LGBTQ+ zajednica Sandžaka

A moj odgovor je bio kratak zato što sama teza da nešto mora biti društveno korisno da bi bilo prihvaćeno “ne pije vodu”. Ako bismo govorili šta je najbolje za društvo onda bi svi trebali biti radno sposobni 20-60 godišnjaci i tačka.
Zaboravi penzionere, zaboravi ljude sa hendikepom, radno nesposobne, nezaposlene, bolesne i slično… Znači zato što od njih društvo nema koristi da ih treba odbaciti ili kako?

1 Like

Pa nisam ja taj koji nešto ima protiv heteroseksualnih odnosa ili braka… Mislim da, naravno da nisam ameba i znam da svoj život zaslužujem heteroseksualnom odnosu… Ali opet… Što jedno mora da isključuje drugo?

Upravo to, mi imamo puno pravo da pričamo o problemu LGBT-a, ne za pojedince, već za cijelu zajednicu.

Tvoje mišljenje je totalno subjektivna stvar.

Koju organizaciju ćeš da pitaš da li je nebo plavo? Vidjeli smo koliko ima neiskrenosti u SZO-u na samoj temi korona virusa, zbog njihovog odnosa sa Kinom, što onda ne bi bilo ovog problema i kod nečeg poput LGBT zajednice? Postoje bolesti za ti treba stručno lice da ti kaže o čemu se radi, ne treba ti nikakav SZO da ti kaže da je npr. groznica bolest.

Naša vjera ima osnovni princip, zlo se uklanja rukom, ko ne može rukom, onda govorom, a ko ne može ni to, onda mržnja prema tome.

Tamo negdje je normalna i zofilija, tamo negdje je normalna i upotreba narkotika, tamo negdje je normalno i da su stope nasilja, beskućnika, ubistava, razvoda, samohranih majki ogromne, ne znači da ćemo mi širokih ruku da prihvatimo da to budi i ovdje, samo zato što vozimo mercedes, uzimamo šta valja, otpad ide u kantu.

Rađaju se sa slabim, ili totalno bez, vida ili sluha, pa nemamo paradu kratkovidih, već radimo na uklanjanju problema.

Znaš šta je također zabilježeno kod životinja? Incest, hanibalizam, nesavjesno ubijanje itd.
Znaš šta nije zabilježeno kod životinja? Razum, nalik na ljudski.

Ako je tvoja raja u savani i prašumi, a ne u gradovima i selima, možda i možemo da dođemo do kompromisa, stavimo sve pripadnike LGBT zajednice zajedno sa ovih 450 vrsta, u zoovrtove i u prirodne rezervate.

Sam odgovaraš sebi:

Sam se vodiš principom da je sve ok dok nikom ne smeta, kome smeta incest uz saglasnost, kome smeta da ti imaš odnos sa tvojim partnerom nakon što umre, kome smeta da ti imaš odnos sa svojim kućnim ljubimcem? Hoćeš li ti to nekom da kažeš koga da voli, a koga da ne?

Naravno da ne pije, postoje dvije strane, jedna je benefit, druga je šteta, ako nešto proizvodi samo korist, ne treba puno logike da shvatiš da to treba da bude dozvoljeno u 99.9% slučajeva? Ako nešto ne donosi ni štetu, a ni korist, te stvari opet u totalnoj većini bivaju dozvoljene, ali ako imamo nešto što donosi samo štetu, onda to odmah prevagne u drugu stranu. (ovdje se ne radi samo o materijalnim parametrima koristi i štete)

3 Likes

Bravo, sve si rekao :joy:

Hajde da nastavimo da mešamo pojmove, poredimo babe i žabe i da pričamo o teorijama zavere kako su svi na svetu protiv nas i da smo mi jednini dovoljno inteligentni i sposobni da sudimo šta treba da je normalno u svetu…

hvala na muhabetu
odjava

Poslednja misao:

Mislio sam da neke stvari ne moram ovde objašnjavati ali očigledno da zbog nekih ipak ne bi štetilo:

Zašto se zoofilija, nekrofilija, pedofilija i slično ne mogu porediti da homoseksualizmom…

Životinja, mrtva osoba i maloletno dete nisu stanju da daju saglasnost za seksualni čin ili emotivnu vezu… iz tog razloga su pomemute stvari i zabranjene. Iz istog razloga je silovanje silovanje, jer nemaš saglasnost druge osobe.

Kako te stvari možeš uporediti sa seksualnom i/ili emotivnom vezom dve punoletne, razumne osobe?

Kada govorimo o incestu, da, saglasnost dve osobe možda jeste tu, ali su posledice takve veze po buduće dete najčešće kobne i povezane sa dugogodišnjom patnjom usled deformacija ili bolesti. Pa iz humanih razloga ovakve veze nemaju odobrenje. Iz istog razloga se i diskutovalo da li parovi kod kojih su oba roditelja dijabetičari treba da imaju decu, jer se deca iz takvih veza često sreću sa brojnim zdravstvenim problemima, amputacijama i sl. Iz istog razloga se i roditelji koji kod fetusa uoče anomalije odluče za prekid trudnoće jer se smatra da nije humano doneti na svet dete koje će patiti na taj način.

Sledeći put pre nego što počneš da mešaš pojmove, istražuj malo njihovu pozadinu, istoriju, razlog zabrane i ne donosi paušalne zaključke na osnovu “to je uvek tako bilo kod nas” i “u Kuranu piše”… jer ovde ne diskutujemo o folkloru i religiji.

Od svih postova koji ti se upute, ti uvijek biraš samo dio posta za koji se uhvatiš kao sporan, apsolutno ignorišući sve ostalo. Da ne pominjem da nisi udostojio pojedine ni jednog odgovora.
Obrazovan si, vidi se. Ne priliči ti da držiš lekcije drugima a sam ne poštuješ pravila dijaloga. Kažeš mislio sam da neću morati da objašnjavam - kad nešto započneš moraš da ideš do kraja. Nema odjave na pola puta, jer je to tvoj poraz.
U svakom slučaju, bilo je korisno (pokušati) razgovarati sa tobom.

3 Likes

Mislim da nisi vrijedan vakta, znaci incest je zabranjen jer je drastično veća stopa defekata na rođenju djeteta, a odnos između dva muškarca nije, iako je drastično veća stopa polno prenosivih bolesti? Poštedi me komentara tipa “aaaa izmišljen su kondomi” jer ako se u incestualnom odnosi koriste kondomi onda neće doći do problema sa djetetom, dok će kod odnosa dva muškarca i dalje ostati povišena šansa za PPB.

Na osnovu čega ikog treba da je briga što mrtva osoba ne može da da saglasnost, ne osjeća bol, ti osjećaš užitak… Dakle, izgleda da je to loše jer ti se prosto ne sviđa, iako ne krši ništa u tvojoj ideologiji.

1 Like

Izvini, sasvim je očekivano da se rodiš sa određenim manjkavostima ili poremećajem - takva je priroda, genetika. Ali to ne znači da je normalno to što je neko takav. Ovo je pitanje genotipa, ali čak i fenotip utiče na promjenu seksualne orijentacije. Znači to može biti i kasniji izbor.

Drugo, ti si sam počeo da porediš stvari. Ja sam samo dodavao…

Nismo govorili o tome zašto je nešto zabranjeno ili dozvoljeno. Govorili smo o naučnom stanovištu. Dakle, koliko ima dokaza za nekrofiliju, zoofiliju - toliko ima i za homoseksualizam. Dakle, još nije dokazano ništa. Ako je tebi sve normalno što naučno potkrepljeno da nije normalno - to je isključivo tvoje mišljenje sa vrlo uskog stanovišta.

Mogu. Jer ti sad izvrćeš stvari i prebacuješ sa nauke na pravo. I to opet, vrlo usko, na “ljudsko pravo”. Izvini, ali eto imamo i ovakvih bizarnih slučajeva:

Je li ovo normalno? Pa eto, niko je nije strpao u zatvor, niti proglasio ludom, jer eto… nema dokaza da je nenormalna niti da je bilo “animal abuse”. Ali može li se reći da je normalna? To je drugo pitanje…

Znači diskutovaćemo isključivo o pravu i nauci jel da? Pa mislim da su zakoni i nauka kod nas već na strani LGBT zajednice. A čini mi se da je tvoj prvi post upravo govorio o društvenom problemu…?

2e7a92699d33771e7a992afd8cbf2e67

1 Like

Drago mi je da je ova diskusija prošla ovako.

3 Likes

Ja bih na mojem mjestu da sam vlasnik ove stranice odmah te uklonio zbog neprikladnog sadržaja ali eto hajde da ti damo šansu da diskutujemo čak i ako ne bih ni reč razgovarao sa ljudima poput tebe jer je bezpotrebno ali eto opet.

Edit 1: Kao što @sila kaza ja sam prvo sve odgovore pročitao i dao odgovor na šta treba dati odgovor. Ja govorim samo iskreno ne volim ga uvijati.

Edit 2: Tekst ispod napisan je napisan prije nego što sam pročitao bilo prije nego što sam pročitao i jedan odgovor. Moj tekst ima istu sadržinu i posle čitanja svih komentara. Možda ponavljam šta su ljudi kazali ali eto to je moje isrekno mišljenje.

Edit 3: Ukratko momak lupas ka Maksim po diviziji bez validnih argumenata i tačnih stavki.

Ti koji se pozivas našim Srdcanim imenom možeš samo sanjati da si Sandžaklija čak i ako si biološki rođen ovdje jer Sandžaklija biti je velika čast, to znači da si ponosan svog porijekla od velikog i moćnog Osmanskog carstva koje je širilo Islam našu prelijepu i mirnu religiju i sa religijske strane tj sa naše Islamske strane da vjerujes i klanjas se jednom Stvoritelju Allahu Dz.Š, vlasnika svijega na vidljivom i nevidljivom svijetu sve što postoji u cijelom univerzumu pripada njemu i mi tražimo njegovu blagodat da mu budemo što odaniji da zaradimo vjecni mir sa svojom Hanumom i djecom i svojim roditeljima i svim bližim koji su nam dragi. Tebe treba biti sramota i NE PRIPADAS našim teritorijama na koje vlada međusobno razumevanje nacija poput Bosnjaka(nas), Albanaca naše braće, naših sugrađana Srba, pa čak i hrišćanskih Jevreja (ne mešati ih sa ovim Zionistima teroristima). Ponos za nas su naši prostori, naše hanume i sestre i naši djedovi i Bike/Nane koje su nas učili samo ispravno da radimo i čega se trijeba kloniti. Ali šta je izuzetno Licemjerno jeste što ti ovo pišeš iz neke od Evropskih liberalnih zemalja kojoj je riječ religija veoma strana ili je većina ljudi fokusirana na neke druge vrijednosti u životu osim kako se normalna porodica formira kako je kucno vaspitanje i mnogo toga. Pretpostavljam Nemačka jer samo većina ljudi sa Balkana ide i ide dosta poštenih a i dosta ljudi koji su skrenuli sa puta primjer Originalni poster ove teme.

Ovo je toliko absurdno što si kazao da normalan İnsan bi se postideo i duboko se zapitao šta mu to htede da kaže. Dalje…

Pa ajde reci mi ti sada “ponosni” čovječe da je to toliko OK zašto bi nam nas Gospodar kazao (parfraziram, neko je sigurno naveo Ajet iz Kur’ana) O Robovi moji ja vam zabranih da opstite i imate intimne odnose sa istim polom pa vam preko Luta A.S poslah upozorenje tako što sam kaznio ljude Lutovog naroda.
Pa evo reci mi sada ne uzimajući Islam pa ni jednu jednu vjeru Hrišćanstvo, Budizam, Judeizam itd. Koji svi zabranjuju isto, evo nekog Ateistu da pitaš kako ide normalan par on će kazat Momak i devojka zato što je to normalan i postoji samo Muško i Žensko i vise polova nema sve ostalo su devijace i bolesti mentalnog poremećaja zvanog Poremećaj karaktera i ličnosti u koje osoba vjerujte da je nešto što biološki ne može biti.

I evo jos nesto, danas sa čitao novine da Škotska dozvoljavala dijetetu od 4 godine “promeniti pol” i koristiti WC, ormariće i ostalo sve što devojčice imaju različito od Djecaka i da menjaju literaturu prema njima da budu “inkluzivni” i da ne smiju dijete zvati dečak ili devojčica nego “Zamenicom” koja indikuje “njihovo željno polno opredeljenje”. To je isto dijete koje još ne zna ni kako se zove ustanova u kojoj treba ići da se školuje (predškolsko obrazovanje) i koje što kažu naši stari ne zna guzicu lijepo zaprat i nahranit se lijepo, da ga stavim najprostije.

Pa kaži ti meni čovječe ako već je to “moguće” zašto onda ne damo djecu od 4 godine da rade u ne kvalifikovanu radnu snagu poput Baustela, Konobar, Sanker itd. I još mnogobrojna zanimanja,
Pa ti ces kazati sad i svi : " Pa to je zlostavljanje djece". Pa naravno da jeste jer je absurdno.
Isto tako što je ovo zlostavljanje djece I nametanje nekog bolesnog i nerazumnog mišljenja i ideologija od strane Države putem školstva pa čak i od strane drugih i možda i roditelja ako su toliko ludi u glavu.

Aha znači to treba da bude “Ponos”. E pa nece da moze. U Turskoj je svake godine a posebno ove godine pohapseno mnogo pripadnika te bolesne populacije u koju su uvuceni od strane nekih ljudi sa bolesnim ideologijama i svake godine Policija i Vojska izadje na ulice i proterava ih sa ulica sa gumenim mecima i svim potrebnim sredstvima bez potrebe da ih usmrte jer vjeruj mi Zašto nisu mogli ovde u Pazar da šetaju? Zato što nas narod bi ih usmrtio i mrtvih bi bilo, Policija se odmah povukla jer bi ona bila samo koleteralna šteta, mi za našu čast i život dajemo ako treba. I živimo u Korupciji od Države gde nažalost ne možemo mnogo promeniti jer smo manjina. A to sto je u drugim državama koje si naveo održano to je samo dokaz stepena korupcije u državi i koliko je pokvaren sistem da u sred Ezana, molitve vernicima da dodju po svoju nagradu da oni zvizde i prave halabuku.

Znaci mi ljudi koji se koliko toliko mada možemo biti mnogo bolji u svom Imanu i vjeri ka Stvoritelju i koji smo vijekovima i za vrijeme ratova i prije 1000+ Godina treba da kao kukavice da prihvatimo ideologiju koju plasira USA kao što su mnoge Evropske države učinile da gledamo da se to dešava u gradu gde se čuju Ezani 5 puta na dan pa dosta puta i mnogo više gde ima preko 100 Dzamija, i gde ima ista dosta Crkava. E pa nece da moze. To idi plasiraj tamo dje te dozvoljavaju. A to da živimo u takvom svijetu, to se nikada ne zna uvijek se može promeniti. Komunizam(toksični) je trajao godinama i godinama pa je na kraju ugašen.

I kao što je moj brat @Aym kazao sa ovom info Grafikom lijepo nema sta mnogo razglabati. [quote=“gejsandzak, post:17, topic:5911”]
Valjda su najistaknutiji doktori sveta dovoljno kompetentni da odlučuju o tome?
[/quote]

Eh moj ti kad ti vjeruješ WHO (SZO) koja je korumpirana mafija plaćena od strane Kineske i ostalih veliki vlasti da prosledjuju informacije koje oni hoće, bukvalno da pričaju stvari o kojima i oni sami ne veruju ali Novac čini mnogo stvari, Novac može i da promeni čoveka na bolje i na gore, Novsc je običan papir koji je dobio vrednost toliku da ljudi ubijaju ljude za rad njega.

Pa da si iole shvatio što ti tvoji roditelji i tvoj Babo koji kažeš da je bio Imam i tvoji Djed i Bika što su hteli ti prenijeti i kazati njihove mudrosti i da si iole barem pa eto i Dzumu klanjao svaki petak, pa eto da ne klanjas svih 5 pa da klanja samo Dzumu namaz i da klanja samo Bajram Namaz pa dovoljno je da znaš šta je pravedno. Neko je odrastao na najskupljim jelima i hrani gde bi njihova jedna porcija za ručak koštala više nego nečija prosečna godišnja plata u Srbiji pa je Duduk ostao i absolutno nema ništa u glavi.

Aha znači za to se naši ljudi sele iz Sandžaka i sa Balkana zato što su u “opresiji” i nemogućnosti izražavanja svog “opredeljenja seksualne orijentacije”. Ene, vala dobro si pogodio.

Ako nisi skontao to je sarkazam. Pa čovječe evo ja imam lično brata kao i ostali članovi foruma ili njihovi prijatelji, rođaci itd. koji su otišli Nemacku, Svajcarsku i ostatak Evropskih zemalja, svi su otišli zato da bi mogli nešto više finansijski zaraditi dok su mladi i zasigurno 98% njih se vrati kad tad u Pazar ili u svoje rodnom mjesto ili grad , jer niko od njih ne bi želeo da mu se Dzenaza klanja u stranoj državi. To gledaj kao neku dugoročnu korist.

Molim te nemoj pisati nebuloze. Prvo razmisli sta ces reci pa tek onda napisi.

To je moja poslednja rečenica.

1 Like

Wow, koliko mrznje ovde :scream:

Wow Sandzaklije mrze ono što im je vjerom propisano da mrze kao i svako zlo, ono bolesno što nikad nije postojalo (niti će) u njihovom društvu zaista za čuđenje :scream:

2 Likes

Iskeno , lijep bih te molio ako ces glupe motive poput toga sto si napisao prosipati ovde (vec nam je preko glave sto ti Pogani ljudi dodaju novi “pol” ka da skupljaju Pokemone na Pokemon Go i to svaki uboga dan ). Vidim ljudi koji daju nevalidne odgovore na netu koji su takodje Pogani ili su jednostavno ljudi koji podrzavaju te iste ili prosto prirodno glupi li treniraju da budu glupi , I uvijek prvo za sta se uhvate a u tvojoj drzavi ovi Pogani se smatraju bolesnima , mentalno deranziranima(sto je oboje tacno). Molim te za takvo sirenje ideologije ovde nece biti mjesta. A ako si iskreno iz Pazara , a ne iz Nemacke,Austrije,Svedske,Danske,Svajcarske itd iz neke drzave koje isrekno boli briga za veru i moral, njima je vera samo eto onako nesto da se radi nista bas posebno. onda ajde u Pazar kazi to na centar i to na setaliste samo pokusaj pa ces vidjeti kako ce proci od ljudi kojima se smuci kada to pomisle a kamoli kada vide uzivo. Zato je meni milo sto sam upucen na dobar put.

Mislim da je malo pretjerano zapaljena tema.

Nama je zabranjeno da mrzimo brata muslimana. Možemo da mrzimo takva djela, ali ne i osobu. Ako je neko gej, nije ispao iz vjere. Ako jednom takav shvati da griješi, ko će da mu pomogne ako ne mi?

Nije u redu ni neko nekom nešto da nameće, ali isto tako nije u redu da se neko individualno proganja. Nama je naređeno da se ophodimo prema svima na najljepši mogući način.

Molim vas sve da ostavimo forum u lijepom stanju, a ne da liči na neki hejterski forum. Ovdje su svi dobrodošli. Tu smo da diskutujemo.

Još jednom podsjetnik da se pridržavamo pravilnika. Ako pravilnik nije ok, možemo i o tome da diskutujemo ali u drugoj temi.

Drugo je ako je gej, osjeća neku strast prema muškarcu a ne uradi to. Pa čak i da uradi to djelo nije ispao iz vjere. Međutim ako promoviše to, govori kako je u redu i sl. takav se ne smije smatrati muslimanom jer on ide direktno protiv Kur’ana.

2 Likes

Kur’anom je zabranjeno mnogo stvari. Kamata recimo koja se po veličini grijeha izjednačava sa incestom sa rođenom majkom. Naravno da ćemo da se borimo protiv toga i da ćemo da ukazujemo ljudima da je to grijeh. Na kraju krajeva štetno je i po mentalno zdravlje ljudi, jer zbog kamate i dugova je mnogo ljudi izvršilo samoubistvo ili psihički oboljelo. To nam ne daje za pravo da nekoga zbog toga linčujemo ili hejtujemo.
Dakle, nikada u muslimanskom društvu ni jedan grijeh ne bi trebao biti prihvatljiv. Međutim, mi smo nekako ipak istolerisali alkohol i druge vrste opojnih sredstava, dok nikad nećemo prihvatiti da neki musliman jede svinjetinu. Kontradiktorno. Isto tako, tolerišu se muškarci koji varaju svoje žene, ali se ne tolerišu žene koje varaju muškarce. Ja sam za to da sa ljudima razgovaramo, svađamo se argumentovano, mrzimo djela koja nam se ne dopadaju, ne dozvoljavamo vrijeđanje, ali i da sami ne vrijeđamo nikoga kao ljudsko biće.
Isto bih zamolila gospodina koji je započeo ovu temu da našu vjeru, kulturu i tradiciju ne omalovažava iz ličnog nezadovoljstva stvarima koje su kristalno jasne.

2 Likes

Pa svakome svoje… Ako neko ima osecaj da mora da se bori protiv nadiranja “zapadnjastva”… bujrum.
Ja sam samo tu da podsetim da tamo u realnom svetu postoje i ljudi kao sto sam ja… Da nije sve crno i belo i da se vremena menjaju i da ksenofobija, homofobija i slicno mozda jesu bile normalne za generaciju mojih roditelja, ali ne i za novije generacije.

A o tome gde trenutno boravim… ne znam sto bi to bilo relevantno za diskusiju… vidim da i dosta ostalih forumasa/ vodja foruma trenutno nije u Sandzaku… sto bih onda ja bio manje kompetentan da vodim diskusiju ovde?

Odavno su postojali ljudi kao ti. Kao i svi koji se u Islamu tretiraju kao veliki griješnici. Spominjali smo ih, spomenuti su i u Kur’anu. Svakom svoje, naravno, možda se tebi dopada kako je jedan takav narod završio. Meni ne.
Homofobija, ksenofobija… Ti se sam ježiš od ljudi koji ti se suprostavljaju. Nisu ni to tek otkrivene pojave.

1 Like

E vidiš, naša ideologija nije kao papuče, ne mijenja se redovno. Naša ideologija je naša vjera, a morali vjere su objektivni, dakle nikad se neće promijeniti, kamata je bila zabranjena prije hiljau i četristo godina, biće zabranjena do kraja svijeta, kao i pošast koju ti propagiraš.

Nećemo za 10 godina prihvatiti pedofile kao dio društva samo zato što zapad to gura.

Onaj ko čini veliki grijeh je veliki grješnik, onaj ko ohalali veliki grijeh je murted - otpadnik.

4 Likes