za zvučnike prednje prave stereo zvučnike. I ne macinju funkcije koje ljudima trebaju mada ovo je širi problem. Ja sam imao pre Xiaomi RN5 i on je imao osrednje bezzele i izgledao je zaista zastarelo. Sada imam A51 i mislio sam haj smetace mi ovaj punchole ali ja ga ni ne vidim uopšte većinu vremena jer je zaista mali kao na Note 10, i izgleda zaista futurisricki ali ono voleo bih da ima barem neku vrstu stereo zvučnika. Ali šta ćeš mu

Slažem se sa tobom ali moraš da znaš da imaš previsoka očekivanja. E da ti kažem zašto. Apple izbacuje svoju tehnologiju ne odmah sutra čim izadje neka nova tehnologija, potreban je proces istraživanja i testiranja. Sve i da ide tom brzinom ako izbace sve iz rukava sada, šta će novo da izbace sledeće godine? Možeš da pričaš šta hoćeš o Apple-u, ali apsolutno svi prate i kopiraju Apple. Da nije iPhone-a ne bi ti imao nikakav smart phone danas, već bi svi i dalje imali neke fensi Nokije. I veruj mi svi će ići ka tome da ti prodaju posebno punjač, posebno slušalice. Zašto? Pa zato što akcionari svih tih kompanija žele da vide profit kako raste iz godine u godinu. Sa korisničke strane, niko te ne tera da kupiš novi telefon svake godine. Neko kupuje telefon zbog kamere. Brate kupi kameru i tačka. Kupi eksterni usb drajv ako ti treba mesta. I tako dalje. Ljudi nisu verni iPhone-u zbog hardvera nego zbog softvera. Zbog privatnosti. Zbog bezbednosti. Sve ono što drugi ne mogu trenutno da ponude.

Ova Apple/ova solja :rofl::rofl::rofl:

2 Likes

imao sam nesto drugo napisati ali evo samo ovo da kažem. IPhone do nekle ne bi trebali koristit ako hoćemo da budemo solidarni sa braćom Muslimanima u Kini gde je kao sto znamo dešava se koncentracioni logori prema manjini Muslimana i da isti ti ljudi ili Ujguri su muceni da rade za 0 a dok Han Kinezi ili ostala populacija dobija regularne plate 4.50$/sahat u te fabrike proizvodnje poput Foxconna koji je najveći Kineski proizvođač smartphonea(fabrika ne OEM) koji radi isto i druge stvari, i haj to nego ovi Ujguri rade poslove za bukvalno ništa ili za preživljavanje samo tako da ih iskorišćava za fizički rad. Kako je Apple u ovoj priči? Pa lako Foxconn sastavlja jedan dobar deo ali ne u cijelosti u Kini sada sta se tačno u Kini pravi evo ima ovde gde je sta sastavljeno i gde se proizvodi sada za Baterije ne zna se koji su u Kini napravljeni a koji su kupljeni od Samsunga, ali tu najveći udeo u sklapanju ima Kina. Evo ja lično makao sam Xiaomi Redmi Note 5 iz razloga sto mu je baterija oslabila bas sto je normalno nakon 1 ipo godine korišćenja možda i malo više i kazao sam NIKAD VISE KINESKO ništa neću uzeti zato sam i presao na Samsung opet kako sam i bio godinama, ja sad gledam gde je sta proizvedeno ono sta ne mogu moram kupit pa ako je imalo veze sa Kinom kao Npr AMD Ryzen Procesori oni jesu Made in Taiwan ali su Assembled ili samo su delovi koji su već iz Tajvana, sastavljaju se u Kinu sto mi nije milo ali opet to ne mogu da izbegnem ako hoću kupiti Procesor za Pc. Primer odem da kupim patike i ako je patika Made in China ma ja je ne kupujem pa koliko god ona bila jeftinija i bolja, nadjem neku alternativu. Sebi sam dao to za znanje da sam 5 stvari koje sam imao sa Aliexpressa i uopšte što je Kineska proizvodnja ja sam ih jednostavno uništio i bacio u smeće i dana se ne kajem sto to radim.

Podrzavam apsolutno to da ne treba nista kupovati od bilo koga koje protiv Muslimana,al to je ne moguce uhvatiti i takvih istina a i teorija zavjera ima koliko hoces.Mozes ti kao indvidua da se osjecas bolje ako to ne uradis a dal ces doprinjeti tom ne kupovinom Allah dragi zna.
Tako je isto prije 10god bila kampanja protiv koka-kole da svaka flasa je donacija za novu granatu,metak koji ide direktno na unistavanje Muslimana sirom svijeta pa opet se pije,ima milion takvih stvari.
A sto se tice Iphona,bas ovo sto je @plus_minus reko,ljudi ga kupuju zbog softvera i sigurnosti,ni zbog cega drugog i ja sam se tako i osjecao jedno vrijeme dok sam ga imo ali vec sam nedje reko da je previse para model koji bi mene imalo usrecio.

1 Like

Apple prebacuje proizvodnju u Indiju…

1 Like

Znam @sila ovo je u skorije vrijeme urađeno. @GlasSaTromedje to je tačno ali sto vise možeš da se distanciras I nadjes alternativu to je super.

1 Like