Zemlja povoljna za život ili za putovanje

Evo posle dugog vremena da pokrenem jednu temu. Znaci pitanje je povrh Zemalja koje znamo (Njemačka,Austrija, Svajcarska, Luxemburg itd.), šta mislite koja zemlja je povoljna takodje za život po vašem mišljenju ako pak ne za život bio to kratko-trajni ostanak poput 1-3 godine ili dugoročni, 5+ Godina,

Koji zemlju bi ste hteli posetiti idući put kada budete u prilici da finansirate.

Ja lično kada završim osnovne studije(a pri otprilike jedno 40% je samo ostalo što planirao je ili ove godine ili početak sledeće) ću posle više kao razonodu raditi posao koji mogu putovati kroz države pa barem na kratko i nekako uvideti život i slično.

Moj lično planirani plan je posjeta Japana u toku od 14 do 30 dana i na jedan način pokušati i videti kulturu i sl pa čak i kako naša braća i sestre(Muslimani/ke) žive pa mozda i neki sa Balkana ili Turske a i takođe bih i sebe ispitao da li bi mogao se dodatno školovati i ono što se kaže “pravo” osjetiti kako je živeti u jednom takom okruženju koje imaju dosta etika i stvari koji mi radimo kao svakodnevnici.

TJ. u okruženju totalno nepoznato nama Bosnjacima lično ili indirektno preko drugih kao primjere što imamo iz Nemacke i sl.

Još da dopunim da imam neki solidan broj informacija o kakvom životu se radi ali eto samostalno procijeniti.

Šta vi mislite? Vaše mišljenje o ovoj temi.

1 Like

Japan je definitivno o čemu razmišljam, samo mi treba vremena i para za tu ekskurziju. Indija takođe, Pakistan, ali za tu ekskurziju bih volio da imam neka 3 mjeseca, ono da uzmem voz od juga prema sjeveru i da iskačem i uskačem u voz. Bliski istok naravno, ali kad se malo smire ovi ratovi.

O Njemačkoj ne razmišljam uopšte. U Njemačkoj su mi se dopale šume i priroda. Klima definitivno ne. Volio bih obići London… O Americi isto razmišljam, ali isto kao i za Indiju. Uzmem onu rutu 66, i od zapadne do istočne obale, pa južno do Floride i onda nazad na sjever. Južnu Ameriku bih takođe obišao, ali bih to ostavio za sve posle ovoga gore.

1 Like

Kad je život u pitanju, vjerovatno misliš na emigraciju, ni jedna mi se zemlja ne dopada gdje bih mogao sebe da zamislim u penziji gdje hranim golubove… Istanbul možda, ali sigurno ne permanentno. Ono možda tri mjeseca u godini. Pola godine u Sandžaku. Tri mjeseca putovanja po svijetu. Zapad nikako.

1 Like

Da slažem se lijepo je posetiti videti kako i dje se nalazi i tako ostalo. U Americi nikad ne bih živeo dobrovoljno tj.svojom voljom zbog mnogih mnogih stvari.

Ja razmišljam jer tamo mi je dobar deo familije i uopšteno govoreći mislim da se je lakše zjvjeti i družiti sa ljudima sa Balkana pa i sa onima što nisu jer jednostavno ovde nas prvo sistem razara, drugo zna se ko je iza sistema da ne pričamo o tome. Jedan razarac je sada nastavio 4-5 god da ponovo razara. Tako ja lično mislim da nema nade za promenu u narednih 5 godina barem.

Bas sam sedeo sa svojim drugovima i tako razgovarao šta posle faxa. Iskreno mali procenat ljudi je sačuvao i nastavio biznis iz dana prosperiteta naše bivše Jugoslavije i recimo da je nastavila takva država da postoji garantujem ti 90% ljudi koji su otišli ne bi bilo u inostranstvu jer su imali prosperitet sigurnost i ostale stvari u jednoj državi koja je imala veliku moć. I sad ti biznisi kod dosta ljudi pa da kažem većinu su propali jer su mislili da će tako vjecno raditi biti srećni i zadovoljni kako treba i da će njihovi sinovi i djeca unučići biti prezadovoljni jednim životom koji imaju u takvoj državni. I da slažem se bili bi srećni svaki mladi čovek ili djevojka bi imali razlog zašto hoće ulagati u svoje. Premotamo traku 20ak godina kasnije gde se nalazimo?

U jednoj državi bez integriteta, sistema, poštovanje, lopovluka, nemorala i sl. poređenja. Gde je za vreme najduže vladavine jedno čoveka koji jos uvijek nije dostigao br godina koliko je Tito vladao ali neću stavljati Titovo ime i ime ovog sadašnjeg na istoj strani. Znaci kroz 10 godina koje je na vlasti šta je urađeno? Jeste nekoliko stvari koje bi trebalo da budu usput ali da li se prosječna plata pomerila? NE. Zato što te finansije idu nekome u džep ili u neke kriminalne/ilegalne/nemoralne svrhe umjesto džepa građana.

Kakva je to smejurija kada ti dobrovoljno Vojska kaže hajde radite za 320€, ali ja imam porodicu koja je radila kao visoka pozicija i to je da trpiš da te neko riba i drdna za male pare.

Moja krajnja poenta treba gledati budućnost i kako planirati život. Ne treba se zadovoljiti privremenim povoljnostima koje imamo. Jer kad tada će to nestati a ti ostati u istom možda i gorem stanju neko kako si krenuo.

1 Like

rumunija je povoljna zemlja za ziveti, novogradnja 1.500e, a prosecna plata je preko 1.000 evra
Da ne pricamo da su u evropskoj uniji, i da imaju super uredjenu zemlju, prirodu, puno toga za posetiti.
ja sam bila prosle godine i pricala sa ljudima tamo kako zive, puno njih je otislo u Italiji i u Spaniji, ali ovi sto su ostali, oni zive lepo
A kad smo vec kod putovanja znate da je u rumuniji drakulin dovrac koji morate videti bas jednom u zivotu Drakula
a i ovaj je isto lepo mesto U blizini

1 Like