Drugi talas COVID-19 🦠

E nemo zezat nismo znali, unistio narod I sad hajde boli me briga ja sam uplasen I izlujem se kod kuce. Ja evo iz licno iskustva znam nekolicinu ljudi koji su se otegli na izborima a sada nista cute ka zaliveni nema im traga.

1 Like

:worried::frowning_face:

1 Like

U južnom Sandžaku malo bolje ali nije idealno.

1 Like

Pred svima nas je nazvala lažovima, prevarantima i političkim aktivistima! Još je i dodala da je Sandžak pogodno mjesto zaširenje lažnih vijesti.

Link

1 Like

Da li neko zna da mi objasni šta se zaista dešava u Pazaru i Tutinu. Da li se broj oboljelih u kratkom periodu drastično povećao i bolnice nisu bile spremne na to, ili uprave ova dva grada i zdravstvenih ustanova definitivno su zakazale u svakom pogledu?

1 Like

Evo ovako ukratko jeste I lose je veoma veoma lose. Grobari I ostali zlo pamcenici I neprijatelji su danas prisustvovali nasem gradu I nas narod je ustao protiv toga. Jednostavno samo prati vesti nasih Sandzackih stranica.

1 Like

U Sandžaku je stanje teško samo po sebi, mnogo je zaraženih, od toga dosta njih sa teškom kliničkom slikom, i mnogo umrlih. Većina ljudi je na kućnom liječenju, prinudno. Nema mjesta u bolnicama. Samo juče je više od 6 dženaza bilo. Još teže je kada dodju predstavnici vlasti iz Srbije, pa sve to prikriju govoreći da je sve u redu. Ljudi su se organizovali, skupljaju pomoć skoro svakodnevno, ali je toliko loše stanje da ni to nije dovoljno. Nemaju dovoljno boca sa kiseonikom, dovoljno maski za kiseonik, čak i sanitetsko vozilo pokušavaju da pronađu.
Nakon jučerašnjeg pokušaja da se zamažu oči, jedna žena je upala u bolnicu i predočila situaciju premijerki u facu. Nekoliko sati nakon svega, Mehu Mahmutoviću, direktoru bolnice, pozlilo je i odveli su ga u BG. Izgleda da su ga stigle suze svih tih bolesnika i umrlih.

2 Likes
2 Likes

2 Likes

Vlada Srbije smatra da pomoć BiH u Novom Pazaru nije potrebna

Pih

2 Likes

Daleko bilo, koliko čovjek (kao vrsta, ne kao biće) može da padne nisko.

2 Likes


Ima još nade za nas.

3 Likes
1 Like

1 Like

Očima ne mogu da vjerujem šta se dešava u Sandžaku. Zar je narod toliko ostao bez mozga da se nije čuvao? Čak se i od bajrama išlo, na hatar se išlo, u Rožaje je stigla coronavirus jer su dolazili preko brda da se obilaze… tek Pazar da ne pominjem… i dalje se krije i dalje se laže sve bez razloga. Da Bog dragi nama pomogne.

1 Like

Nije to samo Bajram, u Srbiji su se utakmice odrzavale, sve je delovalo normalno. Nego se sad prst u oko Sandzaku stavlja da ispadne kako smo samo mi muslimani neodgovorni pa idemo u dzamije i pravimo svadbe. Klubovi po BG-u su krcati od opustanja mera, i niko ne spominje to. Ali nece im se ovaj put sa lazima. Malo su se lose izracunali.

3 Likes

Je l’ ovo istina ?

2 Likes

2 Likes

Sve bi trebalo ispitat. Ne bi me čudilo, koliko god Đerlek pokušavao da ispravi loš utisak.

1 Like