Nemarnost ili čak ne znanje?

Evo koliko možete da vidite ovo je sa IG storija od jedne novinarke/spikere iz CGa sada sta je tacno ne sećam se ali je jedno od to dvoje I komičara sa strane ,

i sta je ovde nedoumica to jeste da se u Crnoj GORI (Podgorici) pusta i emituje film koji Walt Disney produkcija prikazuje pod imenom “Mulan” koji sadrži scene snimane u Turpanu koji se nalazi U Xinjiang, Kini gde su trenutno 100+ logora koji “edukuju” Kineske Muslimane da postanu Kinezi koji će gledati Vladu njihovu kao svetinju i da ne postoji niko iznad njih ukratko da su oni Svemoguci Gospodari kao što je u Severnoj Koreji slučaj. I gde na kraju se zahvaljuju toj istoj vladi i policiji Pa isto takodje i glavna glumica je podržala proteste Policijske brutalnosti u HK.

Eh sada da li je ovo nemarnost ili ne znanje ili možda ne poštovanje ili pak nije prema svojim sugrađanima Muslimanima u CGu jer je ličnost koja je poznata u Crnoj Gori sada koliko to tačno. Ne bih znao, a zašto? Jer mi smo iste vjere pa eto možda delimo empatiju prema braćama i sestrama u Kini ili pak čak je nešto drugo? . Šta mislite o ovome? Da li je ovo dobro što Podgoricki bioskop prikazuje ovaj film znajući(ili ne) sta se desava i prikazuje i njemu i njegova poruka da je ovo do neke i vredjanje kulture i naroda?

Nisam u opste upucen u sadrzaj i scenario ovog crtanog filma.
Tako da mogu da zakljucim da kako sto ja nisam informisan,takodje isto tako jos mozda ima ljudi koji nisu informisani.
Al svakako treba da bude neko iz vrhainformisan,da ne bi doslo do ovoga.
Naravno da osudjem svaki vid nepravde prema Muslimanima na bilo kom polju.

Ma ovo nije Crtani film nego film zasnovan na tome. Malo potrazi na netu o ovome. I dobićeš više informacija

1 Like

Ja ne razumem šta si hteo da kažeš a mislim da bi bilo korektno da nam objasniš a ne da guglamo “ako nas interesuje”.

Mislim da ljudi u CG nisu zainteresovani da znaju šta se dešava u komsiluku a kamoli u Kini. Nisu balkanske države zemlje prvog sveta da se brinu o sirotinji u Africi…