Korona virus 🦠 opasnost ili ne?

Čemu ovolika frka oko ovog Virusa?

Od obične gripe zarazi se dosta ljudi, a i smrtnost je mala po nekim procenama… od Corona Virusa :microbe: malo se povećala možda za 2%.

Čitajući neke članke, i po twitteru, isto kao da Kinezi manipulišu statistikama, oni koji se zaraze i umru kod kuće se ne računaju. Je li tačno, ili ne, ne znam a i ne bi me čudilo. Ne treba Kineskim vlastima verovat :smiley: Možda su i oni kreirali virus, jer ih je mnogo? A i znamo da jedu sve i svašta…

Možda mi ovdje ne bismo trebali da paničimo, zabrinjavajuće je, ali nije očekivano.

Kako su strpali braću Ujgure u logore, nije prošlo mnogo a sami su sebe kaznili. Eto sad su oni u najvećem logoru, strpali svoje u izolaciju, a svi bježe kad ih vide svud po svijetu. Ne radujem se tome, ali sam zadovoljan Allahovom opomenom.

2 Likes

Virusa je uvijek bilo. Harali su i kad smo mi bili djeca, i umirali su ljudi. Nego nije bilo interneta! Da se sve razglasi, prenaglasi i tako dalje…
Ima li razloga za brigu? Da.
Za paniku? Mislim da ipak nema

Kako ih Stvoritelj ponizi. Oni (kinezi) prave spletke drugima (Ujgurima), a Stvoritelj njima, kad su se najmanje nadali.
Ne radujem se ali govorim radi istine.
Istorija nas uči da je tako vazda bilo.

2 Likes

Dobro bi bilo da ih neko nauči nekoj kulturi življenja? Pa nisu oni životinje? Samo oni, u Kini, a i oko Kine jedu divlje životinje. Nadam se da su pijace, đe se prodaju “nelegalne” divlje životinje zatvorene :slight_smile:
A iz Svetske zdravstvene organizacije sopštili su da virus koji se proširio iz Kine još ne predstavlja “pandemiju

Kineski centar prazan u Novom Pazaru. Ovdje koliko vidim kod nas ipak dolaze i kupe po nešto.

https://sandzakpress.net/plase-li-se-gradjani-novog-pazara-korona-virusa-kineski-trzni-centar-potpuno-prazan-foto

Screenshot_20200216-120344

Ovo se desava u nasem gradu,kinezi suse svakakve zivotinjke i to na izlogu svoje radnje. Apelujem na sve gradjane da ne ostavljaju novac kod istih!!

3 Likes

Ccccc… ovo treba prijavit odma, sanitarnoj i veterinarskoj inspekciji.

1 Like

Izmedju ostalog ovo je u sjenici,jos je gospodin pokusao da “zamaskira” svoj cin,koji ce naskoditi jednog dana svima nama. Kao sto je naskodio njima (kinezima). Apelujem na sve drzavne i javne ustanove,na sve ljude cistog razuma

@Gordost naravno da treba,treba ih sabotirati na sve moguce nacine. Izbegavati “jeftine” kineske korisne stvari. Ako uspem naci,prilozicu clanak koliko su zaista njihovi proizvodi stetni po nase zdravlje. Jer su isti od najgore klase koji cak ni oni ne koriste…

2 Likes

U Crnoj Gori zabranili dostave sa AliExpress-a - kako sam čuo.

A ovo je grozno. Da čovek ne poveruje :nauseated_face:

3 Likes

Ma samo je to sto znam vise kako je njihova politika rada i kako rade tamo vlasti. Npr ja imam telefon od Kineske kompanije Xiaomi koja je veoma poznata marka u svetu a i kod nas (Planiram ga mjenjati jer nisam uopšte zadovoljan kvalitetom koji je osrednji u najboljem slučaju, a oni jeste da oni mogu izumeti dosta stvari i kopirati ali njihov nivo kvaliteta nije isti kao i Korejski kao npr Samsungov.). Ali sta je problem, sto taj Xiaomi I sve velike Kineske kompanije Tencent, Xiaomi, Huawei, Hisense, FG Electronics, Alibaba, Aliexpress njihov isto, Bang Good I ostali svi rade sa Kineskom Komunističkom Vladom R. Kine koja je odgovorna za ubijanje Muslimana. A sto se tice Korona Virusa, nešto nemamo mi kontakta sa zaraženim toliko da bi to moglo uopšte da se proširi, a i toliko nam je zagadjeno sve da ovde bi i sam virus nestao.

P. S : Sad sam video post od @cuvara da su zabranili dostave sa Aliexpressa, to bi trebali i mi se izboriti da kod nas ljudi ne uzimaju to. Pametni su bre ovi Crnogorci za nesto. :+1:

2 Likes

slika

Ovo je objavljeno prije nekih mjesec dana. Od tada je prilicno skocio broj zarazenih i umrlih.

Italija stavlja u izolaciju deset gradova zbog korona virusa

:roll_eyes: opa, obruč se steže…

Doći će i ovde preko brda…

:mask:

2 Likes

Jutros sam slušao, da se samo preko medija šire dezinformacije, da se Coronavirus :microbe: ne širi brzo kao što izjavljuju… sećam se i prije, od svinjskog gripa, isto strah neki vladao pa ništa. Ovo je samo biološki rat!

Počinju da šire strah sad nekim drugim snimcima pošto su valjda provaljeni za virus. Danas sam gledala snimak na kome se maskirani i naoruzani kinezi setkaju gradom, silom guraju u ambulantna kola i razne druge “kaveze” ljude, dok se ljudi opiru i bježe (dakle ne djeluju bolesno). I onda u komentarima čitam da se ljudi čipuju, da su bolnice ustvari za to, da se eliminišu svi nepodobni itd… ono, priča kao iz najgoreg horor filma.