Drugi talas COVID-19 🦠

Procitala sam negde na drustvenim mrezama da dolaze danas lekari iz Tuzle. Zna li neko je li to tacno, ili opet samo prica?

1 Like

Dolaze zasigurno danas to je proverena informacija.

3 Likes

4 Likes

Pojavio se snimak na kome se vidi osoba koja je skidala plakate uoci dolaska Brnabiceve i Loncara.

2 Likes

Ovo neki midžo se usudio da radi? Kako nisu reagovali ljudi što su vidjeli?

Preporuke? :rofl: mislim šta da kažem… haha

1 Like

Pa i ja sam se isto zapitala, umesto što su ga snimili što neko ne priđe da mu kaže nešto. To je taj hrabri narod koji hoće proteste.

Pa kad mož zadruga, farma, parovi… ovo je totalno u skladu.

Grobar. Meni je ovo isto kao da odeš na mezarje i poskidaš nišane. Kako ga ne bi strah!

Nego vidjeste li što su dijasporci upali kod Đerleka, da se raščiste sumnje :joy:?

Ne vala… ovdje je isto bilo užas, zbog izjave opštine Sjenica

Narod, dijaspora, svi pomahnitali… ali posle se oglasio doktor Altan, direktor DZ Sjenica

1 Like

RJa bih ovog čovjeka voljela da vidim za gradonačelnika Pazara, ili čak i kao predstavnika čitavog sjevernog Sandžaka.

Je li bakterija ili virus ? Ili je to isti djavo :rofl:

1 Like

Stvarno smo narod nikakav, ada nama nema dje dok se svi ne promenio čast izuzecima, ovo je sem tako bezobrazna situacija da je nemoguće. Pa barem za toliko imaju lokali i kafići da ugrade peksiglas izmedju stolova da bi mogao raditi objekat kad mora jer dosta ljudi zavisi od toga. Naravno zdravlje je uvijek prioritet, kada ga nemaš nemaš ništa džaba ti sva dunjalucka blagost kad nemaš zdravlja.

2 Likes

Šta kažete na ovo?

1 Like

U CG skracen karantin sa 21 na 14 dana za one koji su bili lijeceni.

“Najnoviji naučni dokazi ukazuju da je zaraznost oboljelih znatno kraća nego što se prvobitno smatralo te da su pacijenti zarazni dan ili dva prije pojave simptoma, da zaraznost raste sa pojavom simptoma, da je najveća tokom prva dva dana prisustva simptoma da bi nakon toga polako opala i izgubila se tokom prvih deset dana bolesti kod onih pacijenata koji su imali blage simptome. Zaraznost asimptomatskih slučajeva očigledno traje i kraće. Ovo ukazuje da pacijenti koji nijesu imali simptome, a kod kojih je prošlo najmanje 14 dana od uzimanja uzorka za test koji je bio pozitivan, ne predstavljaju opasnost po svoje okruženje te samim tim ne postoji potreba za njihovom samoizolacijom nakon 14. dana – navedeno je u obrazloženju predloga IJZ da mjera samoizolacije bude skraćena i u Crnoj Gori.”

http://www.gov.me/vijesti/229966/NKT-odlucio-na-predlog-IJZ-da-skrati-karantin-i-samoizolaciju-sa-21-dan-na-14-dana.html

1 Like

Po meni vlast je kriva ili narod?? sto ne zameni umjesto hiruskih maski da daje epidemioloske N95 maske koje imaju veoma jako delotvorno dejstvo protiv virusa u odnosu na ove koje stite ali koliko? 50-60 manje, malo vise ?

Problem je što sve druge maske koristi samo određen broj radnika. Ako jedna obicna maska kosta 50-100 dinara, koliko bi kostale ove? A jedva se i ove jednokratne nabavljaju.

1 Like

Pa da ali evo ja imao sam priliku da čujem i to da npr u tehnologiji ima vrsta ekrana OLED(Organic Light Emitting Diode) ili (Organski Svetlosna Energetska dioda) koja je superiorna u nekim delovima koji su bitni ali isto i inferiorna i u nekim bitnim delovima od LED ekrana (Light Emitting Diode) ili (Svetlosna Energetska Dioda) koja ima svojih prednosti u odnosu na OLED ali ima i svojih velikih mana kao i OLED. Eh sada sto vise ljudi i tako je sad kupuje i usvaja tu OLED vrstu ekrana to je ona jeftinija za proizvodnju i dostupnija još većem spektru ljudi u poređenju prije nekoliko godina kada je izuzetno bila skupa. Eh sad kako je poređenje na maske. Mozda bi bile skuplje N95. Za proizvodnju i prodaju ali njihova vrednost je veća od kupovne cene i kada bi svi nosili i videli da zaista radi onda bi se cena spustila ista kao u ovom mom primjeru. Ja mislim da sam dobro objasnio :smile:

1 Like