Drugi talas COVID-19 šŸ¦ 

Da li mislite da je već počeo drugi talas zaraze korone ili će tek da bukneā€¦?

Mislim da nije ni prestajao,talas je samo ā€œpoliticki,medijskiā€ pauziroā€¦
Ne znam iskreno ni sta da mislim vise sto se tice toga. U jedno sam siguran,a to je,manje gledanje i citanje bilo cega sto ima vise sa koronom definitivno iskorjenjuje paniku u pojedincu i svakodnevno zamaranje istim.
Naravno,treba se cuvati,al svakodnevno filovanje informacijama sa raznoraznih izvora moze dovesti samo do poremecaja, opsesijeā€¦

1 Like

Ma samo treba da se čuvamo i dobro će biti.

2 Likes
2 Likes

Ne mislim konkretno kod nas, nego evo Njemačka je već ozvaničila drugi talas. A i kod nas, Å”to da ne kažemo? U CG poslije mjesec i kusur imamo opet nove zaražene. U Srbiji, bilo je pod dobrom kontrolom dok nisu sjekli tortu i počela izborna kampanja.

E sad, mislim da smo naučili kako treba da se ponaÅ”amo. Ko se zarazi u dobroj mjeri je sam kriv. Sad zbog toga hoće li biti novi svjetski lockdown ili ćemo gledati ovako izolovanje gradova kao Å”to je u NP i u poslednjih dana u Njemačkoj npr?

I Å”ta je sa ekonomijom? Hoćemo li u recesiju krajem godine zbog ovakvog nemara ili to viÅ”e nema veze?

1 Like

Već danima iŔčitavam vijesti, prelistavam instagram, fejsbuk i stičem jedan jedini osjećaj - osjećaj mučnine. Ljudi skupljaju pare da pomognu bolnici u Novom Pazaru da obezbijedi najosnovnije uslove za pacijente. Ja s jedne strane želim svim srcem da pomognem, a s druge strane sam toliko bijesna Å”to nas iskoriÅ”tavaju kao magarce i ovce isti oni Å”to su prije samo nedelju dana skakali u masuā€¦ Prstom ne miču niti se oglaÅ”avaju, kao da ih apsolutno nije briga za katastrofu koja se deÅ”ava. Å ta čovjek da radi u ovakvoj situaciji? Ko zna đe će zaglavit ta sva oprema ako se i obezbijedi? Hiće li se prodavat kao maske u prvom talasu koje su krojačke radnje besplatno Å”ile za medicinske radnike?

2 Likes

1 Like

Ovo je i dalje prvi talas ja mislim, nije ni prestao. Kad su se pustile granice, ljudi koji su doÅ”li, samo se prenos nastavio. Mada kako sam čuo, simptomi su blagi. Temperatura je uglavnom 37.5, i oseća se umor.

Zato imamo ovo?!

Ili ovo?

O kakvim bre blagim simptomima pricas?! Novi Pazar i okolina je nevidjeno zastidje i djon-obraz Bosnjaka da znas. Kako nas gledaju komsije? Kao izvor zaraze?! Sramota i stid najblaze receno za narednih 10 godina ima da se prica!

Da dodam jos, jer ako ne mislis da stanje nije alarmantno, zapitaj se opet kako smo ā€œzavrnutiā€ za izbore. Jos ne mogu da verujem da ljudi ne shvataju situaciju ozbiljno. NEMA MESTA U BOLNICI ZA SVE! :face_with_symbols_over_mouth: :rage: :mask:

Ako ste brinuli za naÅ”eg Å”ampiona u skoku u masu, on je dobro. Čitavih pet, Å”est dana je u samoizolaciji. Nadam se da vam je, kao i meni, pao kamen sa srca.

1 Like

***Evo i lijepih vesti malo da se popravi raspolozenje. Allah dz.s dao svakome nafaku ko god dao. ***
"Daj I bice ti davano"

2 Likes

E bas smo se sekirali je li on pozitivan ili negativan. Bas mu hvala na info, sad mi je lakse.

Nego cuo sam da respiratore niko nije ni video posle one famozne promocije sa Vucicem i Ljajicem. Ima li neko da je video te respiratore sto navodno ne rade? Onoā€¦ da pokusamo da ih popravimo mozda? :crazy_face:

1 Like

Kod nas u Sandžak Ŕta dodje, to ne bi mogao ni Nikola Tesla da pokrene. Vrhunsku opremu nam Ŕalju, nema Ŕta.

1 Like

Komentari dana

DoŔlo vrijeme da otkrivamo ko nam Ŕta misli.

1 Like

Kao Ŕto reče @Brada, jedva su dočekali.

2 Likes

Ja se samo nadam da im nećemo zaboravit ovo.

1 Like

link

2 Likes

Allahu dragi sta je ovo. Ja Allahami vise se ne mogu nicim iznenaditi. Neuzubillah.

2 Likes