Suplementacija prilikom zdravoj ishrani

Sjedim ovih dana spremajuci se da se ponovo vratim u formu nakon nekoliko meseca odmora zbog obaveza i citam jedno istrazivanje i naucni rad (ako budem mogao se setiti i naci link stavicu ga naknadno) o suplementaciji pri zdravoj ishrani( specificno govorim o Whey Proteinu klasicnom onog mlecnog poput Cokalada,Vanila itd. ali moze i bilo koji drugi koji pomaze u nekom razvitku) i naravno treneri sertifikovani i ovi sto jos nisu dobili sertifikaciju preporucuju suplementaciju Whey Proteinom naravno ne kao poseban obrok vec kao suplementacija obroku posle treninga.

Eh da ga ne duljim puno znate za sta je i to sve. Voleo bih da cujem sta su vam sve ljudi pricali da ce uciniti protein(sto ga mnogo ljudi meša sa Kreatinom,BCAA Suplementima,Amino-Kiselinama itd.) koji imaju stetnu varijaciju potencijalno zato sto je to vec druga hemija. Ovde govorim naravno o osobi koja nije tolerantni na laktozu(ukratko mogu da jedu mlecne proizvode sve)

Ja cu da pocnem prvo sa kratkim

A : Hocu da se vratim u formu i bolje da jedem tj korigujem ishranu i ne mislim da unosim dovoljno proteina i zeleo bih suplementaciju koristiti (Whey obicni) da nadomestim odredjenu dozu proteina .

B: Nemoj slucajno da si to uzeo od toga ces dobit poremecaj hemoroida i ima cijelo lice u bubuljice da ti bude i svakakve jade ima da ti uradi

Evo sada vi. Bujrum.

2 Likes

Koliko se ja razumijem, whey je surutka, dakle to je protein surutke. Surutka je kod nas Sandžaklija popularan napitak, neko ga ne voli, ja volim. Znam da pomaže kod problema sa metabolizmom. Zato, iz nekog ličnog ubjeđenja vjerujem da je whey protein kao suplement ishrani koristan i da nema štetnih posljedica po zdravlje. Osobe koje ja pratim kao sertifikovane nutricioniste i trenere, whey protein koriste u manjim količinama, nikako samo kao šejk kako to neki rade. Vjerovatno da ako se pretjera može da izazove poremećaj u organizmu i da se odrazi na kožu, crijevnu floru itd.
Moj savjet - prvo uradi nalaze, da vidiš kakva ti je krva slika i prema tome se upravljaš. Ako je sve ok, dobar instruktor, provjeren.

2 Likes

Zašto misliš da ne unosiš dovoljno proteina? Kako si došao do tog zaključka?

Pa kako je to “zdrava ishrana” i zdrav život?

Zato što sam video u tome da mesec nakon meseca nešto ne ide kako treba jer kilaza ista a mišićna masa ne raste koliko bi trebala za jedan pravilan primjer. Isto kao što kaza Dze, prvo ako misliš da trebaš da imaš problema sa laktozom proveri kod Doktora al ugl imaju i Whey proteini koji su povoljni za one sto nisu tolerantni na laktozu ali cena je da su uvijek skuplji.

1 Like

Sve je to meni bacanje para, iskreno. Ne razumijem se baš u to kako ide, ali nekako mislim da je mjesec dana prekratko da se vidi bilo kakva značajnija promjena.

2 Likes