Proces Sandžak - dokumentarac

Al Jazeera Balkans je odradila odličan dokumentarac o hapšenjima i maltretiranju ljudi u Sandžaku.

5 Likes

Koliko god bilo teško podsećati se na ove ružne dane, smatram da je vrlo važno imati na umu ovo poslednje što je rečeno. Operacija “Maj 93” nije završena i u tom prilogu govori strah koji je i dalje prisutan, iseljavanje, i tihi rat protiv svega što u svom prefiksu nosi ime Sandžak!

4 Likes

Steta sto i iz drugih pomenutih gradova nije bilo ljudi da ispricaju prozivljeno.Mada to potvrdjuje sto je @Brada pomeno da nit je zavrseno i da jos uvijek traje.
Koja slucajnost,upravo pogledah rekonstrukciju ubistva Dade Vujasinovic na rts maloprije.

2 Likes

Dosta je ljudi koji nedostaju ovdje, ali mnogi nisu htjeli da govore. Neki su, nažalost, umrli u tim zatvorima iako su i dalje živi.
Strah nikad nije prestao, a ni taj osjećaj krivice, kako jedan od sagovornika reče. I dalje osjeća da je kriv, a ni sam ne zna zašto. Naš narod se u većini slučajeva tako osjeća među drugim nacijama i vjerama, i čitavog života se trudimo da promijenimo tu sliku, neki borbom neki ulizivanjem.
Istina je da ćemo mi za većinu njih uvijek ostat samo Turci.

2 Likes

Duga je ovo priča za dokumentarac od jednog sata. Ali svaka čast, trebalo bi se ovo obilježavati svake godine!

4 Likes

Dokumentarac izbrisan…? :frowning:

2 Likes

Mislim da nije izbrisan, nego je bio mjesec dana free, a sad mora da se registruje, plati pretplata, pa tek onda odgleda.

U ovom klipu lijepo objašnjeno zašto neki nisu htjeli da govore i kako je sve išlo tokom snimanja dokumentarca…

3 Likes

Ovo bi trebalo da bude BESPLATNO.

2 Likes

Uh… Samo sam ovo čekao…

U filmu “Proces Sandžak”, Aleksandar Reljić bavi se navodnom torturom Srbije nad 15.000 Bošnjaka u Sandžaku.

Navodnom?! Navodnom?!?!?!?!?! :rage:

3 Likes

Klasična reakcija Srbije. Bože hoće li se išta u svijetu desit a da se oni ne pronađu kao žrtve.

4 Likes