Mozilla nudi VPN po ceni od 5 dolara

Kada je u pitanju izbor VPN aplikacije, korisnici imaju izuzetno veliki izbor. Ako ste i razmišljali da li se isplati da koristite ovakav servis, Mozilla izgleda može da pomogne da se uvidi značaj plaćenog VPN servisa.

Pa znas kako verujem da je Mozilla dobro uradila ovaj VPN, ALI i to veliko ALI sam izgubio interes za Mozillu kao kompaniju odmah iz razloga to što sadašnji CEO iza kompanije Brave Browsera je prethodni CEO ili COO nmg se setit tačno i smenjen je sa mesta toga samo zato što je kazao da je protiv nastranih ljudi i odma je smenjen jer je govorio u nečemu da treba da se zna ko i šta obavlja i ko je i sta a ne nešto izmedju ili slično tačno se nmg nac al moze ko hoće potražit.

Sad sto se tice VPNa i Firefoxa. Ja sam ga koristio godinama i dobar je ali previše al previše zauzima memorije u poređenju sa Brave Browserom koji je daleko bolji za privatnost iz početka (out of the box) Pa ja kad na Pc star 12 god mi radi dovoljno solidno za godine HDD koji nikad nije bio menjan tako da 12 god je star to govori o tome, Firefox bi morao da čekam po 5 min da se upali dok ovaj Brave ne poprilično je brz, ne instant ali blizu.

VPN je čitajući recenzije ostalih nedostaju mu mnogo mnogo funkcija i ako je 5 €/$ ali ima velike konkurencije. Dobro poznati SurfShark VPN baziran u Britanskim Virdzinskim ostrvima i ako je Britansko u ime imaju svoju vladu posebnu koja UK ne može da traži podatke od VPN servisa tako da izuzetno kompetitivno pa evo i ovaj moj što ja koristim FastestVpn baziran u Kajmandskim ostrvima Rumunski server(Najbliži Srbiji) mi skida samo 25-30Mbps MAX brzine 120Mbps sa FastestVpn i 145-150Mbps bez. Njihov Vpn je najv baziran u Americi ili u nekoj od 14 očiju organizacija ne govore gde tačno zato što skrivaju tu stavku dok ostali promninentno kažu gde je bazirano.

Jel se ti baviš investicijama pa gledaš ko je CEO/COO, šta pričaju i čime se bave?

Khm, khm… Jesi ti čuo za “Five Eyes”? Devičanska ostrva su deo Komonvelta koliko se sećam. Uostalom… čime se ti baviš pa ti je bitno da li ti ti je Džejms Bond za petama? :stuck_out_tongue:

Windscribe ja koristim i prezadovoljan sam. Čak možeš samo dolar da uplatiš za jednu državu unlimited. Ne moraš čitav paket. Konekcija im je predobra i uopšte nije spor!

Hahaha :laughing: da ti odg na oba.

EDIT : OGROMAN TEKST JE DOLE, citaj do kraja ako mozes hahah

Ne bavim se ja nicim sumnjivim(inace tesko da bi ovde sedeo svaki dan i aktivno moderirao i davao misljenja) ali jednostavno ne zelim da stojim iza kompanije koja ne za ovo sto sam kazao samo pa hajde za to da vidimo da preskocimo ali sada ne mogu naci video koji sam gledao nedavno zato sto veoma malo ima pregleda nmg ga naci ne sjecam se imena koji govore o ostalim Mozilinim alegacijama i planovima. Sto sam ovo kazao? Zato sto ako bi ga oni izbacili sa mesta CEO/COOa pa bio to samo jedan od razloga , sto je pogresno ako covjek misli normalno i da ne bi trebalo da se obraca paznja na te ljude ali eto. Sto gledam jer nikad ne znas kako moze koji CEO da deluje na sta i da bude polozan vladi i bukvalno daje informacije vladi ne o tebi pojednicu koji nisi niko i nista nego o cijelom narodu ali koliko god Mozilla nije takva to moram iskreno kazat barem koliko ja znam. To gledam jer eto iz nekog razloga iz kojeg ne bih ti mogao tacno objasnit.

Najblize tome jeste da ti docaram kao sto jesu Kineski telefoni i imao sam ga skoro 2 god (Redmi Note 5) kompanija Xiaomi,Huawei,Oppo,Vivo,BBK Electronics(Realme,Oneplus,Oppo) i bilo koja velika kompanija moraju ili hoce pomagati Komunistickoj partiji koju svi znamo da pravi logore itd. i ako su njihovi tel “jeftiniji” u ceni ima dosta njih i u kvalitetnu sto su jeftiniji, ali ne poricem imaju i oni svojih WOW funkcija koje su impresivne ali saradnja sa losim ih ne cini bas najboljim.

Evo da ti ispravim to sto si kazao da si clanice Commonwealtha evo ti tri izvora koja kazu drugacije jer znam to sam prije nekoliko istrazivao i zabijao se ni ja ne znam vise dje dok sam istrazivao sta su 5,9.14 Eyes(ociju) Survalance timovi od strane EU, evo izvori,
jedan i potrazi u listi British Virgin Island(BVI) ,
dva takodje potrazi isti naziv ,
tri Wikipedia mozda nije 100% tacna za posebne podatke ali poput ovih sigurno jeste.

Znaci zato su VPN servisi poput najskupljeg ali definitivno i najboljeg ExpressVPN (British Virgin Islands) baziran , NordVPN(Panama) , Surf Shark VPN (British Virgin Islands), ProtonVPN(Switzerland) FastestVPN(Cayman Island) moj VPN koji je solidan nije bas najbolji i dosta funkcija je odsutno ali onako solidan za cenu od 15€ za Lifetime licencu. Ono ovaj moj je manje poznat ali je siguran. Dok npr PrivateInternetAcess je solidan i reklamiran na sve strane od Tech Tubera jedno vreme i bilo gde da si uso o Tehnologiji bio je jedno vreme PrivateInternetAcess VPN ali caka je u tome da PIA je US baziran i mogu oni pisati da nema Logova kada vlada USa zatrazi podatke oni moraju dati jer su US bazirana tj glava stanica i registrovani su na US zemlju koja je clanica 14 eyes.

Clanice 14 eyes su:

United States, the United Kingdom, Australia, the Netherlands(Holandija), Norway Germany, Italy, Belgium, New Zealand, Canada, Denmark, France, Sweden and Spain.

Evo ti ako hoces da pogledas koji su u 14 ociju a koji ne . Na ovom linku

Windscribe ne bih ti preporucio da koristis zato sto je to Canada bazirani VPN koji je u Five Eyes organizaciju. Tako da bolje ti je ako vec neces da trosis mnogo a dobar VPN hoces uzmes uplatis godisnje za ovaj SurfShark VPN (najv cu ja da se prebacim kod njih sledece god ako ne naduvaju opet cene ko prije sto je bilo 11$ mjesecno, ali cu ovaj FastestVPN imati kao Backup i da mogu da testiram koji je bolji itd.) Jedini koji ima pravo na 12$ mjesecu mada i to ne bi trebalo je ExpressVPN jer su zaista najbolji. Ili eventualno mozes ovaj moj za 15€ na StackSocial da kupis i dovoljno je dobar za pocetak , SurfShark je daleko bolji od ovog FastestVPN mojeg a i bolji je i od ostalih u dosta ostalih funkcija a da ne pricamo o ExpressVPN koji je zaista veoma dobar.

Šta je five eyes organizacija? :scream:

Five eyes organizacija je komitet drzava koji imaju za cilj koriscenje intelegencije interneta da bi pratili potencijalne kriminalce,teroriste i naravno da bi spijunirali gradjane da bi zavodili red u drzavi . Zato VPN servisi bazirani u bilo kojoj od drzava Five Eyes danas ima 14 eyes gde se nalaze
Amerika, Britanija, Australia, Holandija, Norveska, Nemacka, Italija, Belgija Novi Zeland, Kanada, Danska, Francuska, Svedska i Spanija nije povoljan za privantost kao sto sam kazao jer moraju predati podatke drzavi ako bude zatrazila.

Evo ovde na Wikipediji ili imas ovde na YouTube ovaj snimak koji sve lijepo objasnjava sta je to u detalje ja sam rekao samo osnovno ono.

A sad, znači moje podatke moraju dat Kanadi? :joy: pa neka daju xP

Iz moralnih razloga.

A kako uzimaš u obzir činjenicu da je Mozilla gigant koji uvek prvi određuje koji će root sertifikat da se ubaci u njihov Certificate Store? Znači da moraš da veruješ Mozilli da li će neka Vlada da špijunira svoje korisnike, odnosno da im presreće kriptovanu komunikaciju sa web servisima… Ovo sa VPN-om je mala maca šta Mozilla sve može.

Five eyes je za razmenu informacija koju su te zemlje prikupile u medjuvremenu. Recimo ja imam info, i razmenjujem je by default sa tobom, ako zatreba.

Drugo, informacije se razmenjuju između država kako im se prohte. Bile u 5 :eye: ili ne. Ali five eyes to rade ležernije.

1 Like

pa da imas pravo. Ali opet ne bi sigurno bez razloga VPN servisi registrovali svoje kompanije u British Virgin Ostrvima,Panami,Caymandskim ostrvima i ostale lokacije koje su van 14 ociju organizacija. I da to jeste razmenjivanje informacija medjusobno ali I espijonaza nebitno sto smo ja i ti nebitni opet do nekle smo i bitni kao grupa ljudi gde mogu nase informacije da prodaju trecim licima za svrhu reklamiranja i kapitala, VPN omogucava samo da ISP vidi da ti komuniciras sa VPN servisom i da ne vidi sta ti radis na Internetu, naravno da ne bi videli dosta VPN servisa se trudi da ugradi veoma jaku IPv4 i Ipv6 leak protekciju da ne bi doslo do razotkrivanja stvarne lokacije konektovanog klijenta na dati VPN servis. Bilo kako smatram da je Mozilla dobar Browser nema sta ali za mene je ovaj ispao daleko bolji da ce me tesko sta privuci nazad Mozilli.

Evo ti primera kako je kod mene

Evo slike samo procesor je dovoljno pokazat

Naravno da nije bez razloga. Nego ne beze oni od 14 ociju, nego od placanja poreza. Sve su te zemlje poreski rajevi. Briga njih za tvoje informacije, njih interesuje novac.

1 Like

Da i to je a i za privatnost. Privatnost ali naravno i porezi. I kada daju dobre usluge ko npr sto daje ExpressVPN ili SurfShark ili ostali ja se ne bunim sto hoce da smanje poreze cak i sam bi to uradio da sam kompanija.

Mislim da je najisplativije da napraviš svoj VPN.

Za 2.89 eura mjesečno na Hetzneru podigneš svoj server, instaliraš neki VPN Server npr OpenVPN, i to je to. Imaš brzinu od 1Gbit/s (manje/više), takođe imaš 20TB protok mjesečno, i štiti te EU zakon o privatnosti. Usput, možeš da napraviš minimum 50 naloga drugim ljudima i da im naplaćuješ lijepo umjesto što kupuju to negdje drugo. Eto i biznis ideja :smile:

2 Likes

Ovo vponovi su preskupi… a i svakako meni ne trebaju sve lokacije da bih plaćao za to. Na windscribe ima windflix dje omogućava da gledam netflix američki na primer. Sad, za drugo mi ne treba, samo da onemogući georestrictions. Sasim dovoljno, 1 dolar mesec dana :grin:

@sila? Kako to?

Pa onako kako sam opisao. Možda tebi ne odgovara Hetzner kao cloud provajder jer imaju lokacije samo u Njemačkoj i Finskoj, ali možeš pronaći nekog drugog povoljnog provajdera koji ima lokacije u USA.

Onda podigneš operativni sistem po želji, i integrišeš VPN koncentrator, kao na primjer, openvpn.

Sad imam utisak kao da sam ponovio prethodni post… :thinking:

1 Like