Ukinuti ili ograničiti Rijaliti programe?

U neku ruku, ovaj rijaliti (farma, zadruga, parovi, veliki brat) i nije loša ideja - dodje kao mali grad, dje ljudi treba da se snadju i prožive za novac koji ih čeka… zar ne?

Jesu li učesnici primorani da dolaze? Ili to oni sami žele…?

Ponižavajuće je kad uvode VIP-ovce da ih nazovem - zaboravljane, i gledati šta oni sebi dozvoljavaju…? Sve jedno pratili vi ili ne, vi te ljude znate… motaju vam se po kanalima koje gledate, novinama, portalima…

Pokretanjem ove teme, ne želim da pišem ko je kome šta rekao ili uradio, nego kritikovanje na pojavu medijskog linča, ispiranje mozgova i učesnika i gledalaca… da se drukče ne izražavam :grin:

U rijaliti showu, najgora je produkcija koja dozvoljava seks sa maloletnicama, kradje, pretnje, nasilje, psovke i to sve bez imalo cenzure…
Oni izvlače iz konteksta sve što se dešava i prave od toga clickbait vesti na vlastitoj stranici, a ne dozvoljavaju ljudima da komentarišu i pišu šta oni žele…

Najgore je u svemu što svi gledaju, a neće da priznaju.:smile:

2 Likes

Bravo @Prof! Juče sam naišla na video od @McKennitt i odmah su mi rijaliti bili u glavi… Ja ne znam ŠTA da se preduzme po tom pitanju, ali je to stvarno poražavajuća činjenica da se toliko gleda…
I da, ne vjerujem da iko može da ih primora, ali ono što kruži kao “rekla kazala” je da su velike pare u pitanju. E sad, koliko čovjek mora da bude pohlepan da mu ne bi bilo mrsko da dozvoli sebi takva blamiranja pred čitavim svijetom.

@dze_mama to je sve radi novca,ljudi ce uraditi sve zbog istog. Jedna miljana prima desetine hiljada,dok doktori koji nas odrzavaju u zivotu primaju sicu. Nije ni cudo sto su nam doktori nemarni,ili odlaze trbuhom za kruhom. Ideali nase dece postase rijaliti playeri ili starlete. Promiskuitetne osobe koje promovisu nemoral,koliko novca ode na glasanje istih. A deca boluju,za njih se ne skuplja. U skolstvo se ne ulaze,ako hoces da ucis kupi sve od knjige do skolske klupe moras kupiti,nooo da bi unistio jednu naciju unisti im obrazovanje (sto trenutno se radi)… Zalosnooo,ali istinito

3 Likes

@Bettis36
slika
Mi smo dokazali ovu teoriju

2 Likes

@Prof Možda je bilo zanimljivo kada je bio prvi Veliki Brat, a i VIP Veliki Brat sa Ajs Nigrutin i Sky Vikler. Kasnije, sa farmom i zadrugom, sve su počeli isti ljudi da se vrte, kao da taj isti rijaliti traje 3 do 4 godine.

@Bettis36 a i pare svi vole :triumph:

@dze_mama blamiranje je sad in, svi zarađuju na blamiranju. A da se preduzme, da se se ne gleda preko dana, već posle 12 časova ili najbolje bi bilo skroz ukinuti. :no_good_man:

2 Likes

Ukinut ih u potpunosti kao CG sto je uradila ali Željko Mitrovic i ostala ekipa to bas i ne želi.

1 Like

Naravno da će da se bune, jer to im je glavni priliv novca. Svakako, ako ne može da se ukine, neka se ograniči.

1 Like

Mogli bi oni da placu i na glavacke skacu, da ljudi hoce stvarno da se to ukine, ukinulo bi se. Nego, kako rece @Prof svi gledaju, a nece da priznaju.
Mi smo nekad jedva cekali muzicku slagalicu, I druge obrazovne emisije, i navijali smo za ljude koji se takmice u znanju. Danas djeca gledaju rijaliti programe (Kardasijans na primer) i nalaze sebi uzore u tim ljudima. Za Yt da ne pricam, svaka treca zena na planeti postade vlogerka/ blogerka, a o cemu sve pricaju u svojim videima, to je bolno za mozak…
Dakle… ljudi su ovce. Djecu odgajaju kao ovce, i nazalost stanje je takvo kakvo je. Drustvo jednostavno nece da se mijenja iskreno, samo pricaju tako.

Definitivno ukinuti, po mom misljenju.

Ipak, mediji vise ne vode racuna o tome sta javnost treba da zna ili sta bi joj moglo koristiti, vec im je bitno sta publika voli. A voli zadiranje u tudji zivot, sto dosta govori o balkanskom mentalitetu.

Kad nas narod bude gledao svoga posla i kad tupsoni nauce da rade nesto korisno za zajednicu umjesto da glume klovnove, e tad ce biti moguce da se ukinu rijaliti programi.

2 Likes

Da li ima načina da se ukine? :face_with_monocle:

1 Like

Ima ima samo se treba tražiti sto je teži deo.

1 Like

Poslije diplome sa ove akademije sta cemo sa nezaposlenima?

Aha, to je svetosavlje koje Happy svako jutro istresa u Sandzak? Happy i Pink. Subotom orgije, nedeljom crkva.

What? Akademija? Je l’ se ovo neko z’ebava?