LGBTQ+ zajednica Sandžaka

Sila ja poštujem tebe jer ti imaš dosta pametnih i mudrih stvari da kažeš ali ovo je absolutno netačno. Ako jedan odbacuje stvari koje je Bog napravio lošim taj odbacuje i vjeru našu, zato što tim kaže ja ne vjerujem da je Allah Dz.s poslao na zemlju muškarca po nazivu Adem A.S i njegovu hanumu zvanu Hava R.A od kojih smo svi danas na svijetu postojimo, eh sad razdele I to kako je išlo to je doista druga priča. Ne kažem ako se iskreno pokaje i okrene boljeg putu ka poboljšanju svojeg Imana i vjere u Allaha Dz.s onda se doista moze vratiti na normalan put na koji svi trebamo biti.

A što se tiče doboroslice i normlanosti Ja podrazumevam pa čak i ostali normalni da svi su dobrodošli da ne bude rasizma, nacionalizma i loši riječi tj da ne pravimo razliku da li je neko Belac, Crnac, Žut, ili tamnoput da ne bude da recimo samo Islam dozvoljen a ostali ne, sve religije(neke devijacije koje se baziraju na uvrnutim pravilima kao Satanizam i sl to se ne smatra religijom, što nije isto kao i Budizam jer Budizam uci totalno druge stvari) su doborosle da razgovaramo o našim razlikama i sličnostima, da razgovaramo o različitim kulturama o novostima u svijetu tehnologije Itd. Evo ja cu da podijelim moje iskustvo ja sada na aplikaciji Discord možda su neki čuli možda neki ne bukvalno kao Skype samo za gejming je većinom napravljena ali danas se koristi za mnogo stvari, I ja sam u Kanalu tj u grupi poprilično manja grupa koja se bavi video enkodiranjem I uređivanjem Animea I njihovog sadržaja i sa Vlasnicom te grupe i sa dosta stalnog članova konstantno pričamo oko sličnih interesovanja Animea, filmova itd. i veoma mi je prijatna grupa i uživam jer niko ne gura nikakvu priču kakva ne bi valjala za tu grupu. Tu ima i ljudi iz Afrike, Švajcarske, Švedske itd.

A za ovo Podrazumevamo da je insan normalan i civilizovan i da ne dijeli pogrešne informacije i pogrešne stvari kao ekstremizam, dotična “stvorenja” koji stoje u naslovu ove diskusije bez obzira što je to u svijetu “prihvaćeno” i da je to norma. Jer ja voleo bih da ovo bude mesto gde se neće trošiti prostor na serveru, vrijeme i pažnja na ovakve nebitne stvari.

Imas validnih poenti I da tačno si za Kamatu u Islamu, ali iskreno ne opravdavam Kamate samo, Krediti su to kao sredstvo koje je vezano Kamatom i logički pričam kada se nalazimo u zemlji gde smo manjinski narod to ne možemo kontrolisati i sprovoditi Islam kako mi želimo već kako možemo uklopiti se to je nažalost tako , možemo samo voditi posao sa Halal Bankama poput one pored UniCredita u čaršiju u Pazaru (sad dal postoji još gde u Sandzaku doista ne znam nisam zagledivao) ali ne možemo zaustaviti da UniCredit, Kombank, Raiffeisen itd. da posluju jer je to posao za Drzavu i opštinu našeg grada.

Pa evo recimo da uzmemo sa Meidicnskog aspekta ja kao Budući radnik u Medicinskoj profesiji to sprovodi i zbog zdravlja i vjere, jer doista Alkohol, Cigarete i nezdrava hrana su loši faktori koji nam narušavaju zdravlje kada se konzumiraju u velikim količinama i u repeticijama stvaraju do zdravstvenih problema. Ja iskreno najviše od svega bi voleo da ljudi su obazriviji na zdravije kao recimo što rade u Japanu, gde je životni standard i vijek dosta veći nego u Srbiji ili Sandzaku recimo (mada nas vijek zna se ko određuje) ali mi sami možemo iskoristiti maksimum koliko možemo živeti radeći dobre stvari i pomagati ljudima. Jer su zdraviji da oni su naučeni jer imaju drugačiji način života ali opet treba izvući iz toga po nesto.

Da Dze ima pravo, “stvorenja” kao ti sto su preterano osetljivi jer ja sam jednog minuta muško jednog žensko jednog ovo ono i ostalih nezamislivih nebuloza i koji se u životu vode nekom absurdnom ideologijom da bi samo dobili pažnju ljudi i bla bla bla. Verujes mi mučno mi da pišem koliko sam puta to napisao do sada i van foruma u diskusijima na Internetu i van interneta. Ne bi slučajno pojavu kao što su “stvorenja” kao ti bila zabranjena u svakoj mogućoj religiji bilo to Islam, Hrišćanstvo, Judeizam, Budizam itd.

I ne boj se kompanije koje se prave da brinu za “mesec ponosa” svake godine bilo u Americi, Evropi i svim zemljama gde to rade samo da bi privukli više finansija od ovaca od glupih pojavaz tačno njih mnogo boli briga ako bi im kazao neko plaćam vam pa bilo to i mala suma finansija da ne slavite taj fikcioni mjesec oni ga neće slaviti jer njima to ništa absolutno ne znači puno.

Niti smo kadije, niti ih imamo već pedesetak godina, niti smo kompetentni da bi smo mogli da diskutujemo na ovu temu. Svaki oblik tekfira i širenje mržnje na ovom forumu neće biti tolerisano i tačka. Ja ovdje nikog nisam čuo ni u jednom momentu da je porekao ajete, niti da se odrekao Islama. Kada to bude, uzećemo to tako kako je, i nastaviti dalje kao što to radimo sa svim ostalim komšijama nemuslimanima. I opet nećemo reći da je kjafir, jer šta ti znaš koji je od te dvojice kjafir? Ako vjerujemo u vjerodostojnost hadisa, jedan od dvojice sigurno jeste. I nije nam zabranjeno da razgovaramo, trgujemo, itd sa njima.

Slažemo se da je to veliki grijeh, slažemo se da ćemo demonstrativno stati protiv bilo kakvog javnog propagiranja javnog griješenja, svim dozvoljenim sredstvima. I to je to do nas. Ali guranje problema pod tepih nije rješenje. Moramo da razgovaramo. Slažem se i da je možda njegova namjera da ne diskutuje ovdje o ovome, već da vrši propagandu, ali mislim da je ovom diskusijom ta propaganda jednostavno propala i postala na njegovu žalost vrlo brzo kontraproduktivna za njega.

Treće, u Islamu nema tabu tema, prema tome ako se nekome ne sviđa, može lijepo da ignoriše i da ne učestvuje u raspravi ako to neće.

Imamo načina da ignorišemo ljude na forumu, postoji dugme za to. Imate svi u svojim podešavanjima profila mogućnost da ignorišete nekoga ko vam se ne sviđa.

Nije svaki oblik bankarskih usluga haram. Ali kredit na kamatu zasigurno jeste, i to je jedan veliki grijeh osim u nuždi. A ti dokaži da je nužno. Stan, kuća, plac, auto, pegla… Te vrste usluga nisu striktno za muslimane. Ti ne moraš da piješ alkohol ako se on služi u restoranu tako? Niko te ne bije po ušima.

A nadam se da si svjestan da si upravo naveo apsolutno isto opravdanje koji je i ovaj gej naveo u početku :smile:

1 Like

Da kontam te ja, ja sam mislio takodje što si ti kazao da kredit je nesto bas bas hitno i od životne vrednosti pa se mora uzeti u obzir.

Ovo pišem nakon dodatno i kao neki savet ili poruku prije čitanja teksta ispod.

A za ovo prethodno što si kazao imaš pravo za dosta stvari ali recimo proširi se forum veoma i ljudi sad slušaju nas i čitaju kao repitabilni izvor i ono šta god loše uradiš ima da te oslikaju kako se njima se želi. Recimo da ja sad i mali tim napravimo Socijalne Medije koje bi služile kao dobro a ne kao Instagram koji iskreno reći sluzi kao smetliste gde se izbacuju svakakve i dobre i lose stvari i svakako smeće i mudrosti itd. I recimo u pravilima stoji ono civilno ponašanje itd., itd. standardna pravila i uvedes neka pravilna pravila i jedna od pravila bude

Zabranjeno je bilo kakvo širenje nacionalizma, rasizma, ekstrimizma i pogrešnih ideologija(primjer ime teme) itd.

Prije primera da kažem da ja bas udjem svugde da bih saznao kakvu informaciju i ugl to se vidi kada pratiš strane kreatore i uopšte gledaš interakciju u priču bilo tih ličnosti bilo zajednice itd. Ujedno mnogo sr*anja sam ja video. Neke bih voleo da nisam ali neke mi je bolje sto sam video.

Primer za ovo mogu ti navesti Twitter je takav postao prije nekoliko godina i svake godine sto prolazi je gori i gori i gori, što ga na Engleskom zovu Dumpsterfire(ili ti zapaljivo smeće) Instagram isto loš ali nije toliko ekstreman kao Twitter tj nije na tom nivou Facebook(iskreno ja ga držim još samo zbog gledanja poslova sezonskih i oglasa mada i to bi se moglo pomeriti lagano uz pružanje alternative) to je socijalna medija koja iskreno ne znam sto je ljudi i dalje koriste sa znanjem šta se sve radi(ljudi koji su iole ozbiljniji sprečavaju uticaj na privatnost, život, i uopšte dalje oslikavanje tvog života.)

Snapchat ugl koriste mladi i mladići/devojke , manji procenat koriste stariji i tu je manje vise samo fora skupljanja tih vatrica što je i meni koji koristim stalno samo zbog društva itd. i naravno Snapchat koriste takođe i za prodavanje sadržaja za odrasle itd itd. Ono aplikacija ako ne gledaš u Snapchat feed ispod storija onda je bolja u tom smislu od ostalih ali opet je u istom košu od aplikacija koje davno i davno su dodavali mnoge nepotrebne stvari koje se gomilaju itd. Da ga ne dužim.

Poenta je ovoga je stvaranje nečega gde mogu ljudi lijepo uživati i imati većinu vremena lijepo iskustvo bez problema i briga da možda će te neko odstraniti ili ti na neki način zabraniti socijalnozovanje sa narodom širom svijeta zato što je nekolicina našla nešto sto ih je “uvrijedilo” bilo to pojedinac ili nekolicina grupa korisnika tog mesta sa absurdnim razlozima bez toga da to bude doista pravi problem kao recimo konstanta hajka i mržnja na jednu rasu ljudi, jednu naciju, jednu kulturu itd. ili bilo kakav način učinka lošeg djela.

Ja zaista mislim da moze to da se desi I da se sprovodi jer uvijek treba biti neki red :smile: jer ovaj sajt jer dosta članova koji mudro zbore i imaju dobra razmišljanja i diskusije kako redovnih tako i ovih drugih pa i nas Administracije koji smo tu da držimo neki red pa koliko god mi bili mali/veliki.

Znamo svi onu mudrost

Dobra struktura i disciplina su ključ dobrog rada

Ne skrećimo sa teme. Otvori drugu temu za kredit i kamatu i druge socijalne mreže pa da pričamo o tome tamo :wink:

Nastavljamo dalje o neheteroseksualnim odnosima.

Nema tu nikakve “zajednice”. Sve je to one man show sto bi rekli amerikanci :rofl: