Singapur će kupovati svojim gradjanima Apple Watch

Po najnovijim informacijama, očigledno je da kompanija Apple želi da se snažno proširi na tržištu Singapura. Naime, pored otvaranja tzv. plutajuće prodavnice, Apple se dogovorio sa vlastima u Singapuru da grad donira novac svakom korisniku koji koristi novu zdravstvenu aplikaciju dizajniranu za Apple Watch.

2 Likes

Koliko god da Apple prezirem ovo je jedna dobra ideja da se ljudi zdravije kreću i da rade zdravije stvari. Ovaj put dobiju mali pljesak :pinching_hand:

Mozda je offtopic, ali zasto “prezires” Apple? :slight_smile:

Od mene je veliki pljesak za Singapur, za Apple isto.

Prezirem zbog svojih anti potrošačkih stavki kako godinama se ljudi bore za pravo popravke i da te ne oleše kad ti ga popravljaju u Apple centru ili u autorizovanoj radnji, previsoke cene (mada I Samsung danas ima previsoke cene flsgshipa ali oni rade nešto povodom toga da ti nadoknade, kao Npr Dex, Dex Wireless, najbolji Kamera sistem itd. Da ne navodim sam možeš videt uopšte ono sve su inovativni čak i ako ne opravdavam 1000+€ cenu ali tu su A serije da ublaže to sa dosta funkcija za jednog korisnika, ja primjer imam A51 i vrh mi je sad za sad ali njihov Exynos je užas tako da iduće god kupujem A72 sigurno, nadao se da će S20 FE imati ulaz za slušalice i kupio bi ga ka ništa za 730€ u Nemackoj jeste da je velika cena al do 2021 bi mu pala ali nije nema tu jednu funkciju koju ja stalno koristim )

i uopšte zbog njihovog zaključenog sistema znam koristio sam povremeno dosta IPhonea od druga od brata rođenog IPhone Xs, od druga IPhone 7 plus, 8 plus, Xs, Xs Max, IPhone 11 Pro Max i da ti kažem sve jedno te isto ispolirano sra**e nikakve velike razlike u odnosu na ostale osim malo bolje performanse i nesto malo bolji zvučnik i ništa više. Dizajn od IPhone X do 11 Pro Max pa sad i do 12 Pro Max isti bukvalno nidje promene mada mene lično ne interesuje design toliko jer stavljam zaštitne maske i to pa dizajn i nije neka velika stvar za mene. Bitnije su mi performanse, kamere, baterija, brzo punjenje, zvučnici, ulaz za sluske, softverski dobar upakovan sistem kao npr Samsungov OneUi . Nesto čim dobijamo novo ne samo jedno te isto upakovano u drugo pakovanje.

I zadnje jeste uopšte jeste pohlepa da ti oduzmu nesto i da ti posle prodaju rešenje mada to rade i ostali ali eto ni to ne opravdavam, npr ako ja na Samsung A51 imam USB C i hoću da dopunim tel i neko do mene ima IPhone ja ga nema šanse napunit ali ako ima neko do mene recimo NOTE 20 Ultra ili S10 nebitno ja mogu samo pitat za punjac i napunit ga ka na svoj bez problema bez dodatnih adapter i ostalih stvari.

Uopšte veoma neprakticno za mene iskreno.

2 Likes

Ni meni se ne svidja sta uglavnom rade, ali to za slusalice mislim da neces docekati. Oni moraju da ti prodaju svoje bluetooth slusalice sada je to trend.

Meni se ne svidja ovo sad sto su usli u rat sa FB-om i Spotify i nekim igricama. Nisam mogao da verujem da uzimaju 30% od svake uplate!

1 Like

Evo dajem primjer. Sony Xperia 1 Mark 2 ili 5 Mark 2 koštaju veoma mnogo 1 II(Mark 2) kosta oko €1084 a 5 II košta oko €900 Al ce tek biti dostupan tel u Oktobru znaci veoma uskoro i to su jedna 2 izuzetno dobra telefona koja dolaze sa Snapdragon 865 najboljim chipsetom na marketu sada čak i boljim od Apple A13. Tako da ako ne budem nesto bio zadovoljan sa Samsung A72 onda definitivno 2021 kupujem Xperia 5 Mark II nadam se da ce mu padnuti cena do tada. Sada za €900 je izuzetno skupo.

A to sto Apple radi briga njih oni uzimaju pare od ovaca. To je ono dok bude ovaca biće i vune.

2 Likes

Znači mi koji kupujemo Apple proizvode smo ovce? :smiley:

1 Like

A post was split to a new topic: Prelazak sa iPhone na Xiaomi

Pa vecina jeste ima i mali procenat u konih koji jednostavno ih briga hoće samo da im telefon rade a čuli Su da je IPhone dobar pa eto kupili ga. Evo lično moj drug najbolji imao je LG G3, G4 ja msm posle S7 Edge, posle iPhone 7 plus, 8 plus, IPhone Xs Max, iPhone 11 Pro Max sad ima dal ce da ga menja to nznm. Al on juri samo dobru kameru i zaista nešto ne znam sto je prešao i ako ga mnogo mnogo stvari nervira na IPhone ko prebacivanje sa Pca na tel i obrnuto al on je ono izmedju ne voli Apple toliko ali ga i dalje koristi što zaista ne znam. Mene sto zeza jeste ko sto sam objasnio prije ljudi dopuštaju da ih deru za jedan te isti tel koliko vec godina unazad. Koji tel su zaista doneli neke promene. IPhone 5s, IPhone 6, IPhone X I više nema. Znaci 3 telefona u tijeku od 14 godina postojanja. Posto je Apple 2007 godine započeo prodaju Iphonea dok Android 2008 godinu ranije nego Android. Nemoj sme shvatit pogrešno ima i ovaca sa Samsung strane ali većinom Samsung ima rešenje za sve cenovne rangove. Hoćeš najbolje što ima da se ponudi čak i ako je cena luda i visoka. Evo ti Galaxy Fold 2, hoćeš nesto ko flip phone evo ti Galaxy Z flip, hoćeš Flagship koji je za mase evo ti S i Note seriju, ove godine hoćeš Flagship bez Exynos chipa(ne računamo ove sto dolaze u 2021 oni su 10x više postaviću u Tehnologija artikal o tome.) evo ti Snapdragon S20 FE(Fan Edition) kao S20 Ultra samo manji i malo slabije funkcije, nećeš ni to evo ti Midrange A seriju A71 najbolji midrange telefon do sad, hoćeš manje skup Midrange evo ti A51, hoćes još jeftinije imaš M seriju, Imaš A40, A30, A21, A21s, A10, A01(najjeftiniji Samsungov tel) znaci imaš Telefon za koju hoćeš cenu. Samo je do tebe koliko performanse i svega želiš toliko i platiš.

1 Like

Kao neko ko sa tehničke strane habera nema o telefonima, mogu samo da kažem da koristim iPhone i uopšte se ne osjećam kao ovca. Apple proizvodi su mi toliko intuitivni i lagani za korišćenje, u odnosu na druge proizvođače, a što mi je najvažnije, dugotrajni su. Meni je to isto kao da za Mercedes uzmeš i kažeš svi koji voze Mercedes su ovce, jer za te pare možeš da kupiš ne znam ti nekog Kineza :joy:

3 Likes