Rasim i A.V pobednici- a dali smo mi uopšte?

Evo ovako da počnem. Prije svega da kažem da sam neutralan u politici ne podržavam nikoga lično, zašto? Zato što niko ne nudi perspektivu. Više u tekstu dole.

Sada šetam carsijom I gledam ori se čaršija sa slavljem pobede Rasima i AV i gledam koliko narod misli samo na svoje interese, lako podklupljivi sta da kažem . Eh sada gledajmo. Ovako ne kažem da Rasim ništa nije uradio ali sve su to minimalne stavke eto koliko da se zamaze ljudima oči. Da li je otvoreno nesto sto bi zaista značilo imalo benifita za ljude i grad? Nesto poput povećanja IT industrije, uopšte poslovi koji donose i prilivaju veliki novac u budžet. Da li oni stvarno misle da mi živimo bolje, da li misle za našu budućnost? Naravno da ne, jer je njima interes mnogo veći od zahteva i kako bi zaista trebalo biti. Ljudi su sami dozvolili da bude tako jer gledajući tako onaj kaže meni bitno mojeg sina da zaposli ili onaj drugi kaže moram mojeg srediti da radi i sl.s dolazeći do toga da niko ne misli da time samo sebično i oholo rade svojem narodu, Pravi lider ima samo jedan cilj a to je pospesivanje kvaliteta života i rada, povećavanje životnih standarda, ali to je ovde ko sto bi kazali naši stari pričaš u prazno ili slično itd. Ali dobro evo jedne veoma lijepe pouke

''Promene se ne dešavaju u izboru ljudi, promene se dešavaju u nama" implicirajuci da izbori ne rešavaju ništa već se mi moramo samo promeniti da bi videli promjenu.

Zašto sam u početku pomenuo nema za koga? Evo zašto.
Ja pocecu od sebe kao studenta medicinske profesije koji sutra treba da završi fakultet i stekne svoje znanje i sta na kraju opet se okrene 360° i vrati se na dve opcije ili plaćaš novcem ili plaćaš obrazom pa ti biraj sta hoćeš. Plaćanjem novcem je samo zaobilizak problema koji je da ti treba da platiš odredjenu cenu da bi se mogao zaposliti na osnovu zato što su platio ali ne na osnovu tvojeg znanja. Plaćanje obrazom je nesto sto ljudi veoma olako rade ne mareći za posledice koje uzrokuju. Primjer :
Uclanis se recimo u stranku X ajde tako da kažemo. Sada tebi lijepo I to sve I dodje dobijes poziciju koji su hteo i imaš veliko poznanstvo sada, sada lider stranke X kaže javno moraš da prozivas lidera stranke Y, kažeš neću, onda ti on kaže e pa ili to radiš ili više nemaš poziciju tako da si uslovljen i radiš sve sta oni hoće jer su te oni prvobitno doveli tu. Dakle ti vise nemaš svoj obraz i poštovanje koje si imao.

I da nastavim ja sutra po završetku studija trebam se nadati čemu? Devalidaciji(nepriznanje) svojeg znanja i trpljenje da gledaš kako osoba koja nema ni 5% tvojeg znanja sedi na većoj poziciji i prima veću platu jer je on strankin čovek i ono se zapitas da li ja zaista cenim svoje vreme i znanje ili uzalud čekam nesto da se promeni. Da li mislim da porodici mogu da priustim onoliko koliko ja želim a ne koliko jedva i mogu. Iskoriscavanje ljudi do maksimuma.

Evo videćemo gde će se sada nalaziti kao i svake god pobednici ovoga naravno da nece ovde jer oni imaju svoje prospekte i nije ih briga za ljude koje je obmanio.

Da zaključim kako se u zadnjih 5-8 god nije promenilo od stane tog AV zašto? Zato što toliko(ne) radi za poboljšanje kvaliteta života nego samo šta radi leva ruka, desni džep zajedno sa svim svojim saradnicima. Tako da očekujte još 4 god pa mozda i vise nepromenjene situacije jer smo indirektna kolateralna šteta situacije.

-EnForce

3 Likes

Odlična analiza trenutnog stanja.
I da, promjena neće biti dok god svako bude gledao da samo njemu bude bolje. Ali na nama je da se i dalje nadamo :palms_up_together:t2:

1 Like

Ja ne mogu da kažem da sam apolitična, jer bez politike mi ne možemo da rešavamo ništa u našoj zemlji. Da li su kandidati bili po mom meraku - pa i nisu. Ali, ako je već postojeći izbor pred nama, ne možemo da tražimo nešto nepostojeće. Dakle, najveća greška je ne glasati uopšte, jer time pokazujemo da nas je baš briga i da ne želimo da se išta menja. Kad imaš tri košulje za posao, moraš izabrat jednu, i uvek biraš onu koja je najnovija ili koja je najmanje isprljana. Ili izigravaš mangupa pa obučeš majicu, a ustvari ispadneš smešan.
Nismo imali uticaja ko će da se kandiduje, ali od tri kandidata smo mogli da izaberemo najmanje štetno. Ovako, doviđenja za naredne 4 godine ima da presipamo iz šupljeg u prazno.

2 Likes

Pa da tačno tako. Dobro zapažanje :+1:

1 Like

Ti si izgubio obraz i poštovanje prvo prema samom sebi onog momenta kada uzmeš člansku kartu i počneš karijeru na taj način. Jer si znao šta to znači!

Ovoga imaš svugdje, naravno najmanje na zapadu. Jer jbg, ako nije strankin čovjek, ono je ljubavnik/ca, drugar iz odjeljenja, brat, komšija, kum itd… Život je borba.

4 Likes

Put pod noge sto bi rekli. Ali ne zaboravljaj svoj jezik i ne prodaj svoje imanje. Vrati se kad mozes. Ovde tesko mozes da uspes ako nisi u talu sa nekim. U suprotnom sve tri strane ce da te obeleze da si “njihov”. Slobodni gradjani koji nisu (ni) u (jednoj) partiji su na meti politicarima i manje ih cene nego kad su u opoziciji. Od tebe ne znaju sta da ocekuju. Zato decko, mlad si, ako nemas stomak i zivce da se boris ovde za opstanak, nadji zemlju gde te bolje tretiraju. Ali ne zaboravi odakle si.

Potpisujem, samo nije “najmanje” nego “manje”. Ne cvetaju ruze tamo niti su svi jednaki. Videce sam pa ce da oceni situaciju jel mu bolje ili nije.

3 Likes

Apsolutno se slazem. Imam ruznu naviku da idealizujem zapad kao i vecina nas :sweat_smile:

Treba imati realnu sliku i sagledati pogodnosti ovde i tamo pa izmeriti razmisliti i odluciti. Ishitrene odluke nikad al nikad nisu dobre osim u posebnim situacijama i to veome veoma posebne.

1 Like