Sta vise reci o ovoj slici srusene berbernice

A dobro covece aj ti meni kazi . Eto i da je sve vakufsko i to hajde. Jel bi tebi ko insanu bilo zao uzeti nekome hleb iz usta i rusiti jedan od simbola nase carsije. Zamisli sutra da ti sta god da radis da ti neko dodje istera te sa tog posla , porusi ti to ili sta vec i kaze ti posle toliko godina postenog rada nesto im padne u glavu e ko to je vakufsko i svakakve gluposti. Ovo samo necovek moze uraditi i neko ko gleda svoj interes a ne covek koji ima cilj ujedinjenje Bosnjaka.

1 Like

Je li ovo neka gospodja objasni mi @Gordost? Pošto piše “ova je”

1 Like

Sta se ti toliko cijepaš za njega, a on se već dogovara sa Islamskom zajednicom? Čovjek je možda ispao glup što je poslušao huškače, ali već juče je stavio kapu na koljeno i razmislio. Obrukaše ga ljudi, demek mu prijatelji. Došli da skupljaju poene političke. Dosao Suad Zoranić Kasimov da ga brani… pa mene bi bilo sramota.

Bezbeli jes, otkud znam…

Mislim da je ovo nazalost samo jedan od mnogih ishitrenih poteza IZ.

Bilo bi mnogo mudrije da su tokom noci ozidali harem dzamije i zatvorili ulaz u lokal i time ga natjerali na dogovor.

Opet nazalost IZ prima u svoje redove ljude sa srcem a ne one sa mozgom i iskrenim namjerama, a iste okarakterisali kao sumnjive i drze ih tu ali malo podalje…

Iskreno se nadam da ce IZ izaci iz ovoga mudrija.

3 Likes

Bojim se da je situacija mnogo kompleksnija nego sto se cini. Jedan berberin je bio na putu da zakonski uzme na sebe i zemljiste i u toj nakani ima podrsku mnogobrojnih sejtana koji jedva cekaju da huskaju i zarate protiv odredjenih ljudi koje smatraju neprijateljima - a pritom da beskrupulozno i bez trunke savjesti zrtvuju Islamsku Zajednicu i vakufe.

Nemojmo se cuditi tim ljudima. Popisali su se na svog rodjenog brata, majku, baba, popisali narod mnogo puta. Pa sto ne i na vakuf?

Nije pristao na dogovor sa Islamskom zajednicom. Ipak, čeka se sud… mada kako kod, nisu naša posla. Opet… nisu to trebali da urade! :hugs:

HAhaha, za kurac mu sud sad kad objekat srusen. Bydala. IZ samo da mu da odstetu po trzisnoj ceni za SHUPU ILI GARAZHU sto rece neko gore, to ce ti bit presuda. Nece moc nista s tim, bolje da je pristao na ponudu IZ. Hadalj. Zemljiste ostaje u vlasnistvu IZ. Ende.

4 Likes

Bedan i nizak potez ko god da je urafio ovo. Zar ne postoji sudski nalog pa odes kod coveka,izvini druze imam nalog od suda da rusim. Da mu se neki rok nesto,sa dosta izjava ovde se i slazem i ne. Al msm da treba malo ljudskosti,trebamo biti ljudi a ne hijene. Svakako potuljen potez,koji ne podrzavam. Ne podrzavam ni njihove izjave o rafalima,ali ko zna sta se sve desava medju cetiri zida. Mi,vecina nas zna samo ono sa interneta i iz stampe 🤷🤷

1 Like

Video je nestao, ne mogu da ga vidim? Šta je bilo ovo :smiley:

1 Like

Sva procedura koju si spomenuo je uradjena. Dokumenta prilozena. Godinu dana u nazad razgovori i pokusaji da se covjek dozove pameti. Al dzaba, dodje Kasim, inace poznat po otimanju svega sto je tudje, posebno imovine, i kaze mu “jok bre, sredicu ti ja to da dobijes i zemlju i lokal”. Covjek povjeruje, i eto. Sta drugo ocekivat?!
Nego, niko od svih vas mi jos ne odgovori sta bi radio da je njegovo imanje u pitanju. Mi ne damo da nam se ko parkira na nase, a kamo li 50 godina da zivi ko bubreg u loju. Moralisemo na mobu.

1 Like

Nije baš to tako.
Sva dokumenta su na sudu. Čekala se konačna presuda suda.
Ali znajući koji će konačan ishod sudskog ppstupka da bude,ljudi odradili šta su odradili. Totalno nisko i van svakih ljudskih i moralnih načela.

Primera radi,pre 2-3 godine,svi koji su koristili dugi niz godina Vakufske parcele,lokale i sl,su SUDSKI gonjeni i dobijeni,pa dosta njih je trebalo da plate sta je procenjeno od strane nekih stručnih lica.
Ovog čoveka očito nisu mogli da dobiju,jer ima “NEŠTO”,postoje neki papiri,negde je nešto zavedeno i nije moglo da se odradi kao u ostalim slučajevima.

A sami potez rušenja od strane IZ,pokazuje da oni NISU smeli da čekaju odluku suda!

2 Likes

@haris111
Hajde srecno bilo neko sa malo vise informacija da se pojavi i da napise. Sve jedna te ista prica u krug. Ali zasto se kriju sve te informacije? Sva ta dokumentacija je jako mutna i cudna, bojim se da ce neko sasvim treci da pojede kajmak, a da su obe strane iskoristene maksimalno. Islamska zajednica ako je napravila prekrsaj, do sad bi trebala da bude gonjena, ali nije. Dakle, sva situacija smrdi bas, i ni malo mi se ne svidja trenutno stanje. Imam drugara i sa jedne i sa druge strane, i ne znam vise kome da verujem, a lose se osecam kad osetim napetost kad se jedni sa drugima sretnu.

1 Like

Naša ledja čuva Muftija, a ruši :joy::joy::joy:

2 Likes

Divan vam je snimak. Jako duhovit i inteligentan. A ja jako ironična, čak sarkastična.
Samo ću vam reći, znam đe su vam lideri bili kad se je moj sjedio i dizao Islamsku zajednicu na noge! U Tursku kod brta Erdoana. Pođite malo do bratske nam Turske pa pitajte Tajča smije li tamo ko da se namerači na vakufsko?

slika

slika

Samo bez nervoze :joy:

To su oni što su pobjegli još 90-tih u Tursku zajedno sa Suljom i ekipom i nikad se vratili nisu :grin:
Nisam ni očekivala da oni muftiju vole. Turci ni svoje muftije ne vole a kamo li naše. Njihovi muftije mutavi, ne smiju riječ od Tajčija da izgovore. On se za sve pita. Pa se taj model dopao našim Bošnjacima, pa bi da se Rastko i Suljo pitaju za sve, pa i za IZ.