Plasiranje informacija (YT kanal)

Pricali smo vise puta da je ostavljanje tragova na internetu jako bitno. Ideju sam dobio prije par dana a dodatno inspirisan bih jutros kada prelistah kanale i cuh na srpskim televizijskim kanalima propagandu o Islamskom terorizmu na tiktoku kao i o kanalima kojim idu narkotici,nikako drugacije nego Muslimanskim kanalima,kako drugacije nego u etiketama u Pazarskom teksasu.Tobejarabi,ovi ljudi nemaju granice,nit se namjeravaju zaustaviti i to sve iznosi nekakav funkcioner iz samog vrha drzave.Ovo nista nije novo i dok oni plasiraju dezinformacije kao sto je dio naslova teme,mi cemo da nastavimo da pricamo istinu,djelimo tacne informacije.Ja vjerujem da ce se aktivirati u skorioj buducnosti neko poput rahmetli Muftije ko ce koristiti svaki prostor i sam ga praviti kao rahmetli Muftija i provlaciti,spomenuti,raspraviti o nepravdi i odgovoriti na svaki problem sa kojim se sucrecu Bosnjaci.Vjerujem da takav covek vec postoji!

Vjerujem da clanovi foruma,citaoci magazina Sandzaklija,kreatori i osnivaci ostalih projekata,ljudi koji se trude da cirkulisu na ovom formu imaju slicnu viziju.Ukratko svako dobro za Bosnjaka,za bilo koga al prvenstveno za Bosnjaka na ovim nasim nepravednim prostorima.
Mislim da magazin Sandzaklija i Sandzakpedija ostavljaju neverovatno koristan trag.Mozda moje obracanje i konverzacije djeluju robusno al ja kvalitet znam da prepoznam u to sam bas siguran.
Mozda ste vec vi osnivaci svega toga dobili neko priznanje na sve do sad,ja zato ne znam al licno imam potrebu da stalo naglasavam znacenje i kvalitet svega.

Mislim da bi informacije sa magazina Sandzaklija,clanke, trebalo iskoristiti u video sadrzaje.Ne sumnjam da niste vec pricali o tome.I ako si/ste napravili na magazinu opciju da ne moras citati,vec slusati,ima sigurno i onih koji provode vrijeme na yt,dje gledaju i slusaju. Zasto onda ne zauzimati i taj tu prostor? Vec ima skoro gotov prozivod samo ako je to dozvoljeno i realno?

Primjer
1.0
1.Otvoriti kanal 2. Pronaci video materijal koji bi trebalo da pokriva clank/temu/tekst. 3.Vec ima narator kojeg treba samo skinuti. 4. Montirati video,zvuk u nekom solidnom programu za montazu. 5.Postaviti na yt kanal.

Ovo je neka pocetna zamisao za neke kratke dokumentarce.To je samo dodatni sadrzaj koji mogu naci zainteresovani sa nekim kljucnim rjecima.

Zanima me misljenje da li je ovo prvenstveno potrebno?
Da li moze doprinjeti daljem razvijanju foruma,povecanju citalaca magazina kao i povecanju broja aktivnih clanova na forumu?
Da li ste prije razmisljaji o ovome ili necem slicnom?

3 Likes

Razmišljao sam o tome ali ipak želim da sav sadržaj ipak ostane na sandzak.com infrastrukturi. Razmišljao sam i u tom pravcu, ali onda bi sva energija koju nemamo otišla na YT infrastrukturu i to ne želim. Za sada…

2 Likes

Ja iskreno ne gledam to tako, to ti je isto kao što fejzbuk i instagram koristiš recimo za promociju svog rada, isto tako i youtube platformu koristiš, a sadržaj svakako stavljaš na svoj magazin ili nešto poput radija.
Helem, kako god, tu smo da te podržimo.
@GlasSaTromedje svaka čast na idejama, i svaka čast na vraćanju aktivnosti i živosti na forum.

2 Likes

Hvala na lijepim rijecima :slight_smile:

2 Likes

Meni sve to ima smisla za originalni sadržaj kojeg mi baš i nemamo toliko za jedan YT kanal. Ali ćemo da razmotrimo još jednom kada budemo imali malo više originalnog sadržaja zaista.

2 Likes

I ja se pridružujem čestitkama za ideju i sve ostalo!

2 Likes

Razumijem i na sta mislis pod tim originalim sadrzajem.
Hvala lijepo @sila i tebi :slight_smile:

1 Like