Vakcina protiv COVID-19 🚑

Na internetu možemo pročitati da se vakcina protiv korone može očekivati tek za par godina dok neki navode čak i kroz nekoliko meseci. Ovo poslednje me jako čini optimističnim, medjutim da li bi bilo realno očekivati vakcinu tako brzo?

3 Likes

Ja mislim da da zato sto ljudi su vec nasli onaj jedan vazan korak koji je bitan da napred u pravljenju vakcine. Pa mnogo su nam se gore stvari desavale posebno nama na u Pazaru pa smo se opet izborili. Internet price su po meni u isto vreme ima istine ali u isto to vreme ima vise lazi nego istine tako da je nemoguce nesto sa garancijom verovati 100% jer svako moze siriti gluposti po internetu.

Ne treba nama vakcina, dok imamo stručnjake na Balkanu poput ovakvih.

A bas sam se ponadao da ćemo dočekati 2021 u malo vedrijem raspoloženju…

A evo i ovdje da se nadovežem.

3 Likes

Da probudimo malo temu…

Da li ste se vakcinisali? Za ili protiv?

Ja ne, jer doista bih voleo da vidim sta je unutra kakve nus pojave predstavlja, ko sto je kazao onaj sto je dao otkaz u jednoj emisiji, daj mi da vidim sta je unutra i koje su pojave ko sto sam kazao ako tad se vakcinisem necu ikog da krivim za ista a ovako ne bih bas rizikovao, mislim to je samo spekulacija i glasina tako da ne dajem velikog značaja al opet ima malo sumnje i to ali ako se stvarno obistini da vakcina može izazvati parcijalno ili potpunu sterilnost kod mladih osoba to će za buduće roditelje izuzetno loše biti i može izazvati svakakve probleme. Ja kao budući medicinski radnik moram paziti i sl. Al opet kažem ne dajem važnosti tome. Sve dok ne budem morao i dok se ne dokaže u potpunosti vakcina ne bih pokušavao. Imam rodjaka koji radi u medicinskom centru i nakon vakcionisanja je bio jedno 4-5 dana bon bas. Sad doista ne znam. Allah najbolje zna.

E pa da znam da ne dolazim kod tebe, vjerovatno ćeš se razmišljati puno da li da mi daš lijek ili ne dok umirem jer na uputstvu pišu neke potencijalne nuspojave :smiley:

Prosto ne razumijem… Ja sam primio, to mi je vjerovatno 20ta vakcina u životu, eto, ne brojim…

Puno se raspravljalo o vakcinama, kako danas tako i prije 100 godina, ali fakat je da je zahvaljujući modernoj medicini danas čovječanstvo tu gdje je. Pomjerio se životni vijek za par decenija. Ne umire svako drugo novorođenče kao prije 50 godina.

Da ne mlatim puno, nek mi neko da pravi argument (da se devakcinišem :smiley:) . A ne ovako, špekulacije, sumnje, bil gejts, čipovanje, 5g i ostala sr****.

2 Likes

Sterilnost kod oba pola može da izazove toliko stvari, da čovjek ako bi krenuo da ih izbjegava zaglavio u četiri zida i pio vodu. Pretjerano uska odjeća može da dovede do sterilnosti ili smanjenja mogućnosti da se dobije dijete. Loša ishrana može da izazove sterilnost. A da ne pričam o drugim medikamentima i suplementima.
Misliš li Boga ti da je u Izraelu najveći procenat vakcinisanih ljudi zato što je njih baš briga hoće li nastaviti da se reprodukuju ili ne? Ako iko brine o zdravlju i svom opstanku na ovoj planeti to su Jevreji. A ne bi me čudilo da namjerno plasiraju teorije zavjere i razne konfuzne priče kako bi muslimane naveli da se u što manjem broju vakcinišu i polako izumru.
Ti kao budući medicinski tehničar treba da slušaš najbolje primjere iz svoje struke, a ja ti toplo preporučujem doktora Jasmina Nurkovića koji je pisao i o prijašnjim vakcinama, i o ovim aktuelnim. Čak mislim da je već primio vakcinu.
Kao sestra ti najiskrenije govorim.
Ja sam se vakcinisala i srećna sam što sam smanjila rizik od teške verzije korone. Bar 10 članova bliže i dalje porodice i bliskih prijatelja su mi bili pozitivni, neki sa lakšom neki sa težom kliničkom slikom. A neki nažalost i preselili.

Ne ne kontam ja tebe skroz i meni je glava puna tih zaludjenika ko 5G, Bill Gates i ostala sr****, nego eto trenutno stvarno ne vidim poentu da se vakcinisem jer ne znam doista kako će djelovati a posebno ne sada u Ramazanu jer moze bit da me drma efekat vakcine i do 5 dana posle primanja mada i ja sam primio dosta vakcina to sto moze žutica ovo ono sve standardno isprimao, a sad sto stvarno nije hitno toliko sada može i posle Ramazana, a i uskoro trebam da idem na jedno okupljanje gde ćemo da vidimo za posao ko ce da se izabere i tako to sta da ne duljim ako budem morao primiti da bih prošao granicu primicu ako ne bude moralo onda videcu. Samo sto mene brine u svemu ovome jeste što je ovo u poređenju sa normalnim vakcinima mnogo je umesano politike i interesa a verujes da u Medicini dje su umesani političari nije sve čisto, jer moguci uzrok ovog virusa je moguće da je ekonomsko-političke prirode.

Sad da kažem u skorije vrijeme, mnogo ga brkaju ko Engleski ko Brazilski soj sto ja mislim da su sad samo političke gluposti za zaplasivanje naroda.

Da znam veoma dobro ja nisam kazao 100% da izaziva kako su ste me vi i @sila možda pogrešno razumjeli a moze biti da sam i ja loše frazirao rečenicu, a i ovo sto sam kazao sam to je glasina i spekulacija parafrazirano može biti tačno ali takodje i ne mora tj.informacija koja niti je tačna niti pogrešna ako me kontas.

Skontao sam ja tebe u potpunosti al eto pročitala si sta sam napisao Sili, meni takodje majka je radila sve na odjeljenju sa pozitivnim i najgorim slučajevima pa sam veoma obazriv na to.
Čini mi se da sam slušao Jasmina Nurkovica kako je pričao o tome. Hvala tebi na pažnji svakako :smile:

Da zaključim ja sad lično ne izlazim apsolutno nigde tokom dana kada se posti, uveče dosta puta i ne izadjem nigde osim na Teravije i naravno lijepo sam opremljen i sa FFP3 maskama i N95 maskama za kada negde idem na duže vrijeme (10+ Min recimo najmanje) tako da od moje strane ja štitim ostale sada ostali poštuju nažalost nije u mojoj moći to da kontrolišem.

1 Like

Razumijem i ja tebe i tvoju zabrinutost, jer kako u šali rekoše na tviteru nama ni Nutela nije ista kao u Njemačkoj a kamo li vakcina.
Ali u svakom slučaju mislim da će postat neizbježna. Kako sam pročitala, za Hadž su već najavili da se neće moći bez vakcine. Još malo pa će i Evropa tražiti svima koji žele da idu da budu vakcinisani.

1 Like