Šta se dešava s tijelom kad cijeli dan ne jedemo i ne pijemo?

Višesatni post pravo je iskušenje za dušu i tijelo. Međutim, mnogi smatraju da se nakon posta zdravlje znatno poboljšava.

Naime, kada je u pitanju srce, mnogo manje krvi tokom posta ide u probavni trakt pa tako ta krv ide u druge dijelove tijela zbog čega srce besprijekorno funkcionira.

Post omogućava da se toksini što prije eliminiraju iz pluća.

Stomak se čisti tokom posta i iz njega se eliminiraju sve štetne tvari. Isti je slučaj s crijevima, a zahvaljujući njihovom čišćenju i metabolizam je mnogo efikasniji.

Bubrezi tokom posta izbacuju nepotrebnu so i vodu te se na taj način stabilizira krvni pritisak.

U video prilogu iznad pogledajte šta se u organizmu dešava kada postimo.

Izvor

3 Likes

Izuzetno dobar video. Izgleda da sam ga ja video pre nekoliko godina ili slican ali izuzetno dobro uradjen video.

Propisano nam je da postimo na ovaj način jer je zdravo, da nije ne bi ni bilo tako… osim onih koji ne mogu.

1 Like

Pa da tako je kako je propisano.

E sluša teme, šta se dešava, znam da mi buruču crijeva po cijo dan, i suše mi se usta.

2 Likes

Još kad bismo mi umjeli da se iskontrolišemo kad dođe iftar, pa da tijelo ne šokiramo sa litrima limunade ili kleke i abnormalnim količinama ugljenih hidrata…

1 Like