Ulaganje u kriptovalute u 2021?!

Postoje raznorazne raspravke zadnjih godina ali cini mi se od ovog poslednjeg skoka bitkoina da nas okruzuje sve vise ljudi koji pricaju o ulaganju i raznoraznim teorijama.

Da li ima neko neka iskustva? Pozitivna/Negativna
Da li neko poznaje proces ulaganja? Bezbednost/Rizici

P.S. Interesantno bi bilo videti neku temu na magazinu u vezi ovoga, onako precizniju… :relieved:

3 Likes

Mislim da sam čitala baš nedavno na magazinu tekst o bitkoinima. I ja bih voljela da se razbiju neke predrasude i teorije zavjere o tome. Mi smo do duše jedna siromašna zemlja i teško ko ima viška da uloži bilo gdje. Ali se sjećam da je jedan Dženis Ejupi pisao na fejsbuku o tome kako su ga ljudi ismijavali kad je pričao o ulaganju u bitkoin kad je koštao svega nekoliko desetina dolara, i da se on sad njima smije kad isti košta basnoslovno mnogo više.

2 Likes

Evo jedan baš od juče objašnjava pomamu za bitkoinom.

Ne ulaže se u periodima velike pohlepe, nego kad je strah :smile: koji je proces, to zavisi jel rudariš sam ili bi samo trgovao. Za trgovanje ti može pomoći i neka od brokerskih kuća a za otvaranje naloga kod njih ti može trebati dokumentacije otprilike kao da otvaraš bankovni račun u inostranstvu.

1 Like

Bas sam juce procito clanak na magazinu.
Dobro je znati a i mislim da ga je vazno posmatrati samo kroz berzu i nikako drugacije.
Jer posmatrajuci ga tako koliko god covek bio upucen u svetska desavanja,berza je klasicna kocka ,tako da je treba zaobici u sirokom krugu :grinning: Barem ja tako gledam. A mogu misliti ove nase brokerske kuce kako djelaju :grinning:
A rudarenje,sta znam,vidim da vise ovi okolo ne rudare vec samo kupuju i prodaju ove pod valute,verovatno hajra imaju ambasadori koji su to poceli prije svih.
Sve u svemu ovaj teks na magazinu mi je pomogo da zakljucim da ne treba da ulazim to.

1 Like

Ja mislim da mu dodje kao ulaganje u zlato. S tim da bitcoin varira u vrijednosti dosta.

Al interesantna stvar je da se ljudi i kad imaju nešto novca, odluče na uzimanje kredita prije nego da investiraju negdje bar to malo što imaju.
Gledala sam yt snimak od neke djevojke, 20tak godina, iz Amerike. Oni već tada imaju svoju mini ušteđevinu i ulažu u PENZIJU :exploding_head: Bukvalno sve što zarade dok god su kod roditelja, oni štekaju i investiraju. Mislim da bi jako bilo pametno djecu od malih nogu učiti tim stvarima.

2 Likes