Vaš stav prema neinteligentnim ljudima?

Kako se postavljate prema neinteligentnim ljudima?

Imate li razumjevanja?

Kako ćete komunicirati sa tom osobom? Hoćete li izbjegavati tu osobu?

Na kraju krajeva, i vi ste za nekoga neinteligentni. :smiley:
Svako je u nekoj fazi razvoja. A i IQ nije mjerilo čovjeka…

Kako treba reagovati? Šta mislite?

1 Like

Teska prica.
Definitivno nesto sto dobro crpi energiju.
Naravno da dam I takvim ljudima prostora i nikoga ne nipodistavam.
Velika je razlika izmedju nekoga ko iz neznanja “lupi glupost” i nekoga ko “plasira glupost”.
Npr.Kad je covek siguran u nesto 100% i potkovan znanjem iz te neke odredjene oblasti a mora da saslusa tog nekog ko “plasira glupost” iz ciste kurtoazije jer taj ko “plasira glupost” cak ne moze ni da pojmi da prva individua potkovana znanjem zaista takva i jeste.To je jako bolno :grinning:

Svakako da od svakog ima neko ko je inteligentniji al tu fazu razvoja svak sam sebi odredjuje bar slobodno mogu da kazem,makar u trivijalnostima,opstoj kulturi.

Nije mjerilo,nije u pogledu ljudskosti i nekih svakodnevnih “vrijednosti”.
Tako da svakome treba dati prostora jedino treba izbjegavati ove sto misle da znaju a ne znaju,naravno ako to coveka trosi I ako mu steti i ako ih previse covek srece.

2 Likes

Evo po treci put citam i ne razumijem jel mislis stvarno na manje inteligentne ljude, ono u granicama normale ili mislis na mentalno zaostale…? Ili oboje?

Nisam siguran kome su upucena pitanja.
Ja licno u svom tekstu ne mislim na mentalno zaostale nit sam pomislio da je u opste tema otvorena za njih.

Misli se samo na neinteligentne osobe. Zdrave - prave a neinteligentne. Nadam se da je ovo sad razbistrilo nedoumice :coffee:

2 Likes

Ako cemo po definiciji inteligencije, manje inteligentni ljudi su samo malo sporiji u promisljanju u odnosu na prosecno ili inteligentni iznad proseka. Imao sam priliku da upoznam ljude koji su clanovi Mense a opet nisu bili nesto pametniji od onih ciji je IQ prosek. Mislim da se i inteligencija moze trenirati bas kao i bildovanje misica. Isto tako moze i atrofirati :wink:

1 Like

Taman si lijepo ovo opiso evo ja cu primjer toga navesti. Danas otisao sa drugom i ja krenuo da trazim Slusalice za telefon da kupim (specificno slusalice AKG koje dolaze u Samsung Galaxy S10, jer su dobre i jeftine ) i da moje znanje oko tehnologije je veoma veliko i mogu prepoznati kada neko pokusa da kao sto kaza @GlasSaTromedje da “plastira glupost” i dezinformaciju i da pitam ga ja danas da li ima on mi pokaze kaze “tamo su, na polici, mnogo su ti dobre” stoji kutija koju kad sam ja uvideo iste sekunde znao sam da je laznjak jer znam zato sto sam se i informisao i stalno pratim dogadjanja sta i kako . I da okrenem ja kutiju nadjem jos 2-3 dokaza da je laznjak i vratim je i nakon minuta ja mu kazem mu ja sa ozbiljnom i malo povisenim tonom “Halali brate ovo su ti za drugi model i nisu ti prave laznjak su, ja trazim one prave AKG” covek stoji u neverici da ga je neko provalio da pokusava da bukvalno uvali ti lazni proizvod za pravu cenu pravog proizvoda i govori i sam da nisu prave na kraju ali da su dobre, pokusava plasirati glupost i dezinformaciju i na kraju je sta je bilo. Naravno da ih nema i da je njegovo plasiranje neuspelo.

Sto sam ja ovo ispricao? Pa kao neki primer plasiranja gluposti osobi koja dobro zna od pocetka da je to glupost koju on govori sda da li je pravi primjer ja mislim da jeste al mozda i gresim. moze se i bolji primer navesti sigurno.

1 Like

Pa onom ko je zapoceo temu :blush:

Da. Ali u onoj mjeri da se ne uvrijedi.

Jednostavno si opisao kako trgovci potcjenjuju inteligenciju kupca. Mali je broj ljudi koji zna šta zapravo kupuje i taj trgovac to dobro zna. Ljudi poput tebe te stvari trguju preko interneta.

Dobro tema se svela na trpljenje drugog zbog nedostatka inteligencije, ja tu ne bih polemisao puno prosto zbog toga što smo svi različiti a kako poslovica glasi S KIM SI TAKAV SI :slight_smile: hoću reći ja izbjegavam meni nedorasle osobe da ne bih bio kao oni :slight_smile:

1 Like

Pa da trgujem ih preko neta , ali eto ako je cena ista u Pazaru ne moram se cenkati sa prodavcima za spustanje proizvoda za 200 din koliko je postarina. Al dobro imas pravo.

Za 200 din ja ne bi rizikovao da kupujem tako nešto. Žvake da, tehniku jok.

Evo ti moj primjer. Ja sam narucio prije 1 god i 9 mjeseci sada Xiaomi Redmi Note 5 4GB RAM 64GB ROM telefon od komapnije koju totalno ne preporucujem a ni jednog Kineskog proizvodjaca telefona niti cega ne preporucujem i stigao mi je nakon 1 dana, 200€ sa postarinom sam ga platio tada i sve je u folijama doslo ko da sam ga kupio u radnji. A i kod nas ga nije bilo , a i da jeste da bi neko prodaje proizvod 20-30€ ili koliko vise samo sto ja imam neki strah da ce me ko zeznut prodavac koji ima 2000+ pozitivnih ocjena na Kupujem Prodajem koji posluje vec nekoliko godina , a Kupujem Prodajem ima stroge zakone poslovanja i prevara tako da sam siguran ako kupujem od reputabilnih prodavaca na KP.

1 Like