Spotify aplikacija

Jeste li instalirali ovaj app? Šta mislite o Spotify aplikaciji? Da li vrijedi čemu?

3 Likes

Baš sam skoro kod frizera pitao koji radio sluša on mi veli to je Spotify aplikacija. Ja se nešto držim Youtube-a za tako neke nove stvari mada su mi reklame došle glave. Pa ću morati da probam i tu aplikaciju da vidim na šta liči.

1 Like

Pa znas kako @sila i @Kupus evo ja je sad koristim ono jos nije dostupna u Srbiji ne mozes se direktno registrovat na Srbiju nego gde ima , ja koristim VPN da slusam pesme ili podcastove ponekad tu . Placa se 9,99$ mesecno ali ima sad 3 mjeseca free tako da ako hoces muziku da ti radi sa videom ili bez skines Youtube Vanced za Android samo ima , za iOS mozda ima Banana video al nisam bas siguran da je i dalje na App Storeu. Pa sto se tice iskustva po meni ako ne planiras placat mesecno drzi se YouTubea sa Adblockom. Kazite ako hocete da napisem post korisnih stvari.

1 Like

Meni vec izlazi reklama redovno :joy:
Na kraju sam instalirala.
Na prvo isprobavanje mi se već sviđa. Lijepo osmišljeno. Nadam se da će da zaživi, jer mi se smrklo od youtube-a!

1 Like

Na hrvatskom App Storu još je nema, tako da nisam je koristio. Trenutno koristim Apple Music, jer su je omogućili pre nekoliko dana. Pre toga sam koristio Deezer. Uz Telenor paket bio je for free.

Uglavnom, kome je mrsko da plaća da sluša a da mu pritom svakih 10 sekundi iskoči reklama kao na Youtube music, ja sam našao drugu soluciju.

Skinuo sam app Documents

Od Reedle.

Integrisan je safari, tako da može muzika da se skida i naravno for free da se sluša.

Znači nije dostupna u Hrvatskom i Srbijanskom app store-u… Interesantno. Mora da im se ne isplati ovaj trial onda jer ne bi imali puno pretplatnika. Skoro sam čitao da je Spotify nagrađivao nove korisnike Google Home uređajima… Izgleda da smo mi daleko neisplativi za Spotify trial.

Ali ako Netflix ima koliko-toliko uspješnu priču na Balkanu, valjda će i Spotify jednog dana kad se malo distanciramo od piraterije :slight_smile:

Znas kako. Ostale zemlje imaju bolju finansijsku situaciju pa oni i mogu da placaju tih 10$ ili 7€ koliko sam ja video da je na EU polju u zemljama gde sam stavio da sam poput Rumunije jer koristim VPN i dat 80 i nesto € na godisnjem nivou samo za spotify ne bi bas puno njih bilo eto mozda nekolicina iz BGa ostali manje vise u Pazar sanse nema ,Ono lijepo je ali skupo dzaba.

Koliko ljudi znaš da koristi Netflix onda? YouTube za muziku je postao prilično neprihvatljiv, po tri reklame na početku pjesme, i još dvije na kraju. I to YouTube ubacuje reklame na video htio ne htio, to sam vidio iz masu primjera ljudi koji žele da objave video bez reklama ali ih YouTube ipak ubaci i ne dijeli profit sa vlasnikom. YouTube se kreće u istom smjeru i nudi pretplatničku opciju isto.

Yt je je dao opciju da može da se pretplati, ali ne za Balkan. Apple ne dozvoljava, razlog, ne znam.

Za sad je najbolje koristiti apple music for free 6 meseci :joy:

Pa zato kažem Ako nećeš to imaš Youtube Vanced za Android, za iOS Ima al sam zab kako se zove. Malo pretrazivanja po betu može mnogo toga da ti kaze.

Ne radi se o tome da li ja hoću ili neću. Nisam tražio da se nudi alternativa. Imam Spotify i ok mi je kada sam napolju i sluša mi se nešto.

Mene interesuje u kom pravcu ide muzika i aplikacije.

Pitanje vrlo jednostavno. Ako ljudi plaćaju Netflix jer nemaju bolju alternativu danas, da li će Spotify da uspije (kao npr. Netflix) ili će da ode na otpad? Ili će da ga kupi Amazon?

Pa mislim da ako bude pao u stečaj što je veoma mali procenat zato što je izuzetno dobra stvar, Amazon će pokušat da ga kupi i pretvori u svoj neki Hub ili tako nekako

Ja mislim da će Spotify da bude Netflix za muziku i više od toga. A muzička industrija mislim da je veća od kinematografske tako da se može očekivati veliki bum. E sad, problem je kod nas isto kao i sa Apple Music, i muzika na Instagramu itd… Imaćemo i mi najvjerovatnije jednog dana i amazon.rs i amazon.me :slight_smile: i sve ostalo :wink:

Vala nadajmo se da ima ali gde bi zaista moglo je Amazon .sl za početak ali naravno voleli bi da imamo i Amazon.rs i amazon.me i amazon.hr ali poput sajta barem u Srbiji Kupujem Prodajem ono imali bi zadatak za ispuniti jer KP je ponekad ista cena ako ne i mnogo manja nego Amazon. Sada ono neizvesno je.

Ovaj Spotify je malo beskorisan kad je besplatan bez u auto kad nemam šta da slušam. Ono mi se svidjelo u početku full, posle mi prekide i mogu da prebacujem pjesme samo ništa premotavanje. Evo razmišljam već par dana da se prijavim na subscribers i eto nemam Netflix još :sweat_smile:

Vala na Redditu imas Bayove(ko mesto gde kupujes legalne stvari za jeftino) i mozes da nadjes Spotify premium za 1 god za otpr 20-30€ sve zavisi koliko se pogodis sa onim prodavcem ili redditorom koji je postavio to mozda ponekad i manje. A 9.99€ svaki mjesec placat je previse. To ti dodje 120€ na godisnjem nivou. Previse. Ja evo koristim Spotify i pokusavam nekako da zaobdijem sistem al slabo mi nesto uspeva. Ono na PC ga isto imam i ako je ovakav besplatan nije los al bolji premium, al dzaba nema Srbija pa ne mozemo da uzmemo premium 3 mjeseca dzaba.

Kod nas će to doć jedino ako nekad bude potpuno besplatno kao fb i yt. I daj Bože nikad da ne bude besplatno. Ja da imam kakvu moć, ja bih sve to naplaćivala. Hajde bre, ne možeš da uđeš više nigde da ti se dan ne upropasti od izliva raznih mozgova… Pih.

Jel može uputstvo kako da stignemo do tih “bayova”?

Meni to liči na preprodaju licenci. Tipa Spotify ima family pack, košta 15USD, i petoro osoba iz porodice može da koristi isti account. E sad, ja kupim tu licencu i prodam petorici a možda i zaradim nešto :smile:

Zbilja, volio bih da vidim kako funkcioniše to rješenje što si predložio.

1 Like

Evo sada ću ovde ostaviti link pa vi vidite. Dosta njih ima zabranu ulaska zbog sumnjivih aktivnosti prethodnih korisnika al ugl su sve otvorene i Free za gledanje ponuda.

Link od Baya

1 Like

Zar je moguće da ljudi prodaju premium accounte? To su sigurno hakovani accounti. Ja na telegramu sam na nekom kanalu dje izbacuju svaki dan premium accounte, od Netflixa, Hulu, Crunchyroll, VPNS, Deezer i spotify