Ljudi iz Sandžaka umiru od korone, a u medijima ništa o tome


Inna lillahi ve inna ilejhi radžiun!
Pretražujem čitav dan da vidim hoće li iko objaviti išta o osobama koje su preselila od posljedica koronavirusa, ali uzalud.
Žrtve se oplakuju i krive se političari koji održavaju mitinge, a svadbe se samo ređaju. Djevojačke večeri, babine, bankete, vjeridbe, vjenčanja - nikom ne pada na pamet da otkaže.
Jedni idu snimaju interno odjeljenje koje je navodno pusto, šaljući time poruku kako korona ne postoji i da je opet zavjera države u pitanju, jer imaju nešto protiv Pazara.
Drugi, mole da se situacija shvati ozbiljno i da svako preduzme potrebne mjere kako bi se stanje popravilo…

Je li ovo drugi talas, ili nikad ništa nije ni prestajalo?

Južnije nije baš tako. Al eto neka prodju izbori pa da vidimo kako će dalje. Zaustavit izbore sad bilo bi tek katastrofa. Mada ne razumijem zašto se ne nose maske i drži distanca još uvijek? Mada nije ni čudo, Vučiću odgovara da ide iz krajnosti u krajnost.

1 Like

Ja ne znam je li tačna ta informacija, nemoguće da bar od naših medija ne znamo ko su ti ljudi i jesu li stvarno od korone umrli?
Znam samo za jednog mladog čoveka, juče su na fb pisali o njemu, ali i za njega niko ne tvrdi da je korona, jer je radio na gradilištu svoje kuće po kiši, prehladio se i dobio upalu pluća. Nažalost nisu mogli da ga izleče.

Ne znam koliko je tačna, ali ne vidim razlog zašto bi neko lagao? Sve se ćuti i krije. Zapravo, počeli su izgleda da se oglašavaju:

1 Like

Ovo su navodno poslednji rezultati.

1 Like

Evo malo vijesti, ono što ne vidim da prenose inače u srbijanskim medijima.

Srbi su majka za biznis kad je su slične kritične situacije u pitanju.

2 Likes

Ja sam čula neđe da Jevreji u Srbiji nisu mogli da opstanu, jer su Srbi veći jevreji od njih.

1 Like

Ne mogu da objavim snimak ovde, a verovatno ste videli mnogi. Kolona od 6 ambulantnih vozila je juče otišla iz Pazara prema Kragujevcu, u svakom autu po 2 bolesnika. Beše jedan momak koji je bolestan usnimio iznutra, jer se svašta pisalo, kako navodno sve lažu.
Svi kukaju i žale se, a skupova na sve strane i svi bez pardona slike i snimke na instagram postavljaju. Bože ti nam pamet sačuvaj, al mi smo za narod za ćutek.

Zašto ne možeš? Tehnički problem?

1 Like

Ne znam je li to tehnički problem, ali mogu sa telefona da uploadujem samo slike, a ne i video zapise.
Žalost i tuga. Mnogo potresnih priča sam čula, pročitala i samo mogu da kažem ne dao Bog dragi nikom takav tretman. Jedni govore idite u bolnice, drugi govore ne idite u bolnice umrećete a niko vas videt neće. Kao iz nekog filma ili mnogo ružnog sna.

Nije problem nego je forum tako zamišljen. Video može da se embeduje sa FB, YT, Vimeo i ostalih popularnih servisa jer svi oni podržavaju ugrađivanje (embedding), dok su fotografije/slike u dobrom procentu zabranjene za istu namjenu.

Nažalost ljudi nisu svjesni posljedica za pojedince ugroženog ili već narušenog zdravlja ili oslabljenog imuniteta, pogotovo starih i trudnica… I nemaju obzira da bi mogli nekog drugog da zaraze…

3 Likes

Da dodam na ovo gore, mislim da je ova informacija još frapantnija…

https://www.slobodnaevropa.org/a/muk-u-crnoj-gori-o-ljekarima-na-litijama/30686578.html

2 Likes

Ma samo ne to nego živim za taj kad se priznat Kosovo zato što mi je preko glave. Haj da nismo mi kolateralna šteta u svemu ovome bolela bi me briga za to ali ne mi smo oštećeni koliko i oni. Žalosno.

1 Like

Mnogo potresan i težak snimak. Ako mislite da nije za ovde uklonite ga, ali ja mislim da narodu u Sandžaku mora da zna kako se medicinsko osoblje konkretno u Novom Pazaru ophodi prema pacijentima. Ljuta sam do besvesti, a ne znam na koji način da reagujem. Ovo više nikakvog smisla nema.

2 Likes

Vala se pošteno isekirah gledajući ovo. Tuga da tužnije ne može bit. Ko zna još koliko je ovakvih.

1 Like

Ja nisam gledao ali mnogo slučajeva ovakvih sam se nagledao bas tako da verujem čoveku ali vrv bi se isekirao malo ali ozb da ti kažem neću cuvam zdravlje :grin:

1 Like

Ja bih poslusao Njemacke ljekare. Ostani kuci, izoluj se, sve dok ti nije stvarno lose. Konsultujes se sa ljekarom preko telefona. A ne bi ga ja ostajao u nekoj provincijskoj bolnici nego pravac PG/BG dje god je blize. U svakoj provincijskoj bolnici te tretiraju kao stoku svakako.

3 Likes

Kako reče onaj midžo prije neki dan, nije me strah da se razbolim, strah me da odem tamo (u bolnicu).

3 Likes