Lažne vijesti i dezinformacije

Pa evo da počnemo sa jednom meni jako simpatičnom pod nazivom KRVAVO MORE :joy:

Šta mislite, da li lažne vijesti i dezinformacije imaju nekog uticaja na javnost?

1 Like

Naravno da utice.Mogu slobodno reci da veliki broj ne razlikuju stvarno od nestvarnog,informaciju od dezinformacije.
Zakljucujem tako jer je na svakom “cosku” vreba neka “nestvarna dezinformacija”.
Recimo casopisi,novine koji serviraju spomenutno,tesko da imaju hajra stampati ako vec nemaju kupce.

Danas zivimo u svakodnevnici sa dezinformacijama koja mogu I koje uticu negativno na svakog do koga dopru.
Na mene vec negatvno utice samim tim sto je procitam jer u trenutku skontam da se nalazim u masi kojoj je servirano.
Naravno sve se moze izbeci al danasnje medije nikako u potpunosti.

2 Likes

Možeš da pobjegneš od medija, al ne možeš od komšija i drugara koji će da ti serviraju istu priču :smile:

3 Likes

Ja mislim da ce ova vest za 100 evra po glavi da bude jedna velika lazna vest :relaxed: kao I sve sto izlazi iz pi*koustih zvala

Pa ne bi bas kazao, jer ako bude neće samo da mu jedno oko 4 milliona građana bude na hrbat nego će početi ljudi demolirati ustanove kraduci(uzimajući) svoj pare koje ih slede. Jer koliko ja znam Srbija je toliko loše u ekonomskoj krizi i svemu pa i da prodaje naše podatke nekom neće ih interesovat jer je država niko i ništa i nemaju sta da traže ovde, nema ništa vredno krađe. Al dbr ovo je vec lupanje u koje uopšte ne mislim da ima ikakvog validiteta.

Obecao je Vucic svasta nesto pa je preziveo skoro neokrznut.

1 Like

Ma neće za 3 dana se pocinje isplaćivat tako da ono nema šanse sad.

Afera “Respiratori” jedna je od najvećih posljednjih godina, a pokrenuli su je novinari. S druge strane, oni su suočeni s lažnim vijestima, otkazima i raznim pritiscima.