Korona virus 🦠 opasnost ili ne?

Saobraćaj je obustavljen od nadležnih organa Srbije na putu Pljevlja-Ranče granični prelaz Jabuka, na graničnom prelazu Godovo-Vuča, putu Tutin-Rožaje i Vrbnica prema Bijelom Polju… :face_with_hand_over_mouth:

1 Like

Kina šalje medicinske eksperte i medicinsku opremu u Italiju, da pomognu u liječenju oboljelih.

2 Likes

4 Likes

:scream:

1 Like

Portparol Ministarstva spoljnih poslova Kine Liđijan Žao izjavio je da su virus korona u Vuhan, kinesku provinciju najpogođeniju ovim virusom, mogli da donesu američki vojnici.

“Budite otvoreni! Objelodanite podatke! SAD, dužni ste objašnjenje!”

Mora da je Kinesku ekonomiju i reputaciju dobro pogodilo čim ovako upiru prstom u Ameriku…

3 Likes

Kod nas u Crnoj Gori zvanično ni jedan zaraženi ali su upravo uveli obustavu svih javnih i privatnih okupljanja i skupova, obustavu nastave u obrazovnim ustanovama na najmanje 15 dana, zabranjuje se i ulazak kruzera i jahti, a Ministarstvu unutrašnjih poslova predloženo je da privremeno zatvori manje granične prelaze i granične prelaze za pogranični saobraćaj, kao i neki letovi :thinking:

Da, ali je i nama isto vruce na 36 stepeni napolju, bez obzira sto mi konstantno imamo tu temperaturu tijela. Na 36 stepeni spoljašnje temperature se meso kvari velikom brzinom, a nase tijelo ipak ostaje zdravo bez obzira na temperaturu tijela. Mislim da to bas nije isto… Totalni sam laik kad je medicina u pitanju, samo logicno pokusavam da opravdam to sto pricaju. I vjerujem da ne misle da ce ubijati viruse koje vec ljudi u sebi imaju, nego one koje su eventualno ostavili na odjeci, bravi, klupi… da ce se ti virusi ubijati brze nego na nizim temperaturama.
Ne treba bit povodljiv i vjerovat svemu, ali prosto neke stvari logicno zakljucivati.

Wash your hands!

Otkako rekoše da trebaju ruke da se peru i da se vodi higijena, apoteke prazne i prodavnice. Nema sapuna, nema medicinskog alkohola da se kupi, nema vlažnih maramica… nema ništa. Pa šta bi bilo da ja kažem treba da se puše cigare, ne biste se zarazili, svi bi propušili? :joy:
Sad kao higijenu niko nije vodio? Pa to su nas i kući učili…

Ne znam stvarno :cold_face:

3 Likes

@prof Presmiješno je (nama) koliko svi to ponavljaju, kao da je to nešto što svakodnevno ne treba raditi, nego eto, zbog korone sad. Ali isto tako, vjeruj mi, nisi ni svjestan koliko ljudi (čitaj odraslih osoba sa 40+) ima koji nemaju naviku da operu ruke kad koriste toalet. Da ne pričamo dalje. Zato i pričaju ovoliko.

Da ne zapostavljamo najmlađe u ovoj situaciji ludila, nismo ni svjesni koliko se oni sekiraju i brinu. Juče sam od svog djeteta od osam godina dobila toliko komplikovanih pitanja, da mi se na kraju plakalo koliko se opteretila :confused:

Satelitske fotografije pokazuju drastičan pad zagađenja nad Kinom nakon što je epidemija virusa korona prouzrokovala pad industrije i smanjenje putovanja.

Američka svemirska agencija (NASA) saopštila je da se ova promena delimično odnosi na ekonomsko usporavanje uzrokovano naporima koji su bili usmereni na suzbijanje virusa, piše “Independent”.

Fotografije NASA-e prikazuju kako su se nivoi NO2, toksičnog gasa iz vozila, elektrana i fabrika spustili nakon masovne izolacije uzrokovane virusom korona, a u poređenju s ranijim periodom.

Naučnici su ranije otkrili da je virus u Kini izbrisao najmanje četvrtinu emisija štetnih gasova u samo dve sedmice sredinom februara.

Zatvaranje fabrika u Kini i zahtevanje od ljudi da se zatvore u domove doveli su do naglog pada u sagorevanju fosilnih goriva - ključnog uzroka klimatske krize - u najvećem svetskom proizvođaču štetnih gasova.

Kina, gde je započela epidemija, ima gotovo 80.000 slučajeva virusa korona, što je daleko najveći broj nego u bilo kojoj drugoj zemlji, a umrlo je gotovo 2.900.
Mape NASA-e upoređuju nivo zagađenja između prve tri sedmice u godini i 10-25 februara.

Naučnici svemirske agencije rekli su da je pad zagađenja prvo uočen u blizini Vuhana, izvora epidemije, ali da se na kraju proširio i po celoj zemlji.

"Ovo je prvi put da sam video tako dramatičan pad zagađenja na tako širokom području zbog određenog događaja ", rekao je Fei Liu, istraživač kvaliteta vazduha u centru za svemirske letove Godard u NASA-i. Ona je navela kako je zapažen pad nivoa NO2 tokom ekonomske recesije 2008. godine, ali je rekla i da je smanjenje bilo postepeno.

Autor: Klix.ba, 021

Da li je Coronavirus :microbe: pokušava da spasi planetu i prirodu od zagadjenja?

2 Likes

I naravno, Džej.

Evo vam Uzivo prenos da ako nekog zanima pracenje zarazenih u svijetu od Korona Virusa. Izvorni podaci ovog Juznog Korejskog Live Streaminga su tacni i predstavljaju pravu sliku bez ikakvog huskanja vlasti. Hvala dragom Allahu pa kod nas u Sandzaku nema zarazenih, ali nazalost u Kragujevcu ima zato sto sam tu informaciju dobio od osobe iz Kragujevca koja mi je kazala da ima zarazenih . Za sada nema smrtnosti ali videcemo nadamo se boljim rezultatima.

1 Like

Pre 4 dana sam objavio ovo.

U poslednja 24 sata 175 umrlih od koronavirusa… Znaci za 4 dana se broj umrlih udvostrucio… Ali ipak pad od juce kada je u roku od 24 sata umrlo 250 ljudi. :grimacing:

Ne znam da li neko od vas prati Joe Rogan Experience podcast, ali u ovom klipu poznati naucnik i epidemiolog Michael Osterholm tvrdi da je epidemija tek na pocetku i da ce trebati od 6 meseci do godinu dana da pocne da jenjava.

Sta vi mislite? Je li tek pocelo ili je ipak pocetak kraja epidemije?

1 Like

Svaki scenario moguc,Allah dragi zna…

Ja bas mislim da je pocetak krajaj posto samo dragi Allah s.w.t zna i InshAllah ce nas zastiti od ovoga posebno kad za Za otprilike 28-29 dana pocinje Ramazan, mjesec najdrazi nama jer nas priblizava Gospodaru jos vise, mjesec njegove milosti i oprostia ljudima koji se hoce pokajati i poceti iznova i hvala nasem Gospodaru sto nam pruza tu mogucnost svake godine i koji nas upravlja na pravi put. :point_up:

2 Likes

Veoma dobra dova za ucenje a kratka a veoma ima dobro znacenje porucio bi je svima da je odslusaju. Naravno sa Ayatul Kursi narocito protiv ovog sadasnjeg stanja kada je vera u jednog jedinog spas. I uopste. To bas sedite ucite nesto korisno sto vam moze zattrebati u zivotu , Ja licno sedim svaki dan i ucim Nemacki jezik jer ce mi trebati za buduce, a i da nece ja licno volim znati sto vise jezika.

Sumnjam da je umro od :microbe: korone.